partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

O filmie


Lato. Rażące słońce gorącego południa. Otoczona blokami betonowego osiedla rampa deskorolkowa, nad którą unoszą się radosne twarze małych skate'ów.
Auto wjeżdża w głąb lasu, a uwięziona w nim kobieta (JOANNA KULIG) rozpaczliwie próbuje się wydostać.


To co wydarza się jednego popołudnia to obrazy, dzięki którym bohater (ADAM WORONOWICZ) buduje w więzieniu swojej głowy równoległy świat - DOM, w którym ofiara i jej dziecko są częścią jego rodziny.
Mężczyzna zaczyna prowadzić z chłopcem grę w której stanie się Bogiem. Play.

W swoim dyplomowym filmie Piotr Sułkowski opowiada o rozpadającym się wewnętrznym świecie człowieka prześladowanego przez traumy z dzieciństwa. „Play” to niebezpieczna podróż do jądra ciemności, które bohater ukrywa głęboko w meandrach swojej pamięci.

Aby pokazać zagubienie bohatera i jego kruchą, rozpadającą się psychikę „Play” żongluje formalnymi sposobami narracji, przenosząc widza w wewnętrzny świat postaci. Świat, w którym niczym na rollercosterze przeszłość i teraźniejszość zostaje podporządkowana obsesji.

Pod pretekstem stylistyki trhillera powstanie pełna napięcia metarefleksja nad kinem. Wierzymy, że atakowaną przez strumień informacji wrażliwość współczesnego człowieka można porównać do filmu, który odtwarzany we własnej pamięci niczym hipnotyzująca gra może przejąć nad Tobą kontrolę.

 

Aktorzy:

ADAM WORONOWICZ

aktor zespołu TR Warszawa, grał w ponad 50 filmach i produkcjach telewizyjnych - m.in. u Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Wojtka Smarzowskiego, Marka Koterskiego, Jana Komasy oraz najlepszych reżyserów teatralnych.

 

JOANNA KULIG

aktorka filmowa i teatralna, otrzymała wiele nagród za stworzone przez siebie role - w tym za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Współpracowała z Pawłem Pawlikowskim m.in. przy nagrodzonej Oscarem "Idzie", Małgorzatą Szumowską przy "Sponsoringu", gdzie wystąpiła u boku Juliette Binoche czy z Marcinem Wroną.

 

O autorze

 

PIOTR SUŁKOWSKI

Ukończył Etnologię i Antropologię Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Studiuje na V roku reżyserii filmowej w PWSFTviT w Łodzi. Jest laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów szkół artystycznych (2013) oraz stypendystą MKiDN Młoda Polska 2015.


Jego filmy były prezentowane dotąd na ponad 100 festiwalach filmowych na całym świecie.

 

 

...opowiada o śmierci i miłości zarówno w filmach fabularnych jak i w swoich dokumentach. Te klasyczne tematy traktuje równocześnie z powagą dorosłego i fascynacją dziecka. Głównym atutem filmów Sułkowskiego jest głęboka analiza ludzkiej duszy i tego, co kieruje naszymi wyborami. Sceneria filmów oddaje stan wewnętrzny postaci, podczas gdy subtelna kompozycja kadru, głębia planu, zestawienie ujęć i ruch kamery sugerują istnienie równoległej rzeczywistości, zbliżonej do rzeczywistości snu.

- M.Berthelius, krytyk filmowy

Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest to reżyser o niezwykłej wrażliwości. W jego twórczości kamera nie pozostaje wyłącznie biernym świadkiem, lecz jest narzędziem umożliwiającym widzowi doświadczenie, a następnie przeżycie emocjonalnej podróży w otchłań ludzkiej podświadomości. Wielowarstwowa rzeczywistość, którą buduje na kanwie wewnętrznych stanów swoich filmowych postaci tworzy odważny obraz współczesnego świata.

- Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi

 

poprzednie filmy reżysera

Miruna

https://vimeo.com/60653977

Szczegół

https://vimeo.com/129139985

Rozmowa

https://vimeo.com/129163670

 

Montaż

 

ALEKSANDRA GOWIN

reżyserka, scenarzystka, montażystka. Absolwentka wydziału reżyserii, kierunku montaż w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jako montażystka, współpracowała z wielokrotnie nagradzanymi reżyserami, m.in. z Tomaszem Wasilewskim (Płynące Wieżowce – Karlowe Wary, Tribeca; W sypialni – Mannheim Heidelberg) i Grzegorzem Jaroszukiem (Kebeb i horoskop). Jest laureatką Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Janusza Machulskiego oraz Nagrody im. Stanisława Różewicza Koszalioskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

 

Cel zbiórki

Jesteśmy już po zdjęciach. Zbieramy pieniądze na prace postprodukcyjne, dzięki którym film zostanie ukończony.

 

 

Prosimy o wsparcie projektu na ostatniej prostej!

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na

 

sulkowskipiotr.art.pl

oraz

https://www.facebook.com/PLAY-667938590004822/?fref=ts

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Odwiedź nas na

    https://www.facebook.com/PLAYshortmovie

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji