partnerzy projektu

„W SPIRALI”

niezależny film fabularny

WSTĘP

Kochani, potrzebujemy Waszego wsparcia przy produkcji niezależnego filmu fabularnego „W Spirali”. Projekt narodził się w głowach Konrada Aksinowicza (reżyser) i Wojtka Zielińskiego (operator filmowy). Panowie spotkali się w 2004 roku. Od tego czasu team reżysersko - operatorski wyprodukował niejeden nagrodzony teledysk oraz spot reklamowy.

W tym roku chcą pójść krok dalej. Zamierzają nakręcić film pełnometrażowy z naturalną scenografią Parku Narodowego, trzema aktorami i kameralną, sprawdzoną ekipą filmową.

IDEA

Projekt „W Spirali” jest prostą historią, która wciąga widza niczym spirala do głębokiej analizy nad naturą człowieka. Jest to psychologiczny thriller bazujący na zderzeniu przyrody z miastem, filozofii wojny i pokoju, małżeństwa jako metafory nacjonalizmu, wzajemnej relacji narodów polskiego i żydowskiego. Ten film jest zagadką-spiralą, która będzie odkrywała coraz głębsze warstwy prezentowanej historii.

HISTORIA

Para trzydziestoparolatków żyjąca w toksycznym związku postanawia spędzić kilka dni za miastem. Dla Krzysztofa ta wycieczka jest rodzajem pożegnania z Agnes.

W czasie podróży wybucha między nimi kolejna awantura. By zniwelować napięcie Krzysztof decyduje się zabrać irytującego autostopowicza Tamira.

Tamir dzieli się z parą historią swojego życia, tym jak się znalazł w Polsce i został szamanem. Obiecuje on odsłonić przed Krzysztofem i Agnes "prawdę" za pomocą Ayahuaski – rytualnego napoju halucynogennego stosowanego przez południowoamerykańskich Indian.

Wypicie napoju sprawia, że bohaterowie docierają do esencji swojego jestestwa. Jednak po powrocie do świadomości, orientują się, że Tamir został zabity…

Od tej pory zaczyna się psychologiczna gra między mężem a żoną. Wiedzą, że to któreś z nich zabiło Tamira.

REALIZACJA

Mamy już taśmę, energię i datę: październik 2014.
Zdjęcia będą trwały 4 tygodnie, z czego 1 tydzień planujemy poświęcić na uchwycenie przyrody i krajobrazów towarzyszących głównym bohaterom.

Sporo elementów produkcji udało nam się zorganizować bezkosztowo dzięki naszym Partnerom.

Zebrane dzięki Wam pieniądze chcemy przeznaczyć na: obsługę oświetlenia, asystenta operatora kamery (ostrzyciela), wynajem lokacji, scenografię, dojazdy i zakwaterowanie aktorów oraz ekipy. Tylko tyle i aż tyle.

Liczymy, że pomożecie nam dać życie tej niesamowitej historii!

EKIPA

KONRAD AKSINOWICZ - REŻYSER, SCENARZYSTA
WOJCIECH ZIELIŃSKI - OPERATOR
AGNIESZKA CHROMICKA - PRODUCENT, KIEROWNIK PRODUKCJI
JULITA OLSZEWSKA - WSPÓŁSCENARZYSTKA
TAMIR HALPERIN - CO-WRITER, ACTOR
MARIA ZUBA - MONTAŻYSTKA
MARTA MICHNO - MONTAŻYSTKA
BŁAŻEJ KAFARSKI - REALIZACJA DŹWIĘKU
LUDMIŁA KIERCZAK - II REŻYSER
ANNA ŁYSZCZARZ-HYZ - KOOPRODUCENT
ŁUKASZ DOLATA - KOOPRODUCENT

Przy produkcji wspierają nas:

JUICE
ALVERNIA STUDIOS
GENETIX
OVERSEE PRODUCTION

ZAKOŃCZENIE

Jesteśmy przekonani, że projekt W SPIRALI ma olbrzymi potencjał festiwalowy i kinowy. Planujemy dla niego ścieżkę festiwalową zarówno w Polsce jak i na świecie.
Liczymy na Waszą pomoc!

Ekipa „W Spirali”

0 komentarzy

patroni projektu

 • Galeria Kuratorium Galeria Kuratorium

  To będzie poruszający film! Profesjonalna ekipa, przemyślany scenariusz i otwarte, kreatywne serca gwarantują powodzenie projektu. Wspieramy inicjatywę i wyrażamy naszą pełną rekomendację. Zobaczcie czym jest Spirala i dajcie się porwać tej niezwykłej historii! Ten film powstanie dzięki Wam!

Aktualizacje

 • Ujawniamy obsadę!

  W rolę Agnes wcieli się - Katarzyna Warnke, a w rolę Krzysztofa - Piotr Stramowski.

  Nasza dwójka dołączy do Tamira, którego już znacie :)

 • Ekipa W Spirali w Ranne Kakao

  Już jutro (7.08) ekipa "W Spirali" u Kędziora i Tymona!

 • Ruszyliśmy z konkursem na Fb!

  Do wygrania podwójna wejściówka na premierę "W Spirali" oraz plakat filmu! 

  Więcej info tutaj: KLIK

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji