partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

 

Wesprzyj promocję pierwszego dziennika napisanego wspólnie przez różnych 30 - 40-latków!

 

„Zbiór niesie frapujący wgląd w życie i uczynki współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków. (…) Z ich intymnych notatek wynika, że powodem strapień, radości oraz uniesień największych jest miłość. Wniosek ten trzeba potraktować jak najbardziej serio. Mylą się więc obrażeni na rzeczywistość publicyści, którzy roztaczają ponure wizje cywilizacji śmierci. Ten tom przekonuje, że jego autorzy i bohaterowie żyją w kulturze miłości, która ma nieskończenie wiele twarzy”.

Ze wstępu prof. Waldemara Kuligowskiego.

 

Dwa lata temu otworzyłyśmy portal literacko-społecznościowy bookopen.pl, na którym zbierałyśmy „dni” do pierwszego zbiorowego dziennika 30 – 40-latków. Dlaczego? Same mieścimy się w tej grupie wiekowej i byłyśmy ciekawe, jak ze swoim wiekiem czują się nasi rówieśnicy.

Przez półtora roku udało nam się zebrać aż 455 tekstów. Na portalu zarejestrowało się 262 autorów! Są wśród nich i single, i „związani”, i pracujący, i bezrobotni, szczęśliwi i trochę mniej, jest „sponsorka” i „kura domowa”, są wolne ptaki i „ojciec wwwirgiliusz”. Jest cały spektrum przeróżnych dni, które razem składają się na fascynujący, niepowtarzalny dziennik!

Celem projektu od początku było wydanie książki. Okazało się to trudniejsze, niż mogłyśmy przypuszczać. Na szczęście… długie negocjacje mamy już za sobą i książka o tytule „Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia…”, ukaże się w księgarniach, w nakładzie 1000 egzemplarzy, już na początku października!!! Radość nas oczywiście rozpiera, tym bardziej, że w wersji drukowanej znajdzie wiele „bonusów”, których na portalu nie było. Będą to dni trochę bardziej znanych autorów – laureatki Paszportu Polityki oraz Społecznego Nobla Ashoki Sylwii Chutnik, której „Cwaniary” znalazły się w dwudziestce tytułów nominowanych do Nike 2013, dziennikarza telewizyjnego i radiowego Łukasza Grassa, autora książki „Trzy mądre małpy” czy Edyty Niewińskiej, autorki „Kosowa”. Wstęp do naszej wspólnej książki napisał natomiast antropolog kultury, prof. Waldemar Kuligowski (UAM), który spojrzał na wszystkie teksty z boku i podsumował je ciekawiej niż mogłybyśmy sobie wymarzyć. Będziecie też mogli przeczytać wywiady z autorami Waszych ulubionych tekstów oraz najbardziej kontrowersyjnych wpisów na forum – z Ajsch77, Cinnabun, Mandalą i OntologiemHobbystą. Swoje prawdziwe imiona i nazwiska zdradziło również kilku innych autorów. W książce znajdą się ich fiszki.

Jesteśmy pewne, że publikacja będzie ciekawa nie tylko dla nas – autorek projektu, i nie tylko dla tych, którzy wzięli w nim udział, ale dla wszystkich, którzy chcą podejrzeć, jak wygląda życie po trzydziestce. Żeby jednak tak się stało musimy zadbać o odpowiednią promocję książki (obie pracowałyśmy w agencji reklamowej i wiemy aż za dobrze, że bez tego niewiele się zdziała), a nasz prywatny budżet raczej tego nie wytrzyma ;-)

Dlatego właśnie prosimy o wsparcie promocji naszej wspólnej książki. Bookopen od początku był projektem społecznościowym, w który wiele osób angażowało się zupełnie bezinteresownie. Niezmiernie i zawsze będziemy wdzięczne Asi Szułczyńskiej, która zaprojektowała logo, stronę www i okładkę książki oraz Kindze Offert, która tak fantastycznie ją zilustrowała. I wszystkim innym, którzy nam do tej pory zupełnie bezinteresownie pomogli.

Teraz czekamy na Was! Za wpłatę 40zł otrzymacie od nas książkę (kwotą uwzględnia przesyłkę), więc potraktujcie to, jako przedpłatę ;-) I koniecznie mówcie o naszej książce wszystkim 30 – 40-latkom, jakich znacie! To książka o nas i przez nas stworzona. Fantastycznie było się poznać!

Pozdrawiamy serdecznie,

Sylwia Jurkiewicz i Justyna Lach, autorki projektu

www.bookopen.pl

facebook.com/bookopenpl

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Dziekujemy raz jeszcze!!!

  Projekt Bookopen na platformie wspieram kulturę okazał się wielkim sukcesem! Już rano, 13 godzin przed zakończeniem zbiórki, mieliśmy wymaganą kwotę 6000 zł. Wszystkim, którzy wsparli ten projekt bardzo gorąco dziękujemy - zarówno my, jak i wszyscy autorzy tej publikacji. Jednak ludzie są cudowni!! ;-)

  Dziś ponad 100 zostało autorami, których publikacja, w większości przypadków pewnie pierwsza, wkrótce trafi do księgarni!

  GRATULUJEMY!

 • Czy będzie książka?

  Chyba damy radę! Dziś mijają dokładnie dwa tygodnie naszej zbiórki. Zebraliśmy 55%. Zostało jeszcze 11 dni i 2705 zł do zebrania. To oznacza zachęcenie 6 osób dziennie to kupienia książki. Naprawdę nie jest tak źle. Choć przyznamy, że cień wątpliwości dwa dni temu nas dopadł.

  Wszyscy razem powinniśmy dać radę! ;-)

 • Dziękujemy!!!

  Mija dokładnie tydzień od otwarcia naszego projektu na platformie wspieram kulturę. Zebrałyśmy już ponad 1/3 potrzebnych nam środków. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!!!! Justyna i Sylwia

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji