partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jak wpadłam na pomysł zorganizowania w Słupsku pierwszego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca? Po prostu chciałam zmienić świat wokół mnie. Zmienić rzeczywistość poprzez sztukę.

Taniec współczesny, tworzony przez amatorów coraz rzadziej można oglądać na naszych scenach. Chociaż przemawia do widza najbardziej uniwersalnym językiem – mową ciała, często ginie w natłoku tandety i komercji. Powiedziałam dość!

Z tego sprzeciwu zrodził się Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca. Wydarzenie, które przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie dość, że udało nam się zintegrować społeczność niezależnych twórców, to dotarliśmy ze swoim przekazem do ogromnej rzeszy odbiorców. Często takich, którzy nie mieli wcześniej styczności ze sztuką alternatywną.

Podstawą sukcesu pierwszej edycji był nacisk na integrację, w tym roku także nie może jej zabraknąć. Podczas dwóch festiwalowych dni organizujemy bezpłatne warsztaty z zaproszonymi instruktorami – czołowymi twórcami teatru tańca. W otwartych warsztatach udział biorą uczestnicy festiwalu i wszyscy, którzy chcą nauczyć się wyrażać przez sztukę. Wieczory poświęcone są spotkaniom widzów i twórców podczas festiwalowych pokazów. Na scenie poza reprezentantami alternatywnych teatrów tańca z całej Polski, oglądamy specjalne pokazy zaproszonych gwiazd – mistrzów warsztatu teatralnego. W pierwszej edycji była to Anna Piotrowska. W tym roku widzowie zobaczą występ Karoliny Wyrwał. Festiwal zakończy się natomiast koncertem dwóch formacji muzycznych Velocipedes i Black Ballon. Przy dźwiękach młodego pokolenia muzyków twórcy i widzowie spotkają się aby wymienić doświadczenia i podzielić się refleksjami i twórczymi ideami.

W tegorocznej edycji, w przeciwieństwie do pierwszej, nie otrzymaliśmy wsparcia finansowego. Jednak doświadczenie pierwszego festiwalu uczy nas, że istnieją ogromne pokłady społecznego zaangażowania do którego chcemy zaapelować. Pomóżcie nam stworzyć razem II Ogólnopolski Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca … dla sztuki, dla Słupska dla nas i dla Was!

Pomysłodawca, twórca, organizator, choreograf i reżyser
Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca
Gabriela Keller-Janus

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji