partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jesteśmy grupą przyjaciół – artystów, którym przyświeca jeden cel: chcemy popularyzować kulturę wyższą w przystępnej dla współczesnego odbiorcy formie. Justyna Reczeniedi i Krystian Adam Krzeszowiak są śpiewakami operowymi. Justyna jest sopranem, solistką Warszawskiej Opery Kameralnej i innych scen operowych, a Krystian – tenorem, solistą wielu teatrów na świecie, w tym mediolańskiej La Scali. To dla nich kompozytor młodego pokolenia – Marcin Nierubiec napisał 14 premierowych piosenek, a poeta Michał Zabłocki stworzył niebanalne teksty. Marcin pisze piosenki dla gwiazd muzyki pop, takich jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk i wielu innych, a Michał jest m.in. współtwórcą sukcesu Grzegorza Turnaua i Czesława Mozila (autorem przebojów takich jak „Cichosza”, „Bracka”, „Maszynka do świerkania”...). Solistom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcja Tadeusza Wicherka. Jak widać te odmienne światy da się połączyć w jedną spójną całość. Powstaje projekt zachwycający i jedyny w swoim rodzaju. Bądź jego współtwórcą! Obejrzyj singiel „Trudne tango” w reżyserii Macieja Michalskiego oraz fragmenty koncertu live z Zamościa. Płyta CO-OPERY jest już właściwie ukończona. Ponad połowa środków została zainwestowana. Teraz potrzebujemy zebrać 42000 zł, a album ukaże się wkrótce po wakacjach. Musimy częściowo pokryć koszty orkiestry, a także zapłacić za grafikę i produkcję krążka, okładki oraz książeczki płyty, gdzie będą także umieszczone nazwiska naszych darczyńców. Chcemy dla Was tworzyć i wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować marzenia.

CO-OPERA to niezdefiniowane połączenie muzyki klasycznej i popularnej, śpiewu operowego, poezji i muzyki rozrywkowej, fuzja nowoczesności i klasyki, stworzona z bardzo dobrym smakiem. Twórcy łączą swój kunszt ze wspaniałymi śpiewakami, by zaprezentować wiersze autorstwa krakowskiego poety Michała Zabłockiego do muzyki Marcina Nierubca.

Śpiew: Justyna Reczeniedi, Krystian Adam Krzeszowiak

Muzyka: Marcin Nierubiec

Słowa: Michał Zabłocki

Orkiestra im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka

REPERTUAR:

1. Czuły śpiew

2. Biały kwiat

3. Chłód

4. W drodze

5. Byłeś przejazdem

6. Trudne tango

7. Kto jak nie ty?

8. Wszystko płynie

9. Zapomnij o mnie

10. Teraz albo nigdy

11. Jesteś dla mnie winem

12. Powiedziałem, powiedziałam

13. Bliżej

14. Po drugiej stronie nieba

 

BIOGRAFIE:

Justyna Reczeniedi – sopran
Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Śpiewaczka, skrzypaczka, polonistka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, ostatnia uczennica legendarnej Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”, laureatka konkursów wokalnych (w Polsce, Austrii i we Włoszech). Nagrała pięć płyt solowych (m.in. współpraca z Emi Music Poland). Występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech.
www.reczeniedi.pl

Krystian Adam Krzeszowiak – tenor
Solista m.in. mediolańskiej La Scali i innych europejskich teatrów, ulubieniec publiczności, biorący udział w show Waldemara Malickiego. Występuje w teatrach operowych w Wenecji, Rzymie, Weronie, Genui, Filadelfii i in. Nagrywał dla Deutsche Grammophon, Sony, Emi Music Poland. Otrzymał nagrodę Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008 roku. Studiował w Conservatorio „G. Verdi“ w Mediolanie u prof. Rity Orlandi-Malaspiny oraz w Accademia Internazionale della Musica di Milano. Bierze udział w prestiżowych festiwalach na całym świecie.
www.krystianadam.com

Marcin Nierubiec – muzyk i kompozytor. Autor piosenek dla wielu polskich wykonawców. Jego kompozycje znajdują się w repertuarze takich artystów jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Kiljański, Michał Bajor, Doda oraz wielu innych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Nierubiec

Michał Zabłocki – poeta i autor tekstów piosenek. Jego wiersze wykonują m.in. Grzegorz Turnau (przeboje "Cichosza" i "Bracka"), Czesław Mozil (Album "Debiut"), Agnieszka Chrzanowska, Beata Rybotycka i innych. Jest twórcą wielu poetyckich działań medialnych znanych pod ogólnym hasłem "Multipoezja".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Zab%C5%82ocki

Tadeusz Wicherek - dyrygent, dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu; prowadzi czynną działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej; nagrał wiele płyt CD w Polsce Niemczech i Finlandii, występuje na wielu międzynarodowych festiwalach
www.namyslowiacy.pl

Fanpage CO-OPERY na facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/pages/Co-Opera/388733197863761

Strona CO-OPERY na stronach Fundacji Poemat:
http://poemat.com.pl/co-opera/

fot. J&R Stefanowicz SARA STUDIO, M. Relich, K. Jarosz, P. Kazimierczak
suknie z Atelier de Kama Ostaszewska
Premiera w MCC Mazurkas Conference Centre

 

Budżet projektu: 42000 zł

Orkiestra (opłacenie części nagrań): 26000 zł

Produkcja płyty (koszty minimalne): 7500 zł

Grafika (koszty minimalne): 1000 zł

Zaiks: 3000 zł

Koszty wysyłki: ok. 500 zł

Prowizja dla portalu: ok. 4000 zł

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • dziękujemy!

  Informujemy z radością, że album, którego produkcja została sfinansowana z Państwa darowizn, wydany zostanie przez wytwórnię Mystic. www.mystic.pl
  Przypuszczalny termin premiery: październik 2013. Egzemplarze płyt otrzymacie Państwo w okolicach terminu premiery. O ewentualnych zmianach lub uściśleniach terminu będziemy informowali Państwa na bieżąco.

  Pozdrawiamy serdecznie
  Zespół Co-Opery

 • Honorowy Patronat nad płytą

  Z radością obwieszczamy, iż Honorowy Patronat nad płytą CO-OPERA sprawuje najwybitniejsza polska śpiewaczka Maestra Teresa Żylis-Gara.

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji