partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Poezja w Puszczy brzmi wyjątkowo. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy wzięli udział w spotkaniu poetyckim "Poezja w Puszczy" zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu "Tropinka" (http://www.tropinka.org/; https://www.facebook.com/Tropinka-Stowarzyszenie-na-Rzecz-Dialogu-851976508242753/?ref=br_tf) w Świnorojach koło Narewki 15 września ubiegłego roku (tutaj relacja: http://www.tropinka.org/spotkania-na-tropince-poezja-w-puszczy-i-biezenstwo/).

Wiersze czterech wspaniałych poetów: Wojciecha Brzoski, Mariusza Grzebalskiego, Marcina Ostrychacza i Piotra Janickiego, zabrzmiały wśród starych białowieskich drzew tak przekonująco, że postanowiliśmy zorganizować w tym roku (znów 15 września) drugą edycję "Czytania w Puszczy". Nasze zaproszenie przyjęły tym razem cztery niezwykłe poetki: Natalia Malek, Aldona Kopkiewicz, Małgorzata Lebda i Mira Łuksza.

Nasze spotkanie dopełni rozmowa na temat nowej książki Piotra Brysacza "Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie" (m.in. z Adamem Wajrakiem, Anią Kamińską, Stanisławem Łubieńskim). To także już tradycja: w ubiegłym roku rozmawialiśmy o książce "Bieżeństwa 2015. Zapomniani uchodźcy" Anety Prymaki-Oniksz.

Chcielibyśmy godnie przyjąć naszych gości, zapewnić im dojazd, noclegi i wyżywienie w ten wrześniowy weekend. Myślimy też, że należy im się skromne chociaż honorarium, bo poezja to nie jest łatwy kawałek chleba...

Pomożecie?

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji