partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez STOWARZYSZENIE PROPAGANDA SZTUKI, galerię OFFICYNA ART&DESIGN i REBELIA MEDIA.

 

Nasza impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom wydarzenia zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur. Mocny nacisk kładziemy na pokazanie, jak sztuka przenika do naszej codzienności. Aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne pokazuje, że każdy z nas może uczestniczyć w procesie tworzenia.

Festiwal Przenikania 2018 odbędzie się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107, w centrum Warszawy, w dniach 19-20 maja 2018 r. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Sobotnia część Festiwalu jest wpisana na listę wydarzeń Warszawskiej Nocy Muzeów 2018.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

 

O PROJEKCIE

Pomysłodawcą jest Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Niespełna dwa lata temu artysta stworzył w Warszawie galerię officyna art & design. - W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówi. Wojciech Brewka to człowiek pełen pomysłów. Z jego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107. Tu właśnie postanowił, razem z zaprzyjaźnioną agencją kreatywną REBELIA Media i Stowarzyszeniem Propaganda
Sztuki, którego jest współzałożycielem, już po raz drugi w tym roku, zorganizować bezpłatny festiwal sztuki - Festiwal Przenikania.

Zapraszamy Was wspólnie na drugą edycję Festiwalu Przenikania, która odbędzie się 19-20 maja 2018 roku na dziedzińcu pod adresem Al. Jerozolimskie 107, kilka kroków od Dworca Centralnego w Warszawie. Festiwal potrwa dwa dni, podczas których połączymy w jedno spójne wydarzenie szereg wystaw, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów, artystycznych performance'ów, a także targ jedzeniowy. Wystawa zbiorowa pod hasłem „Przenikania“, którą planujemy na sobotę 19 maja, jest wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów 2018.

Wstęp jest wolny – dzięki temu damy możliwość uczestnictwa w naszym festiwalu jak największej grupie odbiorców. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby pokryć koszty sprzętu, materiałów i występów artystycznych.

 

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

W tym roku rozpoczniemy festiwal w samo południe od wspólnego malowania do muzyki granej na żywo, w ramach prowadzonego w officynie projektu malarskiego ZMALOWANI - każdy z Was będzie mógł przyjść i wspólnie pomalować. O improwizacyjny występ muzyczny zadba Marcin Steczkowski z zaprzyjaźnionymi muzykami. Będzie dużo zabawy i swobody, a podczas 3-godzinnego happeningu będzie można dołączyć do akcji w każdej
chwili.

Na popołudnie zaplanowaliśmy koncerty z muzyką inspirowaną dźwiękami świata. Posłuchacie m.in. kobiecego trio Temple of Dakini, który przeniesie nas w świat wróżek, elfów i elektronicznych brzmień z orientalną nutą. Będą sziedziska i stoły, jak również miejsca, w których kupicie coś dobrego do jedzenia i picia. W tym czasie my będziemy kończyć przygotowywania do oficjalnego otwarcia Nocy Muzeów.

Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania“, którą obejrzycie w mieszczącej się na dziedzińcu, galerii officyna art & design. Kuratorem tej wystawy jest Anita Wolszczak, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, który dzieli przestrzeń z officyną. Pokażemy m. in. prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii, jak również przygotowane specjalnie na festiwal projekty mappingowe. W trakcie wernisażu, na sali między obrazami, obejrzycie taniec butoh w wykonaniu dwójki tancerzy.

Chwilę później, o godzinie 20:00 na scenie festiwalowej odbędzie się koncert
śpiewaczki operowej Izaeli Kopeć, która zaśpiewa do muzyki elektronicznej (i nie
tylko) granej przez dj'a. W trakcie koncertów, na terenie festiwalu zobaczycie kilka akcji performatywnych z różnych dziedzin sztuki. Noc Muzeów i jednocześnie pierwszy dzień Festiwalu Przenikania zakończymy projekcjami filmowymi, które potrwają do ok. 24:00.

Drugiego dnia festiwalu stawiamy na dzieci i ich rodziców. Od godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty kreatywne dla najmłodszych oraz koncerty i występy dj'skie. Rodzice będą mogli posiedzieć i zjeść coś dobrego, jak również wziąć udział w zajęciach. Planujemy m. in. warsztaty śpiewu dla kobiet i parking motocyklowy dla fanów dwuśladów.

 

NA CO ZBIERAMY FUNDUSZE?

Chcąc przeniknąć i trafić do jak największej ilości odbiorców, postanowiliśmy
zorganizować dwudniowy Festiwal, na który wstęp jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie pokazy, koncerty, wystawy i warsztaty będą niebiletowane, zatem dostępne dla każdego. Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować projekt na platformie Wspieramkulturę.pl i zebrać pieniądze na niezbędne elementy naszego przedsięwzięcia.

Uzbierane 30 tysięcy złotych przeznaczymy na wynajem sceny, nagłośnienia,
oświetlenia, namiotów, agregatu, toalet, stołów i siedzisk dla gości. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na honoraria dla występujących na scenie muzyków i aktorów – mierzymy wysoko i chcemy zaprosić do występu profesjonalne zespoły grające dźwięki z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczymy!

Potrzebujemy również funduszy na transport niektórych prac/instalacji artystycznych.

Jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, zostaną one przeznaczone na materiały plastyczne potrzebne podczas warsztatów i jamów malarskich oraz dodatkowe występy artystyczne na scenie.

 

DLACZEGO CROWDFOUNDING?

Pragniemy zrobić imprezę, która będzie otwarta dla każdego, ponieważ uważamy, że kultura i sztuka powinny być ogólnodostępne - bez względu na zawartość portfela. Z tego powodu wszystkie atrakcje odbywające się podczas Festiwalu Przenikania - koncerty, pokazy, teatry, wystawy, warsztaty - bedą zupełnie bezpłatne.

Chcemy również, abyście razem z nami stworzyli tę imprezę, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na crowdfounding. Pragniemy, abyście stali się częścią naszego przedsięwzięcia i mieli w ten sposób realny wpływ na rozwój idei ogólnodostępności kultury w naszym mieście i w naszym kraju.

Liczymy na Waszą pomoc, jak również obecność na Festiwalu. Zróbmy to razem! :)

 

NAGRODY

Naszym darczyńcom chcemy odwdzięczyć się najlepiej, jak umiemy. Dlatego wśród nagród znajdą się m.in.:

- zniżka 10% na zakupy dzieł sztuki w galerii officyna art & design,

- officyna od kuchni: dzień w galerii officyna art & design oraz pracowni malarskiej Wojciecha Brewki,

- torby z nadrukami obrazów Kamili Jareckiej,

- jedna z pięciu blach z wysokiej jakości artystycznym, kolorowym nadrukiem,

- koszulki z logo galerii officyna art & design,

- kolorowe i czarno-białe ilustracje autorstwa Luizy Poredy,

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Wojciecha Brewki,

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Kamili Jareckiej (1),

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Kamili Jareckiej (2),

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Zuzanny
Jankowskiej,

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Karola Kubińskiego,

- kolekcjonerska decha Fishskateoards z ręcznie wykonanym obrazem Luizy
Kwiatkowskiej,

- indywidualne warsztaty z malowania mandali z Luizą Poredą.

 

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez osoby, firmy i organizacje współtworzące i wspierające Festiwal Przenikania.

Nagrody będą do odebrania w Galerii officyna art & design w umówionym terminie (postaramy się je przygotować najpóźniej tydzień po festiwalu).

 

KIM JESTEŚMY?

Wojciech Brewka – artysta malarz, współzałożyciel warszawskiej Galerii sztuki officyna art & design. Najbliższa jest mu scena urban art, ale nie uważa się za jej członka. Poszedł inną drogą, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się opracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy. Jest pomysłodawcą Festiwalu Przenikania.

Ania Skrzypczak – na co dzień dzieli czas między galerię officyna art & design i pięcioletnie bliźniaki. W czasie Festiwalu postara się ogarnąć całość i festiwalowe towarzystwo. Razem z Anitą wolszczak-Karasiewicz, trzyma rownież pieczę nad wystawą "Przenikania".

Grzegorz Kieniksman - współwłaściciel agencji reklamowej REBELIA Media, propagator łączenia biznesu z kulturą. Inspiracje i kreatywną energię czerpie ze świata sztuki, kultury i designu. Jego pasją są zarówno projekty komercyjne, jak i eventowe dedykowane wydarzeniom kulturalnym, a każde działanie najważniejszym w życiu. Pasjonat ludzi mądrych! Razem z ekipą REBELIA Media zajmie się produkcją festiwalu oraz PR-em.

Luiza Poreda – malarka, animatorka kultury, filozofka sztuki. Współpracuje z galerią officyna art & design, dla której m.in. prowadzi markę ręcznie malowanych mebli Art PoPo. W ramach Festiwalu zajmuje się wyszukiwaniem dla Was ciekawych artystów do występów, koncertów i prowadzenia warsztatów. Ogarnia również pisanie tekstów, PR i prowadzenie zbiórki na Wspieramkulturę.pl.

Zuzanna Jankowska – dwa lata temu ukończyła studia na ASP w Warszawie, jest artystką oraz motocyklistką. W officynie prowadzi zajęcia grupy malarskiej ZMALOWANI. Maluje obrazy pop-artowe z motywami geometrycznymi, zajmuje się także grafiką komputerową oraz designem. Na Festiwalu szykuje m. in. atrakcje dla motocyklistów i fanów tatuażu, realizuje również projekty graficzne.

Anita Wolszczak-Karasiewicz - jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz kierunku Rynek Sztuki na Akademii Krakowskiej. Od 2016 roku wykłada na kierunku Rynek Sztuki na Akademii Krakowskiej, a od 2014 prowadzi Dom Aukcyjny Art in House. Jest kuratorką wystawy, która odbędzie się w ramach Festiwalu Przenikania podczas Nocy Muzeów.

 

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Zostało jeszcze tylko 2 DNI!

  Dzień dobry!

  Jesteście wspaniali! W ciągu ostatnich 10 dni udało nam się uzbierać sporo funduszy potrzebnych do zorganizowania naszej zbiórki. Mamy już 90 procent. Dziękujemy!

  Będziemy wdzięczni za ostatnie dwa dni wsparcia - rozsyłajcie nasza zbiórkę znajomym, może też zgodzą się nam pomóc.

  Pozdrawiamy i widzimy się już 19-20 maja 2018 roku w centrum Warszawy! :)

 • Dziękujemy za wpłaty!

  Dziekujemy, że jesteście z nami. Jednak do celu trochę nam jeszcze brakuje! Jeśli możecie, rozsyłajcie wieści o Festiwalu i naszej zbiórce w świat. Zdjęcia naszych przewspaniałych nagród zamieszczamy na facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/202783127117897/ Do zobaczenia na Festiwalu Przenikania. :)

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji