partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

 

 • Aby zrozumieć, jak ważny jest cel, na który zbieramy ZOBACZ FILM Z AKCJI DETEKTYWISTYCZNEJ POLI DWURNIK. [Kliknij tutaj] i konieczie odwiedź Dziewczynę na płótnie na Facebooku!

 • GIRL ON CANVAS / DZIEWCZYNA NA PŁÓTNIE

  „Najpierw próbuję je uciszyć, jakoś opanować, tak, jak zawsze próbowałam wyprzeć się siebie pod spodem. Próbuję mówić do nich szeptem, ale one tylko przybierają na sile, zaczynają błyskać coraz mocniej, nie można już tego zatrzymać. I wtedy poddaję się, niech strzelają, niech wybuchają, niech migoczą w całej skali kolorów ognia."

  z tekstu Agaty Araszkiewicz, Dmuchawce, latawce...

  „Trzeba głęboko wciągać do płuc powietrze i dym, a potem powoli zamienić je w myśli, koncepcje, teorie. Im bardziej skomplikowane, tym lepiej, tym poważniejsze dostaną nazwy i tym więcej ludzi poruszą. Trzeba na przykład produkować wyobrażenia rzeczy niewyobrażalnych; trzeba tworzyć afekty najbardziej splątane i sprzeczne w sobie, trzeba wiązać pojedyncze emocje w całe skomplikowane kompleksy i syndromy – odtąd będzie się można nimi zajmować, leczyć je, eksplikować, wyrażać i interpretować.”

  z tekstu Olgi Toarczuk, Pola Dwurnik Szkoła palenia albo Koncert w jaskini

  „Polubiłem ten obraz, bo jednak przede wszystkim skojarzył mi się z azylem. Mam balkon obrosły dzikim winem, krzewami owocowymi i kilkoma kwiatami. Kiedy tam siadam czy kucam, jestem odcięty od świata, schowany, szczelnie otoczony moją zieloną dżunglą, a kiedy wstanę oblewa mnie światło i jestem na widoku (…) Postać na obrazie szykuje się do wstania, do wyjścia na scenę obserwowaną z niepokojem, pośpiesznie maluje paznokcie. Malarka zatytułowała tę pracę „Malarka”, w czym dostrzegam autoironię, tym bardziej, że malarstwo Poli Dwurnik jest w znacznej części autobiograficzne.”

  z tekstu Jerzego Szygla, Bagaż malarki

 • GIRL ON CANVAS / DZIEWCZYNA NA PŁÓTNIE

  to autorski projekt artystyczny i wydawniczy Poli Dwurnik; Książka o malarstwie i jego recepcji, ukazująca drugie, niezależne od artystki, życie jej obrazów w wyobraźni odbiorców: 30-stu wybitnych osobowości m. in.: Olgi Tokarczuk, Prof. Marii Poprzęckiej, dr Andrzeja Depki, Denise Grollmuss, Joanny Erbel, Piotra Lachmanna, Romana Dziadkiewicza i innych.

  Książka otwarcie osobista i odważnie intymna. To książka transparentna w jej inspiracjach oraz więziach na kanwie, których powstała.Subwersywna, łozbuzerska, dziewczyńska. Subtelne riot. Książka obiekt, której formę nada studio MOONMADNESS, czyli Dagny i Daniel Szwed, twórcy bardzo wielu pięknych publikacji, m.in. tegorocznego katalogu do wystawy polskiej na Biennale w Wenecji.

  Publikacja dwujęzyczna: PL/ENG

  Więcej o książce
 • POMÓŻ NAM ZEBRAĆ ŚRODKI NA DOKOŃCZENIE KSIĄŻKI I WYDAJ Z NAMI ARTBOOK POLI DWURNIK DZIEWCZYNA NA PŁÓTNIE / GIRL ON CANVAS !

  Jedna dziewczyna z płótnami, Pola Dwurnik, oraz redaktorka i producentki: Iza Kaszyńska, Agnieszka Wąsowska i Katarzyna Homan pracują nad wydaniem tej publikacji na jesieni 2013 roku.

  Książka będzie wydana w formule non-profit (cały zysk ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na sfinansowanie produkcji).

  Chcemy zebrać 30.000 zł, brakujących do dokończenia pracy nad książką.

  Wszystkie osoby, które wesprą projetk zostaną wymienione na stronie internetowej projektu. Zobacz!

 • O POLI DWURNIK

  Artystka młodego pokolenia. Uprawia malarstwo olejne, różne formy rysunku i sztukę poczty. Brała udział w wystawach krajowych i międzynarodowych, m.in. „Malarstwo polskie XXI wieku“ w 2006 roku w Narodowej Galerii Zachęta oraz w 2011 roku w salonie Bel Etage w Berlinie. Jej prace były wystawiane m.in. w Muzem Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK) Narodowej Galerii Zachęta w Warszawie, w Galeriach BWA we Wrocławiu, Zielonej Górze i Tarnowie, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Pola Dwurnik urodziła w Warszawie. Od czterach lat dzieli swój czas między Warszawą a Berlinem.

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • 53 osoby + 60 dni = DZIEWCZYNA

  Nie możemy w to uwierzyć!

  Zebraliście dla Dziewczyny na Płótnie 107% kwoty, którą zaplanowałyśmy zdobyć na portalu WSPIERAM KULTURĘ. Już trzy dni przed przed końcem kampanii na naszym koncie znalazło się nagle 100% kwoty!!!

  Dziękujemy. Będziemy świętować! Uczynimy to najlepiej zabierając się do pracy nad dalszymi etapami projektu.

  Pozostańcie z nami w kontakcie na Facbooku. (Profil: Girl on Canvas)

  Zespół "Dziewczyny na Płótnie / Girl on Canvas":
  Pola Dwurnik, Iza Kaszyńska, Agnieszka Wąsowska i Kasia Homan

   

   

 • Niesamowita mobilizacja! 77%

  W ciągu ostatniego tygodnia tak szybko zmieniają się cyfry na koncie naszego projektu, że ledwie nadążamy z aktualizacjami!

  77% to nasz rekord na koniec pierwszego tygodnia września.

  Do zdobycia pozastało tylko i aż 7.000 zł

  Do końca kampanii pozostało 6 dni. LICZYMY NA WAS! Z taką wspaniałą społecznością wspierającą musi się udać!!!

  Zespół "Dziewczyny na Płótnie / Girl on Canvas":
  Pola Dwurnik, Iza Kaszyńska, Agnieszka Wąsowska i Kasia Homan

   

 • Wymiary Dziewczyny

  Pytacie nas o szczegóły, jak książka będzie wyglądać. Szczegółów nie możemy zdradzić, ale podamy Wam "wymiary".

  Nasza Dziewczyna na Płótnie będzie miała rzecz jasna idealne wymiary:

  Format: 170 x 240 mm

  Liczba stron: 260

  a w dodatku będzie miała swoje klony:

  Nakład: 1000 sztuk

  Aby poczuć przedsmak estetycznej emanacji naszej książki zapraszamy Was do odwiedzenia bloga naszych wspaniałych grafików Daniela i Dagny Szwedów: MOONMADNESS.

   

  Pozdrawiamy serdecznie!
  Zespół "Dziewczyny na Płótnie / Girl on Canvas":
  Pola Dwurnik, Iza Kaszyńska, Agnieszka Wąsowska i Kasia Homan

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

 • Wymiary Dziewczyny

  Pytacie nas o szczegóły, jak książka będzie wyglądać. Szczegółów nie możemy zdradzić, ale podamy Wam "wymiary". Nasza Dziewczyna na Płótnie będzie miała rzecz jasna idealne wymiary: Format: 170 x 240 mm Liczba stron: 260 a w dodatku będzie miała swoje klony: Nakład: 1000 sztuk Aby poczuć przedsmak estetycznej emanacji naszej książki zapraszamy Was do odwiedzenia bloga naszych wspaniałych grafików Daniela i Dagny Szwedów: MOONMADNESS: http://mndss.blogspot.com/ Pozdrawiamy serdecznie! Zespół "Dziewczyny na Płótnie / Girl on Canvas": Pola Dwurnik, Iza Kaszyńska, Agnieszka Wąsowska i Kasia Homan

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji