partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

O filmie:

"Poli" opowiada historię trojga młodych ludzi – Poli, Antka i Miłosza – żyjących razem w skomplikowanym związku. Należą do intelektualno-artystycznego środowiska ludzi wyzwolonych, a zarazem przygniecionych wizją świata wyłaniającą się zza lektur, które zgłębiają. Podczas weekendowego wyjazdu na wieś na wschód Polski w ich układ wkracza prostytutka Kasia, której obecność wpływa dekonstruująco na relację pomiędzy trójką tworzącą związek. Sytuacja zmierza w nieoczekiwanym kierunku.

O koncepcji oraz pracach nad projektem:

Pomysł na film wynika ze skrzyżowania doświadczeń podróży po Podlasiu oraz obserwacji pewnej społecznej dynamiki w środowisku młodych, aktywnych w przestrzeni miejskiej i liberalnych w praktykach seksualnych uczestników kultury alternatywnej. Historia traktująca o jednym z najbardziej klasycznych tematów dla kultury i sztuki, którym jest miłość, otwiera pole do szerszych rozważań na temat natury relacji międzyludzkich. Film koncentruje się na analizie stanu emocjonalnego bohaterów, ukazując szerszy kontekst okoliczności, w których podejmowane są decyzje oraz stawiane są pytania o wewnętrzny kodeks moralny. Gatunkowo jest to krótka forma (30 minut) dramatu psychologicznego korespondująca z dziedzictwem współczesnej klasyki gatunku.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do realizacji zdjęć na Podlasiu (Puszcza Knyszyńska) koncentrujące się na próbach oraz organizacji produkcji. Zdjęcia podlaskie zaplanowane są na okres 19-26 maja 2014, zdjęcia warszawskie (2 dni) na początek czerwca 2014.

Cel zbiórki:

Pieniądze pozyskane ze zbiórki pokryją część kosztów realizacji zdjęć. Środki przeznaczone będą na podstawy realizacyjne (rekwizyty, materiały scenograficzne, kostiumy, ropa do agregatu), które stanowić będą 15% budżetu.

O autorze i twórcach projektu:

Autorami projektu są studenci Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. „Poli” powstaje jako etiuda dyplomowa z kierunków: reżyseria i montaż (Łukasz Kamiński), sztuka operatorska (Adam Abramczyk) oraz kierownictwo produkcji (Zofia Kujawska). W główne postaci filmu wcielą się studenci IV i V roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie: Paulina Szostak (w roli Poli), Stefan Pawłowski (w roli Antka), Aleksy Komorowski (w roli Miłosza) oraz Julia Trembecka (w roli Kasi).

Realizacja:

Łukasz Kamiński – absolwent Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim, student specjalizacji reżyserskiej oraz montażowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Autor krótkich form reportażowych i dokumentalnych. Etiuda filmowa „Poli” jest jego reżyserskim krótkometrażowym debiutem fabularnym. Mówią, że myglanc.

Adam Abramczyk – absolwent Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, student specjalizacji operatorskiej oraz montażowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Zawodowo zajmuje się produkcją filmów edukacyjnych. Etiuda filmowa „Poli” jest jego operatorskim krótkometrażowym debiutem fabularnym. Prywatnie gamoń.

Zofia Kujawska - studentka organizacji produkcji filmowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz kulturoznawstwa w IKP Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorka wielu wydarzeń kulturalnych – przede wszystkim filmowych i teatralnych, m. in. Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni". Doświadczenie w produkcji filmowej zdobywa podczas staży i praktyk w firmach zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną oraz asystując przy filmach i serialach.

Występują:

Paulina Szostak - studentka IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, do końca czerwca można ją oglądać w ,,Szkicach z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej i w ,,Tonacji Blue” w reż. Marcina Hycnara, w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Jej filmowym debiutem jest ,,Matka'' w reż. Łukasza Ostalskiego (GSF, 2012). Od sezonu 2015/2016 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Wielka fanka piłki nożnej (zakochana w Realu Madryt), żyje bez internetu i komputera.

Stefan Pawłowski – student IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, uczył się w studium wokalno-aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Występował w przedstawieniach: „Opowieść zimowa” w reż. Cezarego Morawskiego, ,,Szkice z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej i ,,Tonacja Blue '' w reż. Marcina Hycnara w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Grał w filmach „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego i „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego oraz serialach: „Ojciec Mateusz”, „Hotel 52”, „Przyjaciółki” i „Czas honoru”. Multiinstrumentalista, podróżnik, wspinacz skałkowy, wędkarz.

Aleksy Komorowski – student V roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, w Nowym Jorku uczył się w szkole Lee Strasberga. Występował m.in. w przedstawieniach teatralnych: „Harce młodzieży polskiej” w reż. Remigiusza Brzyka (Teatr Imka) i „Piosennik” w reż. Andrzeja Poniedzielskiego (Teatr Ateneum). Grał w serialach telewizyjnych: „Wszystko przed nami”, „Lekarze”, „Hotel 52” i „Cisza nad rozlewiskiem”. Lubi ludzi i dobrą energię.

Julia Trembecka – studentka IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, uczyła się w Studiu Baletowym Opery Krakowskiej. Do końca czerwca można ją oglądać w ,,Szkicach z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej i w ,,Tonacji Blue („The Blue Room)'' w reż. Marcina Hycnara, w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

 

Patronami filmu są Białostocki Ośrodek Kultury, Pracownia Duży Pokój oraz Grupa Warszawa.

 

Dla osób indywidualnych i instytucji chcących włączyć się we współfinansowanie produkcji filmu „Poli” realizatorzy przewidują następujące gratyfikacje:

- umieszczenie imienia i nazwiska lub nazwy instytucji bądź firmy w napisach końcowych – w zamian za wsparcie projektu kwotą 10 zł

- zaproszenie dla 2 osób na premierę filmu - w zamian za wsparcie projektu kwotą 25 zł

- informacja o donatorze na fanpage’u filmu na Facebooku oraz w napisach końcowych - w zamian za wsparcie projektu kwotą 30 zł

- egzemplarz filmu edycji podstawowej - w zamian za wsparcie projektu kwotą 40 zł

- umieszczenie imienia i nazwiska lub nazwy instytucji bądź firmy we wszystkich materiałach drukowanych związanych z realizacją projektu, tj. na plakacie, w zaproszeniach itp. – w zamian za wsparcie projektu kwotą 50 zł

- plakat filmu podpisany przez aktorów i twórców - w zamian za wsparcie projektu kwotą 100 zł

- egzemplarz filmu edycji specjalnej - w zamian za wsparcie projektu kwotą 150 zł

- wizyta na planie filmowym (w wyznaczonym przez realizatora dniu) - w zamian za wsparcie projektu kwotą 200 zł

- specjalny podarek – 250 złq

0 komentarzy

patroni projektu

  • Pracownia Duży Pokój Pracownia Duży Pokój

    Pracownia to inkubator projektów artystycznych, społecznych i kulturalnych. W ostatnim czasie większość naszych sił oraz możliwości skupia się na wspieraniu i matronacie nad projektami niezależnymi. Życzymy powodzenia twórcom!

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji