partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

KIM JESTEŚMY?

Nazywamy się Astrolabium. Tworzymy chór działający od ponad 15 lat pod dyrekcją Kingi Litowskiej. Wykonujemy głównie współczesną muzykę chóralną. Braliśmy udział w licznych konkursach i festiwalach w Polsce i zagranicą, gdzie zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień. Mamy na koncie dwie płyty, w tym "Astrolabium Sings Bembinow", nominowaną do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii „Album roku: muzyka chóralna, oratoryjna i operowa”. Oprócz występów a capella często angażujemy się w projekty wokalno-instrumentalne, współpracując z najwybitniejszymi dyrygentami (m.in. Krzesimirem Dębskim, Łukaszem Borowiczem, Kaiem Bumannem), solistami i zespołami z Polski i zagranicy. Aktywnie udzielamy się w Toruniu organizując Międzynarodowy  Festiwal Per Musicam Ad Astra i towarzysząc licznym wydarzeniom i akcjom organizowanym w mieście i regionie.

 

CO JEST GRANE?

Jednym z naszych projektów było trzykrotne wykonanie (w tym polska premiera!) „Magnificat” współczesnego argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego. Ten utwór inspirowany twórczością Jana Sebastiana Bacha łączy religijny tekst z muzyką i charakterem argentyńskiego tanga. 1 lipca 2015 r. "Magnificat" zabrzmiał podczas Koncertu Finałowego festiwalu Per Musicam Ad Astra w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W wykonaniu wziął udział sam kompozytor jako wykonawca partii fortepianowej, chór Astrolabium, orkiestra Capella Bydgostiensis oraz soliści: Mario Stefano Pietrodarchi (bandoneon), Aleksandra Turalska (sopran) i Agata Schmidt (mezzosopran). Koncert ten został nagrany z zamiarem wydania go na płycie.

 

NA CO ZBIERAMY?

Chcemy wydać płytę z nagranym koncertem „Magnificat”. Materiał dźwiękowy jest już przygotowany – brakuje nam tylko środków na wydanie.

Koszty wydania tej płyty obejmują:

 • projekt okładki
 • teksty i tłumaczenia do płytowej książeczki
 • przeniesienie praw do wykonania z wykonawcami i reżyserami dźwięku
 • wszystkie opłaty dla ZAiKS-u związane z wydaniem płyty (w tym uzyskanie licencji od kompozytora)
 • wyprodukowanie płyty w nakładzie 1500 szt.

 

DLACZEGO WARTO NAS WSPOMÓC?

 • Magnificat to niezwykły utwór łączący muzykę klasyczną z tangiem, a koncert, który mieliśmy zaszczyt nagrać, wykonany był z towarzyszeniem samego kompozytora i znakomitych muzyków, w tym włoskiego wirtuoza bandoneonu
 • Śpiewamy ambitne utwory, a dyrygentka Kinga Litowska dba o wysoki poziom artystyczny naszych koncertów
 • Działamy dzięki własnemu zaangażowaniu, nie finansuje nas żadna instytucja
 • Jesteśmy grupą osób o różnych profesjach, różnym wieku i zainteresowaniach, które łączy wspólna pasja – śpiewanie.

 

Wszelkie aktualności związane z projektem:

www.Facebook.com/Astrolabium

 

Więcej informacji o utworze i wykonawcach:

http://chorastrolabium.pl/component/content/article/2-uncategorised/6-astroplyta

 

Więcej informacji o chórze:

http://chorastrolabium.pl

 

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

 • Legalna Kultura Legalna Kultura

  Trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

 • Hispanico Hispanico

  Wspieramy ten niezwykły projekt kulturalny, który mamy nadzieję - przyczyni się do rozpowszechniania kultury iberoamerykańskiej w Polsce.

Aktualizacje

 • Bike Cafe Toruń !

  Piotr Gajewski, właściciel Bike Cafe w Toruniu, wspiera nasz projekt ! Dziękujemy :)

 • MGM wspiera kulturę :)

  Do naszej fotoakcji dołączyli muzycy z toruńskiego zespołu MGM. Dziękujemy!

 • Bike Cafe Toruń !

  TADEUSZ ZWIEFKA, Poseł do Parlamentu Europejskiego, przesłał nam pozdrowienia z Brukseli, zdjęcie do fotoakcji i wpłacił cegiełkę na WK. Dziękujemy!!! 

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

 • O co chodzi w projekcie?

  O wydanie płyty z zarejestrowanym koncertem "Magnificat". Materiał jest już nagrany i przygotowany do wydania - właśnie do tego potrzebna jest Wasza pomoc.

 • Czy muszę się zarejestrować?

  Nie, możesz wesprzeć projekt anonimowo, ale pamiętaj, że wtedy nie możesz otrzymać opisanych upominków, chyba że skontaktujesz się z nami i potwierdzisz wpłatę.

 • Czy minimalna kwota to 50 zł?

  Nie, minimalna kwota to 5 zł. Począwszy od kwoty 50 zł możesz otrzymać upominek, jeżeli zarejestrujesz się na portalu.

 • How can I support the project?

  Follow 9 steps of this manual: 

  http://chorastrolabium.pl/images/stories/instruction.pdf

   

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji