partnerzy projektu

Imagination Quartet w październiku tego roku zagra trzy koncerty w Chinach: na jednym z największych chińskich festiwali jazzowych OCT-LOFT Festival w Shenzhen, a także na dwóch koncertach klubowych w Zhongshan i Guangzhou. Pomóż IQ wykorzystać swoją szansę.

 

Jesteśmy niezależnym zespołem, gramy szeroko rozumianą muzykę jazzową, chociaż staramy się unikać „szufladkowania”. Większość wydatków związanych z funkcjonowaniem zespołu pokrywamy z własnej kieszeni, traktując je jako inwestycję w przyszłość. Podobnie jest i teraz. Otrzymaliśmy szansę, o którą staraliśmy się od dawna.

W październiku planujemy zagrać trzy koncerty w Chinach: 16 października w Zhongshan w klubie Sun Live House, 17 października w Guangzhou w klubie Fei Live House oraz 18 października w Shenzhen w ramach 4. edycji festiwalu OCT-LOFT 2014. Koncerty promują naszą pierwszą studyjną płytę wydaną w 2011 r., są również zapowiedzią nowego materiału, który wydamy pod koniec bieżącego roku.

Otrzymaliśmy do tej pory wsparcie od Instytutu Adama Mickiewicza (za które ogromnie dziękujemy), jednakże nie jest ono wystarczające, by pokryć wszystkie wydatki związane z wyjazdem.

 

Jeżeli uważasz że warto nas wesprzeć, a nie obciąży to Twojego budżetu – kup jeden z prezentów (płytę w formacie mp3, album z podpisami, koszulkę, trening na siłowi, lekcję gry na basie lub po prostu zaproś zespół na koncert) - i tym samym pomóż nam zagrać koncerty w Chinach. Zebrane środki przeznaczymy na zakup brakujących biletów lotniczych.

Z Chin przywieziemy bezcenne materiały:
- album „IQ live in China 2014”, czyli pierwszy w historii zespołu album zarejestrowany „na żywo” – materiał zostanie nagrany 18.10 podczas naszego ostatniego koncertu w Chinach na OCT-Loft Festival 2014. Będziemy starali się wydać tę płytę w Chinach i Polsce.

- film dokumentujący całą wyprawę - zarówno koncerty, podróż jak i materiały zakulisowe (część z nich będziecie mogli na bieżąco oglądać na naszej stronie internetowej, gdzie będziemy codziennie publikować zdjęcia i krótkie filmiki)

Wszyscy, który zdecydują się wesprzeć nasze działania, oprócz prezentów za które zdecydują się zapłacić, otrzymają po naszym powrocie dodatkowo oba materiały w wersji cyfrowej w najlepszej możliwej jakości ze specjalną dedykacją. Jeśli projekt zakończy się niepowodzeniem, każda wpłacona kwota zostanie zwrócona na Twój rachunek bankowy w ciągu 8 dni od zakończenia zbiórki. Jeśli projekt zakończy się powodzeniem, wszystkie prezenty zostaną wysłane pocztą na skazany adres.

 

Imagination Quartet powstał w 2009 r. w Warszawie. Chociaż wyraźnie oparty na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, jest to jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowiązuje i zgodnie z nią jest to muzyka wyobraźni, bogata, nieograniczona, umiejscowiona tam, gdzie zaciera się granica między harmonią a ekspresją. Imagination Quartet zagrał m.in. w finale festiwali: Jazz po polsku Berlin (2013), Copehagen Jazz Festival (2012), Dreszer Jazz Festival (2011), Krokus Jazz Festival (2010) i Jazz Juniors (2010). W czerwcu 2010 r. wystąpił na otwarciu wystawy World Press Photo, a na jesieni tego samego roku, odbył pierwszą oficjalną trasę koncertową, dając koncerty w całej Polsce, w tym transmitowane na żywo ze studia Polskiego Radia PiK, dwukrotnie Roxy FM oraz Radia dla Ciebie.

Skład: Michał Sołtan - gitara, Damian Pińkowski - saksofon, Dariusz Świtalski - bas, Maciej Dziedzic - perkusja.

Recenzje:
Sołtan wydaje się mieć zasadniczy wpływ na zespół. Pińkowski wyraźnie wzoruje się na Michaelu Breckerze i dzięki temu Imagination Quartet przypomina nam brzmieniem amerykańskie zespoły z lat 80. i 90. Czy to źle? Nieźle, a na początek nawet bardzo dobrze. Album Imagination Quartet prezentuje zespół, który swą witalnością rozsadzi każdy klub, a pomysłami może obdzielić kilka formacji. Atrakcyjne kompozycje, bystre aranżacje trzymające słuchaczy w napięciu i ekspresyjne, pomysłowe improwizacje to najważniejsze atuty zespołu. Każdy utwór ma inną budowę, a zmieniające się tempa, wyciszenia, partie solowe sprawiają, że dzieje się tu nieustannie coś intrygującego. Oto grupa, o której usłyszymy jeszcze wiele dobrego – Marek Dusza, AUDIO.

Ogromny feeling muzyków w przypadku jazzu jest niby oczywisty, ale na tej płycie pochłania słuchacza bez reszty. Wyczuwalny jest każdy akcent i minimalna zmiana nastroju. Niepokój wywołany basem w tle szybko zostaje przekształcony w saksofonowe roztrzęsienie, które z kolei doskonale współbrzmi z wyjątkowo wyrazistą gitarą. Całe zamieszanie momentami zdaje się nabierać oddechu i uspokajać, jednak - jak się później okazuje - tylko po to, żeby po chwili znowu porwać nas w szalony dźwiękowy wir przeciwstawności – Grzegorz Brandt, WP.PL.

 

Line up OCT-Loft International Jazz Festival 2014: Stefan Micus (Niemcy), Eddie Gomez Quartet (U.S.A.), Samuel Blaser & Pierre Favre (Szwajcaria), Giovanni Di Domenico & Akira Sakata (Włochy/Japonia), Sabu Toyozumi & Hico Fumihico Natsuaki(Japonia), Janne Schra & Robin Nolan Trio (Holandia), Lunatic Toys (Francja), Vialka (Francja/Kanada), Nicola Lancerotti Quartet (Wochy), The Eas-West Collective: Cultures in Collision (Francja/Niemcy/Chiny), ARIFA (Holandia), No Square (Francja), Clotilde Rullaud Duo (Francja), Yuri Honig Acousic Quartet (Holandia), Cromatik 5 (Chorwacja), Sinne Eeg (Dania), Imagination Quartet (Polska), Steve Buchanan (U.S.A.), Kalimi Colline(Włochy), Three Fall (Niemcy), David Helbock Duo (Austria), SLOTH (Francja), Emile Parisien Quartet (Francja), Sebastian Berlin Quartet (Niemcy), Ganelin (Izrael), Alexey Kruglov & Oleg Udanov Duet (Rosja).

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji