partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

bella project.
W hołdzie kobiecemu pięknu. 100 unikatowych albumów, 44 kobiety, 96 fotografii, wystawa w nowoczesnej przestrzeni i aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

bella project by cyron to wyjątkowy projekt fotograficzny Robby'ego Cyrona, który w swojej pracy zawodowej podejmuje tematykę kobiecego piękna, natury i zmysłowości.
Fotografując kobiety, od 25 lat kieruje się dewizą: "kimkolwiek jest, jest bellą", której esencją jest jego jubileuszowy projekt.
Spotkanie 44 kobiet – znanych i nieznanych, dalszych znajomych i bliskich swojemu sercu, córek, matek i przyszłych matek, aktorek, modelek czy piosenkarek, dało Robby'emu Cyronowi sposobność, by po 25 latach pracy zawodowej spuentować własną wizję kobiecego piękna.
Odchodząc od kanonów i standardów spopularyzowanych przez magazyny, fotograf zminimalizował stylizacje i makijaż tak, by swą uwagę móc skoncentrować wyłącznie na bohaterkach.
Wśród nich znajduje się m.in.: Magdalena Boczarska, Alicja Bachleda-Curuś, Mela Koteluk, Olga Bołądź, Edyta Herbuś, Sabina Wrotny, Aleksandra Hamkało, Aleksandra Kowal oraz kobiety bliskie autorowi.
„Starałem się pokazać nie tylko piękno kobiet, ale przede wszystkim ich emocje, które wiążą ze swoim poczuciem kobiecości”, mówi Robby Cyron.
Zwieńczeniem licznych spotkań i dwuletniej pracy fotografa nad projektem jest unikatowy album, który zawiera 96 czarno-białychfotografii kobiet, zatrzymanych w minimalistycznym i naturalnym ujęciu. Każde ze zdjęć odzwierciedla to, w jaki sposób Robby Cyron pojmuje piękno i postrzega kobiety.
_______
bella project by cyron na nowo definiuje kobiece piękno. Jest hołdem dla bohaterek albumu i wszystkich kobiet, które autor spotkał na swojej zawodowej i prywatnej drodze.

_______
Robby Cyron
Fotograf. Urodził się w 1970 roku w Gliwicach. Od ponad 25 lat podejmuje tematykę kobiecego piękna, natury i zmysłowości. Rezultatem tych obserwacji są fotografie publikowane na łamach największych magazynów na całym świecie oraz liczne wystawy w Polsce i w Niemczech. Fotografią Robby Cyron zainteresował się na przełomie lat 80., gdy wyemigrował do Niemiec. To tam, w jego nowym domu, w Fuldzie, odbyła się pierwsza wystawa, która dała początek coraz większemu uznaniu fotografa w środowisku artystycznym. Liczne podróże przyczyniły się do powiększenia portfolio i umożliwiły Robby’emu pracę na całym świecie, między innymi w Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz RPA.
W swojej pracy współpracuje m.in. z: magazynami Glamour, Cosmopolitan, Elle, Playboy, Marie Claire, Twój Styl, koncernami Avon, Nivea, Johnson&Johnson, Dove, Audi, Fiat, Toyota, Lexus, Coca-Cola oraz Nike.
Fotografie artysty wystawiane były zarówno w polskich, jak i w zagranicznych galeriach: CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Nizio, Galeria Melon, Vonderau Museum, Galeria Eismaschine, Fotogalerie Fulda, Instytut Fotografii Fort.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji