partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Koncerty Urodzinowe to 8-dniowy festiwal muzycznej radości z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. To projekt tworzenia Warszawy muzycznej z największym oddolnym festiwalem, którego akcja rozgrywa się na kilku scenach każdego dnia.

Gramy od 22 lutego do 1 marca. Środek ciężkości festiwalu leży w samym sercu Warszawy – na Krakowskim Przedmieściu, pod numerem 66, w starym konserwatorium.

Czwarty raz zdmuchniemy świeczki na torcie dla Chopina. Czwarty raz muzyka wypełni gmachy i zakamarki Śródmieścia. Czwarty raz Fryderyk zabrzmi w dziesiątkach aranżacji przez osiem dni.

Klasyczny umiar, jazzowa swoboda, świeżość młodych, biegłość doświadczonych, lekkość skrzypiec i dostojność fortepianu, brawa i bisy, burze i powtórzenia.

Koncerty Urodzinowe to inicjatywa obywatelska wyrosła na miłości człowieka do harmonii dźwięków. To kontynuacja drogi, która biegnie od poprzednich edycji urodzinowych - przez czerwcowe Święto Muzyki, warszawski fenomen odrodzenia Biblioteki Ordynacji Krasińskich i dziesiątki małych aktów wspierania kultury - aż do tego punktu.

Nasze wydarzenie wpisuje się we wspólny wszystkim cel społeczeństwa otwartej kultury, gdzie wielką literą piszemy Artystów, Sztukę i Występy, małą zaś bezczynność, bariery i ignorancję; które nie zna pojęć biurokracji i tylko wyrokom Muz oddaje gospodarzenie kulturą Miasta.

Każde wsparcie powiększa rozmach i szerzy świętowanie na kolejne ulice, kluby, kawiarnie, restauracje, sale… Razem zwiększamy zasięg działania.

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Birthday Concerts

  It's the 4th time we're preparing to celebrate Chopin's birthday. And it is a tradition that the celebration continues from 22 February - Chopin's official birth date - to 1 March - Chopin's another official birthdate. 

  An 8-day festival of musical cheer? Chopin deserves no less.

  But this year it's totally up to you if it happens. Only with your contribution can we have the finance to organize festival concerts. And the more we raise, the more concerts we'll be able to organize.

  Imagine a week of music when everyday you can find places with Chopin's (and not only) music live. Together we can make it happen!

 • Festiwalowe być albo nie być

  W tym roku Miasto nie wesprze Koncertów Urodzinowych. Jedyną szansą na zorganizowanie tego festiwalu jest nasz projekt finansowania społecznościowego. Czy uda się zorganizować Koncerty Urodzinowe po raz czwarty? Tylko dzięki Wam to może być możliwe. Im więcej uzbieramy, tym więcej muzyki będzie w Warszawie od 22 lutego do 1 marca. Spróbujmy razem!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji