partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY “ŚNIEG” NA MOTYWACH DRAMATU “ŚNIEG” STANISŁAWA PRZYBYSZEWSKIEGO.

Teraz wszystkiego jest za dużo. Za dużo możliwości. Jedne produkty bez zastanowienia zastępujemy innymi. Wymieniamy każdy błąd. Przestajemy naprawiać. Gapimy się na lady przepełnione rozmaitościami, z których nie sposób wybrać najlepszą. Nie potrafimy podjąć decyzji przez dostatek jakim się otaczamy. Szukamy, ale przez ogrom możliwości - tak naprawdę nie wiemy czego. Poszukujemy szczęścia, którego nie jesteśmy w stanie dosięgnąć. Wyciągamy ręce, ale to czego dosięgamy topi się i przepływa nam przez palce, bo nie zaspakaja nas w pełni. Jak śnieg.

Dlatego właśnie “Śnieg” Stanisława Przybyszewskiego stał się naszą inspiracją. Potrzebujemy wsparcia finansowego na stworzenie filmu krótkometrażowego o takiej problematyce - o sile niedosytu we współczesnym świecie.

Kim jesteśmy?

Grupą ludzi, którzy kochają to co robią. Każdy z nas ma za sobą większe bądź mniejsze projekty filmowe, telewizyjne, teatralne, naukowe... Jednak pewnego dnia poczuliśmy, że przyszedł najwyższy czas by zrobić coś totalnie po swojemu!
Sięgając po trochę zapomniany dramat Stanisława Przybyszewskiego "Śnieg", pragniemy postawić sobie pewne artystyczne wyzwanie.

Dlaczego potrzebujemy pieniędzy?

Otrzymaliśmy zgodę na realizowanie projektu w Zakopanem w muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Realizacja filmu w tym miejscu idealnie komponuje się wizją scenerii i klimatu naszego przedsięwzięcia.

Stąd koszty:
- SPRZĘT.
Dużą część sprzętu udało nam się załatwić na własną rękę, jednak nie wszystko. Potrzebujemy kilku lamp, mikroportów i dodatkowych przyrządów by w pełni zrealizować techniczne aspekty naszego przedsięwzięcia.
- TRANSPORT.
Nasza ekipa działa w różnych miastach Polski, co wiąże się z dość dużymi kosztami związanymi z transportem. Nie chodzi tu tylko niestety o przewóz osób, ale również sprzętu.
- NOCLEG.
Z racji tego, że muzeum Jana Kasprowicza jest uczęszczane przez turystów w ciągu dnia, musimy wyznaczyć sobie konkretne godziny nagrań w muzeum. W odległości ok. dziesięciu metrów od muzeum znajduje się Dom Pracy Twórczej Akademii Sztuk Pięknych na Harendzie. Nocleg w tym miejscu znacznie zmniejszyłby czas transportu na plan i wydłużyłby nasz cenny czas pracy. Niestety za zakwaterowanie musimy zapłacić i właśnie ta suma stawia przed nami nie lada problem.

Osoby zaangażowane w projekt:

PIOTR ŁUKASZCZYK (REŻYSERIA)

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował w spektaklu „Made In China” w reżyserii Redbada Klijnstry, zagrał Romea w spektaklu „Benvolio i Rozalina” również w reżyserii Redbada Klijnstry. W okresie 2003 – 2012 aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu.
Współpracował przez te lata z takimi reżyserami jak: Krystyna Meissner , Jan Klata, Michael Marmarinos, Michał Zadara, Natalia Korczakowska, Artut Urbański, Gabriel Gietzky, Piotr Sieklucki, Waldemar Krzystek, Jarosław Tumidajski, Yael Ronen, Wojciech Klemm, Maciej Wojtyszko, Katarzyna Raduszyńska, Cezary Iber, Paweł Szkotak, Tanja Miletić Oručević.

OBSADA:

DIANA KOZŁOWSKA
Była studentka finansów, aktualna studentka aktorstwa.
Pasjonatka wielu sportów. Idealistka szukająca wytchnienia i spokoju w górach. Uwielbia wpadać w taneczny szał i oddawać serce dobrym filmom. Aktorstwo wybrała by badać ludzi od środka - ich charaktery, uczucia i motywacje.

MAGDALENA WALKIEWICZ
Studentka aktorstwa oraz antropologii kulturowej. Chciała by zostać kiedyś etno-antropo-Aktorką. Marzą jej się podróże do Mongolii, Kazachstanu, Kongo. Ogląda wszystko: od Tarkowskiego, przez Bertolucciego po Lyncha. W kinie chce kochać, nienawidzić, zbłaźnić się czasem, powalczyć, wstydzić się swoich ułomności albo nimi może właśnie sobie chamsko poepatować.

ADAM ROSA
Student aktorstwa. Kinofil i entuzjasta dobrych beatów. Lubi wiedzieć, choć często spontanicznie puszcza się w nieznane. Najbardziej sobą czuje się w trampkach, jeansach i koszulce.

JAN KARDASIŃSKI
Kościeliszczanin. Absolwent aktorstwa, szukający spokojnego pola pośród wiatrów pasji i zainteresowań. Pilot wycieczek i drona. Masażysta, montażysta i rowerzysta. Kocha podróże, góry i Dianę.

JAN KOWALEWSKI (OPERATOR)

MAGDALENA RĄCZKA (SCENARIUSZ):

NATALIA JASTRZĘBSKA (MONTAŻ)

WOJCIECH SKOWRON (DŹWIĘK)

KATARZYNA PRZYGOŃSKA (CHARAKTERYZACJA)

PIOTR KRAWCZYK (PRODUKCJA, KIEROWNIK PLANU)

-------------------------------------------------------------------------------------

Pokrywamy koszty wysyłki prezentów!

*Nie pokrywamy kosztów dojazdu do Zakopanego.
(...) - liczba produktów do wykorzystania w ofercie

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji