partnerzy projektu

Festiwal Musica Privata jest organizowany w Łodzi od 2011 jako oddolne działanie grupy muzyków i melomanów. Od początku działalności konsekwentnie dążymy do stworzenia przestrzeni dla artystów, którzy nie boją się podążać za głosem swej intuicji artystycznej i tworzą muzykę bez oglądania się na koniunkturę czy poklask. Chcemy, by nasz festiwal był przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem i okazją do uważnego słuchania dobrej, poszukującej muzyki.

Chociaż na pierwszy plan festiwalowego programu wysuwa się od początku muzyka swobodnie improwizowana, w tym roku Festiwal rozszerza swój wachlarz brzmień o muzykę współczesną.

Nasz festiwal to bodaj najbardziej prywatny festiwal w Polsce. Odbywa się wyłącznie dzięki naszemu zapałowi, odzewowi publiczności i wsparciu osób prywatnych. Aby mógł się odbyć, potrzebujemy Państwa obecności, zaangażowania i wsparcia. Dlatego serdecznie prosimy o wcześniejsze nabywanie biletów/cegiełek lub cegiełek niebiletowych. Osoby, które nie mogą przybyć na Festiwal, także zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy.
Zebrane środki zostaną w całości przekazane na gaże artystów. Jako organizatorzy nie pobieramy wynagrodzenia, nawet, gdy pojawiamy się na scenie zarazem jako artyści. Bądźcie z nami i wspierajcie autentyczną kulturę!

Za salę koncertową będą nam służyć przestrzenie fabrycznych hal Wi-My, których industrialny, „brudny“ charakter oraz fotograficznie zatrzymana w momencie likwidacji przestrzeń idealnie korespondują z odważnymi poszukiwaniami młodych kompozytorów.

Podczas festiwalu będzie można usłyszeć utwory bądź wykononania renomowanych i jeszcze nie (ale już wkrótce) renomowanych artystów: Mikołaj Trzaska, Marcin Stańczyk, Artur Zagajewski, Suavas Lewy, Sławomir Szudrowicz, Aleksandra Chciuk, Łukasz Owczynnikow, Daniel Piotrkowski, Ola Kozioł, Paulina Zielińska, Yedo Gibson, Vasco Trilla, Mariusz Lewy, Julianna Siedler, Anna Sowa, Duo Accosphere, Marseces/Długi, Paweł Sokołowski, Michał Rupniewski, Wojciech Woźniak, Marcin Garncarek.

Jednym z głównych punktów programowych będzie ponadto wykonanie kultowego utworu „In C“ Terry’ego Riley'a z 1964 na dowolną ilość muzyków. Utwór jest odpowiedzią na abstrakcyjne serialistyczne dzieła europejskich akademików, m.in. Schonberga czy Webera. Uważany przez wielu za pierwszy minimalistyczny utwór muzyki poważnej. Wykonanie będzie miało również ciekawy aspekt społeczny – wykonawcy będą reprezentowali różne środowiska muzyczne, od akademickich do amatorskich.

Pełny program i opis:
www.musicaprivata.pl

muzykaprywatna@gmail.com

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji