partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Cztery młode Artystki, Matki, Organizatorki i Kobiety, czyli Kwartet AMOK przygotowują się do ambitnego projektu: wydania płyty z najpiękniejszymi polskimi kolędami w niezwykłej jazzowej aranżacji na kwartet smyczkowy! Prosimy Was o wsparcie.

 

CO CHCEMY ZROBIĆ?

Kwartet smyczkowy AMOK przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty CD. Będzie ona wizytówką naszych możliwości artystycznych. Rozwijający się zespół, taki jak kwartet AMOK, potrzebuje profesjonalnego narzędzia promocji w postaci albumu. Jednocześnie pragniemy uraczyć naszych słuchaczy kompilacją najpiękniejszych polskich kolęd w absolutnie wyjątkowych aranżacjach stworzonych specjalnie dla nas.

Kwartet AMOK koncertował na dużych festiwalach, m.in. w Mrągowie, Urlach, Praniu. Uświetniał ważne wydarzenia, np. ceremonię otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz eventy firmowe, np. rozdanie stypendiów fundacji Deutsche Bundesstiftung Umwelt czy rozdanie dorocznych nagród miesięcznika „M jak Mama”. Stał się oryginalnym zjawiskiem, co zauważyła prasa - np. w poświęconym zespołowi artykule pt.: „Życie w AMOK-u” w miesięczniku „Zdrowie”(maj 2016). Nie jesteśmy kwartetem typowo komercyjnym. Zajmujemy się promocją muzyki i kultury muzycznej wszędzie tam, gdzie nasi odbiorcy nie mają z nimi na co dzień do czynienia. Gramy koncerty w kościołach, gdzie nie pobieramy wynagrodzenia. Publiczność dobrowolnie wspiera nasze projekty kulturalne. Pracujemy z dziećmi podczas warsztatów muzycznych w przedszkolach i szkołach (cykl „Muzyczna Ciekawość Świata” został dwukrotnie dofinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa). Prezentujemy własne programy muzyczne w domach kultury. Mimo naszych starań koszt wydania profesjonalnej płyty znacznie przekracza nasze możliwości finansowe.

Nasi słuchacze wielokrotnie pytają o możliwość nabycia naszej płyty, aby usłyszeć nas więcej niż ten jeden raz.

 

KIM SĄ WYKONAWCY?

Zajmujemy się działalnością artystyczną, edukacyjną oraz rozrywkową.
Amok to stan silnych emocji, euforii, zapamiętanie się w czymś – stąd nazwa naszego kwartetu.

Muzyka jest tym, co nas odrywa od codzienności, pozwala nam wyrazić siebie i swoje uczucia. Chcemy podzielić się naszą pasją z tymi, którzy szukają drogi rozwoju artystycznego, chcą pięknie przeżyć ważne dla siebie wydarzenia, czy po prostu spędzić twórczo wolny czas.

ARTYSTKI
Jesteśmy absolwentkami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Naszą kilkunastoletnią edukację uzupełnił udział w wielu kursach muzycznych polskich i zagranicznych, konkursach solowych i zespołowych. Połączyła nas wspólna praca w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Chciałybyśmy zaszczepić naszą miłość do muzyki już w małych dzieciach, ale także dotrzeć do dorosłych odbiorców, pokazać im, że przy muzyce klasycznej można się wzruszyć, ale także dobrze bawić.

MATKI
Każda z nas ma rodzinę, dlatego nieobce są nam zainteresowania zarówno dorosłych, jak i dzieci. To doświadczenie pomaga nam układać warsztaty dla dzieci w taki sposób, by były interesujące i rozwijające dla konkretnej grupy wiekowej. Każda z nas przeżyła też swój Wielki Dzień, dlatego dobrze rozumiemy oczekiwania i potrzeby par planujących ślub i umiemy przeżyć ten dzień razem z nimi. Świętując nasze rodzinne jubileusze, poznajemy również potrzeby jubilatów: juniorów i seniorów.

ORGANIZATORKI
W naszej codzienności próbujemy pogodzić życie osobiste, rodzinne i zawodowe, własny rozwój artystyczny – z oczekiwaniami naszych bliskich oraz z wymogami codziennego życia. Bywa to trudne, gdyż mamy razem 4 mężów, 12 dzieci i 3 koty. To nas uczy dobrej organizacji czasu i pomaga nam odpowiednio zaplanować każde artystyczne wydarzenie, którego się podejmujemy.

KOBIETY
Jesteśmy młodymi kobietami. Dbamy o swój rozwój. Lubimy pracować, ale cenimy także dobrą rozrywkę. Dlatego podejmujemy się organizacji zarówno warsztatów artystycznych dla dzieci, oprawy muzycznej ślubów i wydarzeń biznesowych, jak również imprez rozrywkowych. Szczególnie cennym doświadczeniem są dla nas koncerty. Przygotowujemy programy z muzyką klasyczną, filmową i rozrywkową. Żywy kontakt z publicznością jest dla nas niezwykle rozwijającym doświadczeniem.

W skład kwartetu AMOK wchodzą:

Karolina Sienkiewicz – skrzypce
Oliwia Orzechowska-Gidzińska – skrzypce
Maria Sochoń-Błaszczyk – altówka
Justyna Osiecka-Pieron – wiolonczela

Sylwetki artystek przybliża oficjalna strona internetowa kwartetu AMOK.
http://kwartetamok.pl/

 

CZEGO DOTYCZY WSPARCIE?

Wsparcie będzie dofinansowaniem projektu nagrania i wyprodukowania płyty CD audio. Uzupełni ono dotychczas niewielki budżet zebrany siłami własnymi zespołu.

Oto poszczególne działania i ich koszt, który będzie finansowany ze wsparcia:

• wynajem studia nagraniowego (12h)
=> 1400zł

• praca reżysera dźwięku (realizacja nagrania, montaż, mastering)
=> 3800zł

• produkcja płyty (szata graficzna, tłoczenie)
=> 1100zł

• sesja zdjęciowa do płyty
=> 900zł

• koszt serwisu wspieramkulture.pl
=> 800zł

Łącznie prosimy Donatorów o wsparcie w wysokości 8000zł.

Budżet nie przewiduje wynagrodzeń dla wykonawców. Korzyścią zespołu jest możliwość wykorzystywania płyty w celach promocyjnych.

 

CO POWSTANIE?

W efekcie naszych artystycznych działań i Państwa hojności powstanie album muzyczny złożony z kilkunastu najpiękniejszych polskich kolęd. Wyróżniać go będą unikalne i niezwykle piękne aranżacje utrzymane w klimacie jazzowym, stworzone specjalnie dla kwartetu AMOK przez najwybitniejszego polskiego wibrafonistę jazzowego – dr. hab. Karola Szymanowskiego (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy).
http://szymanowski.drupalgardens.com/

 

NA JAKIM ETAPIE JEST PROJEKT?

Kwartet AMOK dokłada wszelkich starań, by zebrać jak największą część budżetu własnymi siłami. Organizujemy zbiórki po koncertach w kościołach. Z większości honorariów odkładamy część zasilając zespołowe konto. Zawsze organizujemy nasze działania na jak najwyższym profesjonalnym.

Przygotowując się do nagrania płyty dokonaliśmy już próbnych rejestracji niektórych utworów:
https://www.youtube.com/watch?v=rCSayeteNTk

Wybraliśmy studio nagraniowe i realizatora. Pracujemy nad koncepcją szaty graficznej albumu.

Jednym słowem: nic, tylko wchodzić do studia i nagrywać! :)

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • AMOK na "Wspieram..." - KULISY
 • prof.dr hab. Marcin Baranowski

  "Super Kwartet, wspaniałe wykonanie, doskonały jazzowy styl i piękne dziewczyny! Polecam!"

  prof. dr hab. Marcin Baranowski
  Akademia Muzyczna w Poznaniu

 • Rekomendacja

  "Ktokolwiek miał okazje posłuchać kwartetu smyczkowego AMOK musiał zostać olśniony radością wspólnego muzykowania czterech młodych i utalentowanych wiolinistek. Ich pasja do muzyki jest wręcz namacalna, w każdym granym przez nie dźwięku, niezależnie od prezentowanego repertuaru oraz wieku i zaawansowania muzycznego słuchaczy. To bardzo dobrze świadczy o jakości muzyki granej przez AMOK. Na uwagę zasługują też doskonałe i świeżo brzmiące aranżacje. Szczerze polecam koncerty i płyty AMOK-u!"

  Wojciech Milewski
  przedsiębiorca z Warszawy

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji