partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Co to takiego?

Akcja crowdfundingowa finansująca wydanie książki napisanej i zilustrowanej przez dzieci.

Po co nam to wszystko?

Chciałabym, aby dzieci zdawały sobie sprawę z tego, że słowo ma niesamowitą moc sprawczą. Właśnie z tą myślę zaczęłam tworzyć Kreaciaki.

Moim głównym celem jest dać dzieciom przestrzeń do własnej twórczości. Niczym nieograniczonej ekspresji twórczej, która mieści w sobie wyjeżdżanie za linie, otwarte zakończenia, nieszablonowe zwroty akcji. Chciałabym, abyśmy dali im miejsce na odrobinę chaosu, który jest przecież nieodłączną częścią pracy twórczej.

Zbyt często to co niezrozumiałe i inne próbujemy na siłę zmienić. Właśnie przez narzucanie dzieciom “odpowiedniego” sposobu myślenia, zabieramy im wolność tworzenia. Skupmy się na dawaniu radości dzieciom, mobilizowaniu ich do korzystania ze swojej wyobraźni i wspierania ich w rozwijaniu swojej kreatywności.

Chodzi o ich świat. O to, aby umieć spojrzeć na wszystko co nas otacza, oczami dzieci. To właśnie dzięki temu będziemy w stanie zrozumieć, kim jest ten mały człowiek, którego mamy okazję obserwować.

Ale przejdźmy do konkretów!

Ten rok przyniósł dla projektu wiele zmian. Szczególnie znaczące jest ukierunkowanie się projektu na warsztat literacko-ilustratorski.
We wrześniu i październiku startujemy z trzema wydarzeniami.

15 września podczas 15 Nocy Kulturalnej grupa dzieci stworzy opowieść, aby dwa tygodnie później podczas Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj! zaprojektować do niej ilustracje. 12 października będziemy mieli okazję zobaczyć małych twórców na spotkaniu autorskim.

W ramach akcji crowdfundingowej chcę zebrać fundusze, które pokryją koszty związane z drukiem książek i pocztówek, których autorami będą uczestnicy warsztatów.

Po co nam Kreaciaki?
By zrozumieć dzieci, dać im radość i możliwości stworzenia własnej opowieści.

Kto za tym stoi?

Patrycja Król: pomysłodawczyni, koordynatorka projektu “Kreaciaki”.

Martyna Picheta: koordynatorka akcji crowdfundingowej “Kreaciaki: Opowiem Ci bajkę”.

Ilustracja: Daniel Kowacki

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji