partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

ISTOTA – krótkometrażowy film o pragnieniach

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą miłośników kina, zapaleńców, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kręceniu. Część z nas właśnie kończy Akademię Filmu i Telewizji. To jest moment, w którym czas na dyplom! I tak właśnie stworzyliśmy niepowtarzalną drużynę, która ma szansę stworzyć projekt swoich marzeń i pokazać światu swoje niepowtarzalne talenty.

Co robimy?

Zainspirowaliśmy się Lemem, Brunonem Schulzem i marzeniami wielu. Z tego powstał niepowtarzalny twór, który pragniemy zrealizować.

Kręcimy krótkometrażowy film o pragnieniach.

Uznany na całym świecie, lekko ekscentryczny konstruktor Melchior żyje w warsztacie ze swoim kompanem Teodorem. Jego konstrukcje są spełnieniem ulotnych marzeń zwykłych ludzi. I to właśnie ulotność tych marzeń nie pozwala mu odczuć własnego spełnienia. Pragnienia świata zmieniają się jak w kalejdoskopie, a on czuje, że wkrótce nie będzie w stanie ich dogonić. Wbrew namowom władczego Teodora, postanawia zbudować maszynę, która może stać się jego największym dziełem i rozwiązać wszystkie duchowe rozterki.

Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?

Potrzebujemy Waszej pomocy, ponieważ szkoła nie finansuje filmów dyplomowych. To trochę szkoła życia, musimy nauczyć się całego procesu filmowego łącznie z szukaniem finansowania. Każda złotówka jest dla nas ważna. Udało nam się zorganizować ogromny wkład w film bez ponoszenia kosztów, jednak są rzeczy, których nie da się ominąć. Chcielibyśmy wejść z Wami we współpracę. Stworzyć superfilm właśnie razem z Wami!

Co będziemy finansować z zebranych pieniędzy?

Minimum, które chcelibyśmy zebrać to 2300 zł. Jeśli jednak wasze wsparcie przekroczy nasze oczekiwania będziemy mogli dopieścić projekt.

2300 zł

- prąd i ogrzewanie podczas 4 dni zdjęciowych w jednym z Domków Fińskich
- codzienny transport sprzętu na plan filmowy
- scenografia (budujemy od początku warsztat konstruktora Melchiora)
- kostiumy
- 11% marży dla wspieramkulture.pl

3000 zł

Wszystko co wyżej i:
- ciepłe jedzonko na planie dla całej ekipy (zamiast smutnych kanapek Zuzy)
- lepszy sprzęt oświetleniowy, który pozwoli nam na uzyskanie ciekawszego efektu w obrazie

5000 zł

Wszystko co wyżej i:
- kampania promocyjna filmu po jego realizacji (mamy zamiar pokazywać film na wielu festiwalach)
- bankiet dla wszystkich twórców i wspierających projekt

Kto, co i jak w życiu.

Zuza Barc – reżyser, kierownik produkcji i współautor scenariusza filmu. W tym roku kończy Akademię Filmu i Telewizji. Film „ISTOTA” to jej reżyserski debiut. Studiuje także Ukrainistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Działa w stowarzyszeniu Kr3atywni. W latach 2014 – 2016 była przewodniczącą Zarządu Samorządu Studentów Katedry Ukrainistyki. Stworzyła ideę Światowidoków (spotkań z kinem słowiańskim). Jest zaangażowana w inicjatywę Oddam Odpady. Dużo podróżuje, a swoje podróże uwiecznia na kliszy. Zdjęcia można czasem obejrzeć w różnych miejscach.

Magda Czarny - zwykle przed kamerą i na scenie. W latach 2013-2015 była aktorką Studium Teatralnego. Zagrała w trzech spektaklach, nie tylko na warszawskiej scenie teatru, lecz także rzeszowskiego Teatru Maska i nowojorskiego La Mama Experimental Theatre Club. Uczestniczyła w warsztatach reżyserskich i dramaturgicznych w Teatrze Studio. Była asystentką producenta w Nowym Teatrze w Warszawie. Tym razem swoje doświadczenie teatralne i umiejętności zdobyte na studiach polonistycznych wykorzysta przy filmie jako współautorka scenariusza i drugi reżyser.

Ania Rek – montażystka z zamiłowania. Obecnie uczy się w Akademii Filmu i Telewizji. W latach 2015–2016 działała w studenckiej telewizji Uniwersytetu Warszawskiego Uniwerek.TV. Później trafiła do agencji multimedialnej Mumin's Interactive gdzie montowała wszelkie relacje z eventów, reklamy i filmy promocyjne. Na co dzień montuje dla sportowców, podróżników, blogerów i artystów muzycznych. Jej drugą miłością jest fotografia, w której może pokazać swoją wrażliwość na piękno świata. Swoje doświadczenie montażowe i fotograficzne wykorzysta w etiudzie tnąc i sklejając fragmenty filmu w taki sposób, aby powstała z nich wspaniała i niezapomniana opowieść.

Aleksandra Markiewicz - studentka Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie na kierunku charakteryzacja i kostiumografia. Zajmowała się makijażem, charakteryzacją i kostiumem w filmie dyplomowym Marty Ossowskiej „Memoire”.

Dominika Grams – studentka ostatniego semestru Akademii Filmu i Telewizji. Specjalizacja: organizacja produkcji. W skrócie ogarniacz. Człowiek od dzwonienia, załatwiania i ogarniania wszystkiego i wszystkich. Chrzest bojowy przechodzi co roku we wrześniu, organizując Festiwal Filmowy w Gdyni. Przy filmie „ISTOTA” robi jako kierownik planu.

Tomek Barc - realizator dźwięku, gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer od kilku lat realizujący swoje pasje w świecie filmu. Na co dzień informatyk na etacie ogromnej technologicznej korporacji, lecz każdą wolną chwilę poświęcający sztuce. Niechętny stagnacji, ciągle szuka nowych rozwiązań nawet tam gdzie króluje rutyna. Przez całe życie tworzył „do szuflady” i dopiero od niedawna zaczął dzielić się swoją twórczością. Nie uznaje podziału sztuki na gatunki i wierzy w piękno uniwersalne. Warszawiak urodzony na Karowej ze smutkiem obserwuje proces pozbawiania Warszawy tożsamości. Wierzy w edukacyjną rolę filmu i chciałby poświęcić mu nadchodzące lata.

Krzysztof Jadczak - dźwięk na planie. Jest studentem ostatniego roku realizacji dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Dźwiękiem w filmie zajmuję się od siedmiu lat. Współpracował przy tworzeniu takich filmów jak „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza, „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, „W ukryciu” Jana Kidawy-Błońskiego, oraz przy nagrodzonym Na festiwalu w Sundance filmie „Wszystkie nieprzespane noce”. Odpowiadał za dźwięk na planie w serialach telewizyjnych „Barwy Szczęścia” i „Na sygnale”. Niedawno skończyłe zdjęcia do filmu sci-fi o roboczym tytule „Człowiek z magicznym pudełkiem” w reżyserii Bodo Koxa. Link do profilu na filmpolski.pl: http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1169048

Śledźcie nas na facebooku!

https://www.facebook.com/Istota-kr%C3%B3tki-film-o-pragnieniach-1794837084171789/

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Zagubieni członkowie ekipy

    Jan Gierach - Operator kamery. Absolwent ASP w Poznaniu na kierunku Fotografia. autor teledysków dla zespołów Kult, T-Love, Pablopavo oraz innych. Współpracuje z Aljazeerą jako dokumentalista. Instruktor na kursach fotograficznych KursFoto.pl

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji