partnerzy projektu

POMÓŻ W POWSTANIU PŁYTY SIDE ONE TEN! OPŁAĆ JEDNĄ Z NAGRÓD ABY ZEBRAĆ ŚRODKI NA PRODUKCJĘ ALBUMU. TY MASZ WPŁYW CZY ON SIĘ UKAŻE!

Wstęp

W podwórku przy Chmielnej 21 w Warszawie znajdują się magiczne drzwi. Po ich przekroczeniu można przenieść się w dowolne miejsce na świecie. Wszystko za sprawą niesamowitych nagrań, które znajdują się w środku.

Od dekady sklep Side One jest źródłem płyt, które grają polscy najpopularniejsi didżeje, a także miejscem spotkań animatorów sceny muzycznej - artystów, promotorów i po prostu słuchaczy. Można tam kupić bilety na niszowy koncert i rzadkie nagrania z Afryki. Jest to ostatni w naszym kraju sklep płytowy z prawdziwego zdarzenia.

Muzyka

Z okazji dziesięciolecia istnienia sklepu powstała unikalna płyta. Kompilacja 12 premierowych utworów najważniejszych rodzimych twórców muzyki elektronicznej ostatniej dekady. Będzie to pierwsze w Polsce wydawnictwo współtworzone przez sklep płytowy i poświęcone sklepowi tematycznie.

Album obfituje w wiele muzycznych zaskoczeń przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jednym z nich jest singiel - wykonany przez łódzkiego producenta SLG oficjalny remix utworu “Alu” Michał Urbaniak Group, pochodzący z legendarnego albumu “Inactin” z 1974 roku, samplowanego dwukrotnie przez A Tribe Called Quest. Jazzowe pętle, przywołujące skojarzenia z hip-hopem z lat 90. w 2015 roku wybrzmiały w house'owym wydaniu. Michał Urbaniak jest fanem polskiej elektroniki od lat i dlatego zdecydował wsprzeć nasz projekt oferując legalnie jeden ze swoich utworów do przerobienia wg współczesnych trendów.

Na projekt SIDE ONE TEN swoje utwory przekazali:

Jacek Sienkiewicz & Mo (https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz)
SLG (https://www.facebook.com/slgmusic)
Ptaki (https://www.facebook.com/RadioPtaki)
Kuba Sojka (https://www.facebook.com/kubasojkalive)
Kixnare (https://www.facebook.com/kixnare)
Eltron John (https://www.facebook.com/eltronjohn)
Chino (https://www.facebook.com/101CHINO)
Galus (https://www.facebook.com/GalusFutura)
Naphta (https://www.facebook.com/naphtaburger)
Matat Professionals (https://www.facebook.com/marfaslideshow)
Umba (https://www.facebook.com/umbabass)
K Magic (https://www.facebook.com/getthebalanceright)

Posłuchaj fragmentów wszystkich utworów:

https://soundcloud.com/s1warsaw/sets/side-one-ten

Album

Album wydany będzie w ekskluzywnej formie i prawie w całości wykonany ręcznie. Zaprojektowaliśmy tzw. 3LP box set czyli komplet trzech płyt winylowych w okładkach z ozdobnego barwionego kartonu z grafiką naniesioną metodą sitodruku w eleganckim pudełku z introligatorskim wykończeniem.

Oprawą wizualną projektu zajął się autor wielu uznanych okładek i plakatów muzycznych - Bartosz Szymkiewicz (www.szymkiewi.cz)

Wisienką na torcie będzie drukowana publikacja stanowiąca część zestawu, w której znajdą się wywiady i anegdoty osób związanych ze sklepem i płytą spisane przez dziennikarzy muzycznych Filipa Kalinowskiego (m.in. Aktivist) i Pawła Klimczaka (m.in. Screenagers).

Dla odbiorców muzyki cyfrowej przewidziana jest wersja w formacie mp3 a dla didżejów także WAV.

Informacje

Zbiórka rozpoczyna się 13 marca w dniu urodzin sklepu Side One i zostanie uroczyście zakończona 18 kwietnia 2015 na obchodach święta sklepów płytowych Record Store Day 2015 po Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomysłodawcy:

S1 Warsaw (www.s1warsaw.com)
SideOne (www.sideone.pl)

Patroni medialni:

Aktivist(www.aktivist.pl)
F5 Trend Book (www.fpiec.pl)
M/I Kwartalnik Muzyczny (www.mimagazyn.pl)

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

 • Scena wspiera SIDE ONE TEN

  Im bliżej do końca zbiórki tym więcej osób angażuje się we wsparcie projektu, aby ujrzał światło dzienne. Zapraszamy do obejrzenia dwóch spotów, w których artyści - raperzy, didżeje, producenci, miejscy aktywiści namawiają do wspierania projektu SIDE ONE TEN.

  FALCON1 (Spinlab), PIOTR BEJNAR (Otake), TEIELTE (UKM), ANUSZ i BLEKOT (RHW):
  https://www.youtube.com/watch?v=oIZ1eYAv4UE

  KOSI (JWP), DANIEL DRUMZ (UKM), SLG (Studio Barnhus), SPISEK JEDNEGO i GROH (UKM):
  https://www.youtube.com/watch?v=mUgSrzKsPlw

 • Set z imprezy SIDE ONE TEN

  W podziękowaniu za dotychczasowe zaangażowanie mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Usłyszeć założyciela sklepu Side One za gramofonami to dziś już rzadka okazja, a my mamy dla Was zapis godziny z jego urodzinowego występu podczas imprezy SIDE ONE TEN w warszawskim barze Studio.

  Set do posłuchania i pobrania poniżej:

  https://soundcloud.com/s1warsaw/wojtek-www-side-one-ten-barstudio

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji