partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jestem rencistą Polskim, w najniższym wymiarze... Śmiało można powiedzieć, że uprawiam survival egzystencjalny. Około 2010 r. zacząłem realizować elektronicznie swoje przysłowiowe "3,50" w sztuce, w postaci kabaretu internetowego. Staram się, aby ten kabaret nie przypominał nowoczesnych form kabaretowych, a raczej by nastrajał do krytyczno filozoficznego spojrzenia na rzeczywistość.
Na kabaret składają się tomiki wierszy i albumy zawierające wierszyki śpiewane (jakaś część z tego zasługuje na miano piosenki), recytatywy, trochę tekstów nie wierszowanych... , rysunki i kolarze fotograficzne... Muzyka gitarowa i teksty głównie są własne, ale powstało kilka piosenek i zbiorów do tekstów sławnych poetów: Mandelsztam, Gałczyński, Słonimski, Richie Hevens...

Ideą pierwotną założenia serwisu było freelancerstwo w twórczości i niezależność intelektualna od bieżących figur geopolityczno - marketingowych, wraz z promocją samodzielności w sieci i skuteczną wymianą myśli i dzieła przez innych freelancerów - stąd pseudonim artystyczny Comporecordeyros... (Większość idei jest trudna do zrealizowania, a nawet ulegają przedefiniowaniu...)

Kabaret ma podtytuł "Technomoralitet futurystyczny", więc jest też w nim sporo futurystycznych pomysłów i scjence fiction, wraz z naczelną ideą ŻYCIA NA ORBICIE. Trochę tego dużo i nie łatwo się połapać o co chodzi, bo kabaret powstawał spontanicznie - Nowe piosenki, teksty... składane były w zbiorki i publikowane w formie elektronicznej.
Aktualnie jest to ponad 50 zbiorów piosenek i kilkanaście tomików wierszy... Część do odsiania, część jeszcze nie publikowana.

Spis tytułów istniejących zbiorów piosenek:
Międzygwiezdna
My metafizyczni
Wolnorynkowe piosenki
Przy ognisku
Biedne piosenki
Piosenki trudne
Piękna Mary
Listy do wódki
Klucze
Antypsychoterapia
Wino domowe
Przyśpiewki popowe
O realu mój
Oczy krowy
Nadmolekularny stan
Spowiedż schizofrenika
Psychoekologia
Nowe czasy
Technomoralitet futurystyczny
E-wolucja
Skrzyżowanie
Packa na muchy
Dopalacze poetyckie
Części do pytajników
Kazania
Błazenada
Przepraszamy za reklamy
Metaergonomia
Czary mary
Bzdury niewinne
Siekiera i papier
Kto pierwszy był w kosmosie
Złoto i błoto
Scena obrotowa
Miszmasz
Mikrofilipiki
Wykrywacze prawdy
Czarodziejka Śmiejka
Efekt cieplarniany
Wielki surfing
Halucynacje
Wór śrubek
Profesjonalistka mać
Styropianem po szybie
Piosenki polityczne
Zagajnik wesołego malkontenta(Cz. I, II i III)

Zbiory z tekstami sławnych poetów:
Skald (do wierszy Mandelsztama)
Fonarni (do wierszy Mandelsztama)
Gałczyńca (do wierszy Gałczyńskiego)

E-booki:
Futurystyka
Myśli luzem
Piórem i młotkiem
Sztuka dzielenia
Metafizyczna łza
Korpuskularno falowa natura człowieka
Optymizm na pustyni
Szczekający Pies
Renesans
Bajery wolności
Polowanie na szczęście
Plastelinowy dzwon
Jawa
Serce z betonu
Zrzędnik
Magister Bieda
Piękny dzień
...
Więcej na stronie
http://www.comporecordeyros.cba.pl

Zamierzam całość uporządkować i przedstawić w nowej odsłonie. Rzeczy, które uważam za wartościowsze chcę poprawić, doszlifować i nagrać jeszcze raz, ale już w lepszej jakości. - Do tej pory nagrywałem za pomocą taniego mikrofonu konferencyjnego (o niezłych parametrach, ale nie przeznaczonego do działań wokalnych), gitary elektro - akustycznej, czasem ustawiałem pożyczoną kamerę. Teraz chciałbym to zrobić porządnie.
Dlatego chciałbym zebrać pieniądze na mini studio nagrań, które widzę tak:
- dwa mikrofony instrumentalne i jeden mikrofon wokalny
- mikser z przedwzmocnieniem sygnału i dobry, choć niekoniecznie z najwyższej półki interfejs muzyczny do
komputera + porządne oprogramowanie.
- efekt gitarowy i być może przetwornik wokalu
- nowa gitara...

Jakość i rodzaj urządzeń zamierzam dostosować do zebranej sumy, więc nie wymieniam szczegółów technicznych i marek. Gdyby udało się zebrać na tyle, by starczyło również na remont (malowanie) pomieszczenia studyjnego 3,5/4 m, byłoby super...

Jako wyćwiczony w survivalu egzystencjalnym rencista Polski, potrafię być i działać za pomocą granicznych minimów finansowych... Jednym słowem jestem oszczędny i nie marnuję pieniędzy. Zapewniam, że zebraną kwotę zużyję wyłącznie do wymienionych powyżej celów. A na mojej stronie pojawi się informacja o zbiórce wraz z dowodami zakupów.
Wierzę w to, że kiedyś moje realizacje znajdą zainteresowanie i zaczną przynosić materialną korzyść, więc traktuję to jako inwestycję. Również dlatego, że wciąż powstają nowe pomysły,
a nie mogą być zrealizowane, bo mój sprzęt elektroniczny po prostu się zużył. A ja już nie chcę kupić czegoś taniego, co nie pozwoli na komunikatywną jakość.

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji