partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

W ramach projektu planowane jest wydanie płyty ze specjalnie skomponowaną w tym celu muzyką oraz realizację spektaklu muzycznego w oprawie grafiki 3D. Naszym głównym celem jest podzielenie się poezją w zupełnie innym wydaniu zarówno z miłośnikami twórczości noblistki, jak i z młodszymi odbiorcami, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z poezją Szymborskiej.

Poprzez połączenie szeroko pojętej piosenki aktorskiej z muzyką eksperymentalną chcemy przełamać klasyczne podejście do poezji śpiewanej oraz stworzyć równowagę pomiędzy muzyką a tekstem. Warstwa instrumentalna stanowić będzie połączenie muzyki elektronicznej z instrumentami klasycznymi oraz wykorzystaniem dźwięków otoczenia.

Premiera spektaklu wraz z wydaniem płyty planowane są na początek 2021r. przypadające na 25-lecie otrzymania przez autorkę nagrody Nobla.

DLACZEGO Szymborska?

Pomysł na śpiewanie Szymborskiej zrodził się w głowie jednego z nas już ponad 8 lat temu. Wertując kolejne strony tomików Wisławy poza zachwytem nad twórczością, w głowie siedziało coś jeszcze - MUZYKA! Choć w duszy i w sercu grała, to głowa podpowiadała - ‘śpiewanie tekstów Szymborskiej ? - nie, to za trudne’. Pomysł odłożono do szuflady, ale tylko po to, żeby wrócił z podwojoną siłą, z gronem ambitnych, utalentowanych twórców sztuki.

Za kompozycję muzyki odpowiada wybitny klawiszowiec i kompozytor - Konrad Wantrych, a za reżyserię płyty i techniczną stronę wokalną aktorów, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina - Marcin Wortmann

Co wyróżnia ten projekt na tle innych?

 1.  Tworzymy piosenki! - Odchodzimy od klasycznej poezji śpiewanej, kojarzonej z delikatną muzyką instrumentalną i melorecytacją sceniczną. Nasze utwory mogą lecieć w rozrywkowym radiu
 2. Łączymy style! - Szymborska z muzyką elektroniczną i eksperymentalną
 3. Odkrywamy - Jeżeli nie zagłębiałeś się nigdy w twórczość Wisławy Szymborskiej, odkryjemy przed Tobą utwory, które nie zostały jeszcze wykorzystane w muzyce.
 4. Nowatorska forma!- Spektakl muzyczny w oprawie grafiki 3D
 5. Szymborska da się lubić - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby miejscowości z ograniczonym dostępem do kultury, podzielić się naszym spojrzeniem na jej twórczość.
 6. Młodzi do młodych - dzięki tej formie chcemy dotrzeć do młodzieży i zapoznać ją z poezją Wisławy Szymborskiej.

Do tej pory udało nam się zrealizować pierwszy utwór na podstawie tekstu "Nagrobek" wraz z teledyskiem. Mamy dookoła siebie wielu ludzi, którzy nam pomagają, jednak do zrealizowania projektu w pełni potrzebujemy budżetu, który jest jedyną przeszkodą w naszym działaniu.

Cele naszego projektu:

 • Wydanie unikatowej płyty z piosenkami na podstawie tekstów Wisławy Szymborskiej
 • Płyta jako historia, przekrój poezji Szymborskiej w ponadczasowym i nowatorskim zestawieniu muzycznym
 • Trasa po Polsce ze spektaklem muzycznym w wyjątkowej oprawie grafiki 3D
 • MŁODZI TEŻ DAJĄ RADĘ - projekt stworzony od początku do końca przez dwójkę młodych artystów szukających swojego miejsca w świecie sztuki
 • Realizacja teledysku w miejscowości Kórnik (miejsce urodzenia Wisławy Szymborskiej) w formie performance’u.
 • Dzielenie się z ludźmi poezją w zupełnie innym wydaniu
 • Dotarcie do młodszych odbiorców, zapoznanie ich z wybitną twórczością poetki
 • Występy w miejscowościach również z ograniczonym dostępem do kultury

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji