partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Opis projektu:

Spektakl oparty na komediach Arystofanesa to drugi projekt Stowarzyszenia Teatr Niekonsekwentny, które zaistniało na mapie kulturalnej Szczecina produkcją „Słodkiej Fibi”. Bierzemy na warsztat cztery komedie jednego z najbardziej niepokornych twórców starożytnej Grecji. Poprzez skrzące się dosadnym dowcipem historie będziemy opowiadać o ludzkich namiętnościach, mężczyznach, kobietach, kobietach i kobietach. Spektakl pokaże mało znane oblicze początków kultury śródziemnomorskiej i teatru, który wywodzi się z żywiołu komedii.

W stworzonym przez nas scenariuszu opieramy się na najnowszym tłumaczeniu „Ptaków”, „Lizystraty”, „Thesmoforii” i „Żab” autorstwa Janiny Ławińskiej-Tyszkowskiej z 2003 roku, dotąd nie wykorzystywanego na deskach polskich teatrów. Tłumaczenie to wspaniale łączy piękno różnorodnych form wiersza z bliskim współczesnemu widzowi językiem. Spektakl ten będzie fascynującą podróżą w świat antycznego komediopisarstwa najwyższej próby zrealizowaną w formie współczesnej i przygotowaną przez młodych, profesjonalnych twórców.

MIĘDZY NOGAMI powstaje z udziałem czterech profesjonalnych aktorów docenianego w Polsce Teatru Współczesnego w Szczecinie i we współpracy z tymże teatrem.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie:
- Adam Kuzycz-Berezowski
- Maciej Litkowski
- Michał Lewandowski
- Wojciech Sandach

PREMIERA 09.05.2013 r.
Teatr Współczesny w Szczecinie – scena MALARNIA
godz. 19:00

http://www.wspolczesny.szczecin.pl/

O nas:

Stowarzyszenie Teatr Niekonsekwentny powstało w kwietniu 2011 r. z inicjatywy Małgorzaty Klary i Adama Kuzycz-Berezowskiego – aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie. Poprzez działalność naszej organizacji chcemy dać możliwość wykazania się młodym, początkującym, zawodowym twórcom. Pozwola to młodym aktorom, reżyserom, scenografom, muzykom, poprzez praktykę rozwijać swoje umiejętności oraz osobowość.

Teatr Niekonsekwentny wyróżnia jego unikalny charakter. Jako jedyna taka organizacja w Szczecinie, poprzez działalność non-profit i angażowanie profesjonalnych twórców młodego pokolenia, dla których teatr jest nie tylko miejscem twórczej ekspresji, ale i sposobem na życie, wypełnia lukę pomiędzy instytucjami, a amatorskimi zespołami offowymi.

http://www.niekonsekwentny.pl/

Stowarzyszenia Teatr Niekonsekwentny zaistniało w Szczecinie produkcją Projektu Słodka Fibi, w ramach którego powstał spektakl "Febe, wróć" i odbyła się seria warsztatów teatralnych.

http://www.youtube.com/watch?v=FOc7KyyfNMs

Co dokładnie wspierasz:

Zebraną sumę chcemy przeznaczyć na scenografię, rekwizyty i kostiumy do spektaklu.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Teatr Współczesny w Szczecinie Teatr Współczesny w Szczecinie

    Znakomity pomysł, cztrech świetnych aktorów. Mają w sobie pasję, są niepokorni i odważni. Spektakl "Między nogami" będziecie mogli oglądać na Malarni - scenie naszego teatru. My się przyłączyliśmy - Wy też się przyłączcie!

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji