partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Dzień Dobry!

Jesteśmy w trakcje tworzenia projektu społeczno-artystycznego pt. „Na tropie”. Naszym głównym celem jest przekonanie dorosłych i dzieci że warto mieć psa, a przede wszystkim żeby wziąć go ze schroniska lub przytuliska.

Wpadliśmy na pomysł, aby w różnych restauracjach w Warszawie, zostawić kilka egzemplarzy bardzo przewrotnej opowieści. Jest to krótka w formie historia, którą rodzice mogliby czytać swoim dzieciom podczas oczekiwania na zamówienie, albo po prostu dla zabicia czasu.

W książce przedstawiamy sytuację, w której rodzina decyduje się na psa. Na kolejnych stronach w zabawny sposób opowiadamy o różnych rasach psów i ich zaletach. Ostatnie wersy mówią o tym, że bez względu na to, na jaką rasę się zdecydujemy, to i tak psa powinniśmy wziąć ze schroniska. Zaskoczeniem jest ostatnia strona, na której umieszczamy zdjęcia prawdziwych psów, które czekają w schronisku na nowy dom.

W ten sposób rodzic nie dość, że w pewien sposób nieświadomie opowiedział dziecku o tym, że fajnie jest mieć psa, to jeszcze na dodatek pokazał dziecku prawdziwe bezdomne psy, które rzeczywiście można adoptować.

W planie mamy trzy książeczki z trzema różnymi bajkami, zilustrowane przez trzech wspaniałych rysowników, przedstawiające na końcu podopiecznych z trzech różnych podwarszawskich schronisk i przytulisk: Schroniska Siestrzeń, Przytuliska Głowno i Przytuliska koło Radzymina "Znajdki".

Pierwszą wersję przygotował Łukasz Poller. Kolejne dwie wyjdą z pod ręki Przemka Truścińskiego- Trusta i Bartka Arobala Kociemby.

Chcielibyśmy wydrukować 3 nakłady po minimum 300 sztuk książeczek w formacie A6.

Zależy nam żeby jak najwięcej psów znalazło dom. Chcemy trafić do ludzi, którzy myślą o kupnie lub adopcji psa. W dzisiejszych czasach kiedy tak wiele hodowli okazuje się pseudohodowlami , naprawdę warto szukać przyjaciela w schronisku bo tam czekają na nas i te rasowe i te mieszane - wszystkie jednakowo kochające i czekające na ciepły dom.

„Na tropie” ma pomóc w znalezieniu psu – człowieka, a człowiekowi przyjaciela. Dzięki Waszemu wsparciu może wiele z psich historii zakończy się happy endem:)

Wszelkie informacje o dalszych losach projektu znajdziecie na FB:

https://www.facebook.com/pages/NA-TROPIE/785228138214450?ref=hl 

Kilka słów o nas:

Koordynatorem projektu jest Karolina Zielińska, miłośniczka zwierząt i designu.

Autorem bajek jest Marek Wyżnikiewicz, copywriter. Całą oprawą graficzną i składem zajmuje się Miszka Jabłoński, art director.

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Galeria Kuratorium Galeria Kuratorium

    Rekomendujemy projekt NA TROPIE! Cieszymy się, że powstanie kolejna publikacja dla dzieci z grafikami uznanych artystów. Prosimy o wsparcie!

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji