partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

W trzech słowach o festiwalu
Trudno w to uwierzyć, ale to wcale nie miał być festiwal. To miało być takie sobie kameralne spotkanie zakochanych w górach znajomych, którzy po zakończonym sezonie chcieli sobie opowiedzieć, gdzie byli i co widzieli. Trochę nam się jednak formuła rozrosła i dziś nasza impreza to trzy dni wypełnione prelekcjami, koncertami i pokazami filmów o tematyce górskiej. Jest też konkurs fotograficzny oraz warsztaty wspinaczkowe. Dalej gościmy naszych starych przyjaciół, którzy opowiadają nam o swych tegorocznych wyprawach, ale regularnie zapraszamy też uznanych himalaistów. Był u nas Artur Hajzer, Krzysztof Wielicki, Ola Dzik i Artur Małek. W tym roku gościem „Lawin” będzie Alek Lwow, zdobywca czterech ośmiotysięczników i autor legendarnej już wśród miłośników gór książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć”. Tegoroczne „Lawiny” będą już IX edycją tej imprezy. Odbywać się będą od 28 do 30 listopada w Rudzie Śląskiej.

Kto za tym wszystkim stoi?
Od samego początku festiwal organizuje Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI, czyli grupa pozytywnie zakręconych ludzi, których połączyła wiara w to, że ciekawe projekty kulturalne można realizować nie tylko w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, czy Warszawie. Przy organizacji „Lawin” wspiera nas kino „Patria”, Pub Druid, Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, Rudzki Klub Grotołazów „Nocek” oraz Gimnazjum nr 7 w Rudzie Śląskiej.

Dlaczego warto nam pomóc?
Bo u nas nigdy nie było, nie ma i wierzymy, że nigdy nie będzie biletów. Obowiązuje wstęp wolny. Uznaliśmy, że uczciwiej będzie jeśli najpierw goście będą mogli wziąć udział w naszym festiwalu, a dopiero potem – jeśli zechcą – sięgnąć do portfela. I ten moment właśnie nastąpił. Liczymy, że zadowolonych z dotychczasowych edycji naszego festiwalu będzie na tyle dużo, by zebrać potrzebną w tym roku kwotę. Przeznaczymy ją na opłacenie wynajmu kina oraz licencji filmów o tematyce górskiej, które zamierzamy w tym roku wyświetlić na „Lawinach”.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji