partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Wojsław jest postacia historyczną mieszkającą w Mikorowie wieki temu. Jego imie nosi dąb rosnący we wsi, niedaleko jeziora liczący ponad 640 lat. Opierając się na nich stworzyliśmy "Legendę o Wojsławie", która dała podwaliny pod wydarzenie zwieńczone widowiskiem plenerowym o tym samym tytule.
Urodziny Wojsława to coroczna impreza mająca na celu zrzeszenie lokalnej społeczności oraz zaprezentowanie dorobku działajacego we wsi Klubu Inicjatyw Społecznych MIKO.
Z biegiem czasu impreza zaczęła nabierać rozgłosu i z lokalnej zrobiła się imprezą o ogólnopolskim rozmiarze. Zaczęliśmy zapraszać grupy rekonstrukcyjne, twórców ludowych oraz rzemieslników. Urodziny Wojsława sa okazją do pokazania i przypomnienia dawnych rzemiosł, niekiedy zapomnianych zawodów. w ubiegłym roku odbyły się warsztaty kowalskie, z prawdziwą plenerową kuźnią średniowieczną, warsztaty tkackie, farbiarskie oraz warsztaty snycerskie. Zjechali sie do nas odtwórcy z różnych stron Polski. W międyczasie trwały warsztaty tańca i warsztaty tanca z ogniem oraz żonglerki ogniem, których efekty można było oglądać podczas wystawionego wieczorem widowiska plenerowego "Legenda o Wojsławie".
We współpracy ze stowarzyszeniem Loko-Motywa udało nam sie zorganizować już trzy takie imprezy, w tym roku musimy pozyskac środki gdzie indziej. Chcielibysmy zaprosić fachowców, którzy zaraziliby uczestników warsztatów swoją pasją i pomysłem na zycie, a wieczorem uraczyć uczestników tanecznym widowiskiem plenerowym "Legenda o Wojsławie".
Po części artystycznej zwyczajowo odbywa się zabawa taneczna pod remizą, na którą również serdecznie zapraszamy.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji