partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Kultura na Sielcach
czyli sąsiedzkie odzyskiwanie przestrzeni.
        
        
Kim jesteśmy.
 
Jesteśmy grupą  mieszkańców warszawskich Sielc.Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne zawody i pomysły na życie. Jedni z nas mieszkają tu dłużej inni krócej, łączy nas jednak jedno marzenie: marzenie o Sielcach pełnych kultury i zieleni. 
 
To tu żył i tworzył Stanisław Grzesiuk, to tu działa stołeczna "fabryka snów" czyli  legendarna Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Sielce reprezentują ciekawe założenie urbanistyczne lat 50:  niewysokie bloki o spadzistych dachach, dużo  zielonej przestrzeni, lokalne sklepy i zakłady usługowe. Wszystko to sprawia, że fajnie się tu mieszka i jest wiele osób którym zależy na tej przestrzeni..
    
Nasze działania 
        
Zorganizowaliśmy się,  żeby przypomnieć o dobrosąsiedzkich wartościach i bronić tego    co stanowi o charakterze i tożsamości naszej okolicy. Chcemy odzyskać przestrzeń publiczną do życia i wspólnego działania.Chcemy zaapelować do dysydentów miejskich o umożliwienie nam stworzenia Centrum Integracji Mieszkańców. Chcemy  pokazać, że nasze place zabaw i miejsca spotkań nie są na sprzedaż
        
Wasza pomoc
        
Dzięki Waszym wpłatom  chcemy zebrać pieniądze na wydarzenie artystyczne promujące postulat zielonych i kulturalnych Sielc. Będą to akcje plastyczne,   ogrodnicze i kulinarne do którch prowadzenia zaprosiliśmy lokalnych artystów i animatorów. 
Wydarzenie skupiające te akcje odbędzie się on na początku kwietnia, a o dokładnej dacie poinformujemy wcześniej wszystkich darczyńców. 
        
Pieniądze, które  zbierzemy przeznaczone są na zakup niezbędnych materiałów do realizacj akcji. Będą to farby, pędzle, rękawice, sadzonki, sprząt ogrodniczy, kartony, kredki i itp/ Wszyscy podjęli sie pracy nieodpłatnie. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty.
        
        
Zapraszamy, przyłącz się i Ty! 
        
 
 
Poniżej przedstawiamy film zrealizowany przez zaprzyjaźnionych animatorów kultury, opowiadający o potrzebach mieszkańców naszego podwórka.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Okno na Warszawę Okno na Warszawę

    "Bardzo kibicujemy takim lokalnym, sąsiedzkim inicjatywom, które angażują mieszkańców Warszawy"

  • Flaneur Flaneur

    Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flâneur z ogromną chęcią obejmie patronat nad tym przedsięwzięciem. Z przyjemnością wspomagamy wszelkie ruchy oddolne i inicjatywy mieszkańców, którym zależy na poprawie otoczenia w którym żyją.

Aktualizacje

  • i obiecane wideo

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji