partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

   Witamy serdecznie wszystkie osoby chcące wesprzeć Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" !

O PROJEKCIE

   Jak wskazuje nazwa projektu zbieramy na wydanie płyty ze wspaniałą muzyką, przy której tańczymy i którą kochamy. Płyty bardzo ważnej, ponieważ jubileuszowej. W tym roku Zespół obchodzi 25-lecie swojego istnienia.

   Dzięki pomocy Miejskiego Domu Kultury w Grajewie zrealizowaliśmy większość działań związanych z produkcją płyty. Muzyka została skomponowana i nagrana przez profesjonalnych muzyków, z wykorzystaniem żywych instrumentów. Ten etap działań pochlonął wiele pracy oraz środków.

   Brakuje nam:

* ok. 3000 zł na wydanie min. 500 egzemplarzy płyty (tłocznia)

* ok. 500 zł na opracowanie graficzne

* ok. 331 zł prowizja wspieramkulture.pl

* ok  119 zł koszty opłat transferowych

Płyta będzie  uwieńczeniem 25-letniej pracy Zespołu. Projekt będzie zrealizowany do Czerwca, czyli tuż przed Jubileuszem Zespołu. Korzyścią zespołu jest, również możliwość wykorzystywania płyty w celach promocyjnych.

   Dlatego potrzebujemy Państwa Pomocy. Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" przez lata wychowywał młodzież, pielęgnował tradycyjny taniec i kulturę, reprezentował społeczność miasta Grajewo, dziś to My potrzebujemy pomocnej dłoni. Wydana płyta będzie nie tylko pamiątką dla członków zespółu, jego przyjaciół oraz lokalnej społeczności, ale również cyfrowym nośnikiem informacji o pięknie tańca, muzyki tradycyjnej i kultury dla przyszłych pokoleń.

KILKA SŁÓW O NAS

Amatorska twórczość na Ziemi Grajewskiej ma już bogatą przeszłość i spore osiągnięcia w dziedzinie sztuk pięknych i użytkowych. Otóż we wrześniu 1988 roku powołano do życia Grajewskie Towarzystwo Muzyczne, które skupiło wokół siebie ludzi muzyki i jej miłośników. Powstało ono głównie na bazie Państwowej Szkoły Muzycznej i przy sporym zainteresowaniu ówczesnych władz. Duży wkład w powstanie Zespołu wniósł Pan Antoni Czajkowski. Jednym z głównych punktów programu było powołanie zespołu ludowego grającego i tańczącego utwory z naszego regionu i ziem sąsiednich. Dużym problemem było przełamanie u wielu osób oporów przed występami na scenie. Wreszcie trzeba przyznać,że w obecnych czasach jakoś mało uwagi poświęcamy sztuce ludowej-często wstydząc się jej uprawiania. Ale i to zostało pokonane i w styczniu 1989 roku Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" rozpoczął próby. Na inauguracyjne zajęcia zgłosiło się 8 par tanecznych. Ludzie ci reprezentowli różne zawody. Połączyła ich wspólna pasja pracy. Przy zespole utworzono kapelę ludową, w której grali nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I-st.w Grajewie. Kierownikiem Zespołu i kierownikiem muzycznym został Edward Szabat, który wraz z żoną Joanna Kochańską-Szabat prowadzili zespół do 2012 roku. Pierwszy program powstał w oparciu o folklor Mazowsza.W 1991 roku patronat nad grupą objął Miejski Dom Kultury w Grajewie.

REPERTUAR

Zespół w  swym repertuarze ma przede wszystkim tańce wschodnich regionów ziem polskich: podlaskie, mazurskie, lubelskie, rzeszowskie, kurpiowskie, Łemkowszyzna, tańce narodowe: polonez, krakowiak z lajkonikiem, mazur, kujawiak z oberkiem oraz tańce historycznych ziem polskich: Podole, Lwów, Łatgalia

ZOBACZ NAS:

- www.youtube.com/watch?v=6R2o-BywFGw

- http://www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Pie%C5%9Bni-i-Ta%C5%84ca-Grajewianie/157266114411588?ref=ts&fref=ts

                                           Pozdrawiamy Serdecznie

                                                  Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie"

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • OPIEKUN ZESPOŁU

    AKTUALNIE INSTRUKTOREM I OPIEKUNEM ZESPOŁU JEST PAN MARIUSZ ŻWIERKO. SERDECZNIE POZDRAWIAMY !

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji