partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Wydanie książki Pawła R. Wojciechowskiego pt. ”Światy Zastępcze. Samotność wobec kultury”. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

W treści:

…Media społecznościowe | Konsumpcja i tempo życia | Ekonomia o sumie zero | Filozofia „show” | Poczucie sensu a zobojętnienie | Omnipotencja i nieśmiertelność | Rola kobiety i mężczyzny | Ksenofobia i populizm | Fala nowych totalitaryzmów | Mity i ich wpływ na kulturę | Uchodźcy a Islamiści | Radykalizacja i Terroryzm…

„Nigdy w historii tylu ludzi z własnej woli nie decydowało się na izolację jednocześnie utrzymując pozory kontaktu. Jeszcze nigdy tak wielu nie uczestniczyło tak licznie w spektaklu życia zza szklanego ekranu.” (Ze Wstępu Agnieszki Rynowieckiej - socjolog, psychlog, psychoterapeuty)

O czym jest ta książka:

O tym, skąd się biorą ludzie samotni. Zdesperowani.
Przecież jesteśmy „zawsze w kontakcie”. Współuczestniczymy i sami tworzymy świat.

W tej książce poruszam tematy, które dziś nie tylko wołają o przegadanie.
Domagają się zrozumienia przyczyn – wprowadzenia zmian!
Może jeśli zrozumiemy kluczowe problemy naszej cywilizacji i własnego stylu życia – łatwiej będzie nam osiągać szczęście i uszczęśliwiać innych. Czy to jednak pomoże uwrażliwić się na momenty, w których sami dopuszczamy się współudziału w tych problemach?...

Spis zagadnień zamieszczony na początku, to lista uzależniających błędnych kół. Odkrycie ich mechanizmów wydawało mi się ważne w tych niełatwych czasach. Dlatego podjąłem się ponad dwuletniej pracy.
Teraz Państwa chciałbym zaprosić w tę podróż – ku narodzinom podobnych zjawisk we własnym „procesie wewnętrznym”;

„W książce przyglądam się zjawisku „wspólnej samotności”, która według mojej koncepcji, staje się w grupie społecznej złowrogim, uzależniającym światem zastępczym. Uważam, że wszystko może stać się taką „makietą rzeczywistości” dla poszczególnych jednostek. Grupy społeczne budują ją wokół wspólnych „kluczowych tematów”. Każda epoka wytwarza specyficzne tematy, wokół których ogniskuje się ucieczka od rzeczywistości.”

„W pewnym sensie, trudno być samotnym w świecie, w którym tyle się dzieje i kontakt jest na wyciągnięcie ręki, a z drugiej strony – wielu wydaje się osamotnionych, jak nigdy przedtem. Powstające u człowieka zagubienie domaga się nakarmienia. Tym, co może nakarmić, „przygarnąć”, ukoić, stają się wciągające zjawiska zastępcze, o których mowa w tej książce.”

Dziękuję za wszelką pomoc w publikacji!
Paweł Wojciechowski

 

List intencyjny Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego (GWP):


Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne sp. z o. o. oświadcza, że jest zainteresowane opublikowaniem książki autorstwa Pawła Wojciechowskiego „Światy zastępcze”. Dzieło, ze względu na wysoką wartość merytoryczną oraz wnikliwe (i często zaskakujące) obserwacje autora, stanowiłoby ważne a zarazem ciekawe uzupełnienie literatury dostępnej na naszym rynku.
Niestety, ze względu na specyfikę publikacji oraz obecną sytuację na rynku książki w Polsce, projekt ten nie może być zrealizowany bez finansowego wsparcia dla publikacji. Brakującą kwotę szacujemy na 10.000 zł.


Podpisano, Grzegorz Zubrzycki – Pykacz
Członek Zarządu
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Cel projektu: Wydanie książki „Światy Zastępcze. Samotność wobec kultury.”
Etap: książka zakończona
Autor: Paweł R. Wojciechowski
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Przewidywany nakład: 1 500 egzemplarzy
Objętość: około 240 stron
Dofinansowanie: 10.000 zł

 

Dla sponsorów i partnerów:


Firmy i instytucje zainteresowane patronatem medialnym, umieszczeniem swojego logo na okładce lub ogłoszenia wewnątrz publikacji proszę o kontakt: swiatyzastepcze@poczta.pl 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Ilość dostępnych książek

    Będzie dostępna mniejsza ilość dostępnych prezentów książkowych. Ilość egzemplarzy "Światów zastępczych" jako prezentu za wsparcie projektu to aktualnie 15 egzemplarzy.

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji