partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Zapraszamy Państwa do wsparcia projektu, dzięki któremu możliwa będzie realizacja koncertu promocyjnego, najnowszego dzieła muzycznego popełnionego przez Rafała Jędrzejczyka.

9 listopada o godzinie 19:00 w Piwnicy pod Baranami zaczniemy częścią oficjalną w postaci koncertu premierowego, następnie przeniesiemy się do Pracowni pod Baranami na bankiet.

W zamian za wsparcie projektu proponujemy Państwu zaproszenia na koncert promocyjny, płytę „Blusik” i inne atrakcyjne nagrody.

Rafał Stanisław Jędrzejczyk – urodzony 17 marca 1957 roku w Krakowie, tamże matura w 1976 roku w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, dyplom w krakowskiej PWST – rola Baptisty w „Poskromieniu złośnicy” (reż. Anna Polony) i Plebana w „Albertusach” (reż. Jerzy Krasowski), od 1980 nieprzerwanie
w Starym Teatrze w Krakowie. Grywał w spektaklach A. Wajdy, J. Jarockiego, K. Lupy, J. Grzegorzewskiego, T. Łomnickiego, T. Bradeckiego, R. Zioły, K. Kutza, F. Bajona, M. Fiedora M. Strzępki, J. Klaty i wielu innych. W „Piwnicy pod Baranami” od dwudziestu ośmiu lat śpiewa piosenki G. Turnaua, Z. Koniecznego, A. Zaryckiego, St. Radwana, J. Kantego - Pawluśkiewicza. Piotr Skrzyneczki powtarzał latami: „Panie Rafale – rzuć pan ten teatr! Pan powinien występować tylko w kabarecie!”. Nie potrafił – potrzebna mu była pewna polaryzacja. Występował w teatrze telewizji w spektaklach w reżyserii Z. Hűbnera, M. Wojtyszki, W. Śmigasiewicza, L. Adamika, T. Bradeckiego, T. Łomnickiego, O. Lipińskiej, K. Kutza, W. Dzikiego, A. Czekanowskiego, T. Kwinty, A. Maja, F. Falka, A. Domalika, M. Englerta, I. Wollen, w serialach „Z biegem lat, z biegiem dni”, „Blisko, coraz bliżej”, „Świat według Kiepskich” oraz w programach rozrywkowych w Telewizji Kraków. Pracował i pracuje na estradzie jako śpiewający konferansjer. Nagrał płytę z piosenkami z muzyką kompozytorów „piwnicznych” – „Jeszcze się wszystko da odkręcić” - live z koncertu w Polskim Radio Kraków w ramach „Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej”. Wydał płytę kolędową „Pastorałka Rafała”, w dużej mierze z własnymi tekstami. Poprowadzi każdy pojazd kołowy i każdy koncert, gra na fortepianie, pisuje teksty piosenek, scenariusze estradowe, ma na swym koncie bajki dla dzieci.

Pomysł na płytę o zabarwieniu bluesowo – swingowym dojrzewał parę lat, aż wreszcie dzięki zaufaniu Dyrektora MDK w Mińsku Mazowieckim doszło do skutku nagranie materiału pt. BLUSIK.

Teksty piosenek dobrane zostały z twórczości Tadeusza Kubiaka, Borysa Pasternaka, Andrzeja Bursy, Grzegorza Tomczaka, Andrzeja Bursy i własnej, a muzykę skomponowali Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Zbigniew Raj, Michał Jurkiewicz, Paweł Pierzchała oraz – tak dla żartu – Rafał Jędrzejczyk. Jest to już druga płyta wydana pod auspicjami MDK w Mińsku Mazowieckim. „Pastorałka Rafałka” rozeszła się w okresie Świąt Bożego Narodzenia jak ciepłe bułeczki. BLUSIK ma aspiracje do rozchodzenia się przez cały rok, a nawet lata. Muzycy biorący udział w nagraniach to doświadczeni instrumentaliści, których z całego serca można w ciemno rekomendować – pianista i kompozytor Paweł Pierzchała, skrzypek Michał Chytrzyński, kontrabasista Jarek Wilkosz oraz gitarzysta Łukasz Belcyr to faceci, którzy znają swój fach i stwarzają niepowtarzalną atmosferę w trakcie nagrań i koncertów. Dziesięć utworów zamieszczonych na płycie wykazało ich profesjonalizm i oddanie zawodowe.

Ach, marzę już o koncercie z publicznością – mówi Rafał Jędrzejczyk – ale to dopiero 9 listopada. A gdzie? Ano w Piwnicy pod Baranami o godz. 19:00.

Zapraszamy!
Rafał Jędrzejczyk z Zespołem


BLUSIK

1. GENESIS BLUES sł. Andrzej Ozga, muz. Andrzej Zarycki

2. PIOSENKA JAZZOWA sł. Andrzej Bursa, muz. Paweł Pierzchała

3. PIOSENKA O OBCYCH JĘZYKACH sł. Michał Rusinek, muz. Michał Jurkiewicz

4. SEN KONCERTOWY sł. Rafał Jędrzejczyk, muz. Michał Jurkiewicz

5. NIEDZIELA sł. Grzegorz Tomczak, muz. Zbigniew Raj

6. WIELKA MODLITWA O OGON sł.Tadeusz Kubiak, muz. Zygmunt Konieczny

7. JAZZMANOM CZEŚĆ! sł. Rafał Jędrzejczyk, muz. Michał Jurkiewicz

8. BANK BLUES sł. i muz. Rafał Jędrzejczyk

9. SIERPIEŃ sł. Borys Pasternak, tłum. Józef Waczków muz. Paweł Bitka Zapendowski

10. JOKE praca zbiorowa

W nagraniach udział wzięli:

Rafał Jędrzejczyk - śpiew

Paweł Pierzchała - fortepian, fender piano, wibrafon

Michał Chytrzyński - skrzypce akustyczne , skrzypce elektryczne

Łukasz Belcyr - gitary

Jarek Wilkosz - kontrabas

Ze specjalnym udziałem wokalnym Agaty Ślazyk w utworze nr. 5

 

Zespół:

Jarek Wilkosz urodzony w 1972 roku - kontrabasista z wykształcenia i zamiłowania. Jeden z ojców założycieli krakowskiej formacji KLEZZMATES. Gra każdą dobrą muzykę. Z przyjemnością udziela swego basowego brzmienia różnym zespołom. Dwukrotny laureat festiwalu Polskiego Radia "NOWA TRADYCJA" - jako basista Joanny Słowińskiej oraz KLEZZMATES", a także opolskich DEBIUTÓW z grupą MILKSHOP. Z przyjemnością współpracuje z Urszulą Makosz, Pauliną Bisztygą, Rafałem Jędrzejczykiem, KROKE. Wielbiciel "żywej" muzyki do spektakli teatralnych, którą dane mu było współtworzyć i wykonywać w Teatrze Witkacego, Teatrze Bagatela, warszawskim Teatrze Współczesnym, a także w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice. Bardzo chętnie oddaje się muzykowaniu symfonicznemu z orkiestrą Sinfonietta Cracovia.

Łukasz Belcyr - gitarzysta, muzyk sesyjny. Absolwent Akademi Muzycznej w Katowicach wydziału gitary klasycznej. Obecnie współpracuje na stałe z Kubą Badachem, Lion Shepherd, Krzysztofem Iwaneczko, Derrickiem McKenzie. Jako muzyk sesyjny wystąpił na ok. 40 płytach.

Michał Chytrzyński - przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku sześciu lat i przebył długą drogę edukacji w szkole muzycznej, liceum i na studiach w Akademii Muzycznej w Krakowie. Wiele lat współpracował z Teatrem Bagatela, teatrem STU oraz Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Bierze udział w wielu koncertach oraz nagraniach w Polsce i za granicą. Od 2006 roku jest skrzypkiem krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Paweł Pierzchała - pianista, organista i kompozytor związany z Piwnicą pod Baranami. Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer udziela się w rozmaitych projektach muzycznych o szerokim spektrum tematyki i stylów – od muzyki alternatywnej, wpływów jazzu, poprzez muzykę żydowską, brzmienia etniczne i zainteresowanie awangardą.

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Marcin Wyrostek Marcin Wyrostek

  Gorąco polecam koncert promujący płytę "Blusik" Rafała Jędrzejczyka z uwagi na fenomenalnego lidera, ciekawe kompozycje jak i zespół złożony ze znakomitych muzyków. Marcin Wyrostek

 • Piwnica pod Baranami Piwnica pod Baranami

  Z przyjemnością obejmujemy patronatem projekt poświęcony naszemu piwnicznemu artyście Rafałowi Jędrzejczykowi i Jego najnowszej płycie pt. "BLUSIK". Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w powyższej akcji. Wasza Piwnica

Aktualizacje

 • Dzisiejszy koncert premierowy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt "Blusik" Rafała Jędrzejczyka. Zaproszenia wraz z płytami można odbierać przed koncertem, od 18:30 w Piwnicy pod Baranami (po prawej stronie przed salą kabaretową) - wystarczy podać imię i nazwisko, pokazać dowód tożsamości, wyrecytować adres mailowy użyty na platformie wspieramkulture.pl, a następnie pysznie się bawić przez całą noc.

  Do zobaczenia!

  Wasza Piwnica

 • Cel podstawowy osiągnięty!

  Z przyjemnością informujemy, że minimalny próg kampanii został osiągnięty! Jeszcze przez 10 dni można wesprzeć “blusikowy” projekt. W nagrodę czekają na Was płyty Rafała i bilety na wyjątkowy koncert premierowy - już 9 listopada w Piwnicy pod Baranami. Serdecznie dziękujemy dotychczasowym Wspierającym i zapraszamy do dalszego udziału w akcji. Wasza Piwnica

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji