partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma, nie bez przyjemności, od lat śpiewa utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Te niezapomniane piosenki, nie tylko z Kabaretu Starszych Panów, zjawiskowo, melodyjnie i dowcipnie brzmią w finezyjnych aranżacjach Andrzeja Borzyma.

Perfekcja, wdzięk, dykcja i muzykalność, słowem – mistrzostwo Chóru Collegium Musicum UW gwarantuje przeżycia najwyższej jakości.

Do tej pory Chór Collegium Musicum i ich jedyne w swoim rodzaju wersje piosenek Starszych Panów podbijały sceny i estrady całej Polski i najdalszych zakątków świata od Santiago de Chile po Trondheim. Po niezwykłych, acz ulotnych przeżyciach związanych z występami podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Festiwalu im. Jeremiego Przybory „Niebywalencja” czy kilkudziesięcioma spektaklami Śpiewnika Pana Wasowskiego przyszedł czas na znacznie bardziej trwałą formę ekspresji.

Fundacja Wasowskich pragnie umożliwić szerszemu gronu Odbiorców doznanie wspomnianych przeżyć poprzez wydanie książki zawierającej nie tylko historię utworów, dokonania Chóru i Dyrygenta, ale przede wszystkim reakcje współpracowników, znawców i miłośników twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego na taką formę interpretacji Ich utworów. Do książki dołączona będzie płyta z nagraniami 29 utworów w wykonaniu Collegium Musicum UW, zarejestrowanymi w marcu 2017 r. w Woobie Doobie Studios.

W planach – szereg koncertów promocyjnych, emisja nagrań w rozgłośniach radiowych, w Internecie, słowem – sława i kariera.

Namawiamy do współpracy Mecenasów! Wszyscy (zarejestrowani!!) Darczyńcy, natychmiast po ukazaniu się książki wraz z płytą, otrzymają od nas upominek-podziękowanie (szczegóły obok).

Ale to nie wszystko! Każdy może zostać oficjalnym wyłącznym Sponsorem swojej ulubionej piosenki lub sprezentować piosenkę wybranej osobie. Imię i nazwisko Sponsora wraz z dedykacją napisaną przez Grzegorza Wasowskiego znajdzie się w spisie utworów w wydawnictwie. Aby zostać sponsorem piosenki, należy:

 1. Wesprzeć projekt kwotą 500 zł lub wyższą,
 2. Zarejestrować się i wybrać odpowiednią nagrodę z listy obok,
 3. Niezwłocznie napisać e-mail na adres starsipanowie.cmuw@gmail.com podając imię i nazwisko sponsorującej osoby oraz tytuł wybranej piosenki.

Liczba piosenek ograniczona do dwudziestu dziewięciu! A oto i lista utworów – do wyboru, do koloru.

 1. Ballada jarzynowa
 2. Biżuteria
 3. Cisza leśna
 4. Duchy
 5. Herbatka
 6. I jak tu żyć samotnie
 7. Jesienne listy
 8. Kapturek ’62
 9. Kwartet im. Czastuszkiewicza
 10. Manio, to moje słonko
 11. Na całej połaci śnieg
 12. No i jak tu nie jechać?
 13. O, Kutno okrutne!
 14. O, mamo, jaki pan śliczny!
 15. Pa! Pa! Pa!
 16. Piosenka jest dobra na wszystko
 17. Po kompocie
 18. Porucznik Czartogromski
 19. Rodzina, ach, rodzina
 20. Rzuć chuć
 21. Samokołysanka
 22. Stacyjka "Zdrój"
 23. Staruszek do wszystkiego
 24. Szarp pan bas
 25. To będzie miłość nieduża
 26. W kawiarence „Sułtan”
 27. Wesołe jest życie staruszka
 28. Ząb, zupa, dąb
 29. Zmierzch

Książkę z płytą swoim patronatem objęli już:

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Strefa Piosenki

0 komentarzy

patroni projektu

 • Legalna Kultura Legalna Kultura

  Twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego zaliczyć trzeba do najcenniejszych muzycznych skarbów polskiej piosenki współczesnej. Inicjatywa Chóru Collegium Musicum UW to projekt, którego wartość wykracza poza proste "ocalanie od zapomnienia". Nietuzinkowa propozycja interpretacyjna nadaje utworom duetu nowy charakter wskazując ciekawy kierunek poszukiwań we współczesnej muzyce chóralnej. Trzymamy kciuki za powodzenie!

Aktualizacje

 • Tylko 14 piosenek do wzięcia!

  Dziś do nowych Opiekunów trafiła piękna zimowa piosenka "Na całej połaci śnieg", oraz wyznanie miłości "Manio to moje słonko". Już ponad połowa piosenek znalazła domy, ale druga połowa wciąż jeszcze czeka. Oto one:

  2. Biżuteria
  3. Cisza leśna
  4. Duchy
  6. I jak tu żyć samotnie
  8. Kapturek ’62
  9. Kwartet im. Czastuszkiewicza
  14. O, mamo, jaki pan śliczny!
  15. Pa! Pa! Pa!
  17. Po kompocie
  18. Porucznik Czartogromski
  23. Staruszek do wszystkiego
  24. Szarp pan bas
  25. To będzie miłość nieduża
  26. W kawiarence „Sułtan”

 • Zmierzch ma Opiekuna!

  Trzynastą adoptowaną piosenką jest "Zmierzch". Mamy nadzieję, że i nam i nowym Opiekunom "Zmierzchu" ta trzynastka przyniesie szczęście!

 • "Rodzina" znalazła Rodzinę!

  Przytulne schronienie i dach nad głową znalazła "Rodzina"! To już dwunasta szczęśliwa piosenka :)

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji