partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Serwis Zdjęciowy Konstancina-Jeziorny to darmowa baza zdjęć na licencji Creative Commons> Zbiory dokumentują wydarzenia, architekturę miasta, historię i zmiany zachodzące w tkance miejskiej i przyrodniczej podwarszawskiego uzdrowiska.

Celem istnienia Serwisu jest dokumentacja historyczna i zachowanie dla przyszłych pokoleń przemijającego obrazu Konstancina-Jeziorny - jego unikatowej architektury, niezwykłej przyrody i pogmatwanej historii.

W Serwisie zgromadzonych jest w tej chwili ok. 7.5 tysiąca zdjęć dostępnych za darmo do dowolnego wykorzystania niekomercyjnego. Najstarsze zdjęcia dokumentują miasto z roku 1994, wciąż powstają nowe.

Celem niniejszego projektu jest częściowe (ok. 25%) wsparcie zakupu nowego sprzętu (aparatu fotograficznego Lumix DMC-FZ200) do Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny. Zakup sprzętu pozwoli na dalsze i jeszcze lepsze dokumentowanie niszczejących willi, zmian w tkance miejskiej i ważnych dla mieszkańców wydarzeń.

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • 500 zł - osiągnięte!

  Kilka dni temu dosłownie poprosiłem o wsparcie kupna nowego aparatu.

  W zasadzie sam nie wiem, co powiedzieć, bo po dwóch dobach zbiórki kwota dobiła do minimalnej, dzięki czemu projekt już teraz jest udany.

  Przyznam się szczerze, że liczyłem na trochę drobnych wpłat od znajomych. Tymczasem wszystko to były kwoty raczej duże – na dobrą sprawę kilka osób dosłownie zrzuciło się na ustawioną w projekcie kwotę.

  Nie spodziewałem się tego – nie tak szybko, nie tak widowiskowo. Jestem bardzo mile zaskoczony, tym bardziej, że w przedsięwzięciu wzięli udział i ludzie, którzy znają mnie osobiście, i tacy, których znam tylko za sprawą rozlicznych moich projektów. Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny (w tym i tacy bardzo zaangażowani), lecz nie tylko!

  Wszystkim, którzy się dorzucili, serdecznie dziękuję. Daliście mi jasny znak, że robię coś, co ma sens. To dla mnie wyjątkowo ważne. Zbiórka trwa nadal i może nawet uda uzbierać się coś więcej, ale to właśnie tych kilku pierwszych wspierających nadało jej sens.

  Wybrałem się wczoraj na półtoragodzinną wyprawę nad rzekę, zrobiłem jakieś półtorej setki zdjęć, przekonałem się, że przejście z FZ20 na FZ200 to naprawdę skok jakościowy – pod wieloma względami. Oczywiście muszę nauczyć się obsługi nowego sprzętu, a jak już opanuję obsługę – muszę w końcu nauczyć się robić zdjęcia. Ale możecie spojrzeć na to, co wymodziłem w Serwisie Zdjęciowym – Zimowa Jeziorka.

  Jeszcze raz powiem – dziękuję. Ta kwota, którą już udało się zebrać, to dla mnie bardzo dużo. Ale dużo więcej warta jest świadomość, że kogoś naprawdę interesuje to, co robię.

  • Zimowa Jeziorka: https://picasaweb.google.com/106257308018743053343/20140201ZimowaJeziorka

 • 50%!
 • Zapraszam do kontaktu
Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji