partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

KIM JESTEŚMY?

Studentami Państowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Założyliśmy koło naukowe, aby również poza programem nauczania realizować spektakle i rozwijać swoje umiejętności. 

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe naszego aktualnego projektu - spektaklu p.t. "Nowy porządek świata".

 

 

O SPEKTAKLU

Pokolenie współczesnych dwudziesto- i dwudziestopraro-latków, wychowane na raczkującym Internecie, grach wideo i polskich podróbkach klocków lego właśnie dorasta. A w zasadzie miało dorosnąć już chwilę temu - zdać maturę, wejść w "dojrzały" wiek, pójść na dobre studia i rozpocząć dorosłe, nudne i odpowiedzialne życie. Problem w tym, że owo pokolenie w zdecydowanej większości przeniosło swoje życie na facebook'a, do Interentu, do modnych knajp z drogą kawą w plastikowych kubkach i zajęło się nieistniejącymi problemami, aby uczynić swoje życie chociaż trochę odbiegającym od nudnej sztampy. I wpadło w kolejną sztampę. Ta nieliczna grupa, która nie popadła w marazm i ma w sobie potrzebę buntu, nie wie przeciw czemu ma się buntować. Dziś zniknął kolor czarny i kolor biały, wszystko jest szare. Zniknął stary porządek, ale nikt nie wie, jak zaprowadzić nowy. Nowy Porządek Świata.
Jako młodzi ludzie, biorąc na warsztat współczesny tekst młodego autora chcemy zabrać głos w dyskusji o naszym pokoleniu, które mimo, że dopiero startuje w dorosłość wielu uważa za z góry przegrane. Czy rzeczywiście mamy zamiast mózgów pół-wirtualną papkę?

Łącząc w spektaklu różne formy teatru: teatr ruchu, partie śpiewane, teatr dramatyczny i elementy performance'u, rysując świat grubą kreską i w klimacie groteski mówimy o tym, co nas dotyczy, co nas wkurza i co chcemy zmienić.

 

CO JUŻ MAMY?

 • Zmotywowany i chętny do pracy zespół
 • Całkowicie autorski scenariusz, muzykę i oprawę wizualną spektaklu
 • Profesjonalne zaplecze Szkoły Teatralnej (sale prób, nagłośnienie, oświetlenie)
 • Od ponad dwóch miesięcy trwają próby
 • Termin premiery: 8 i 9 maja 2015

 

NA CO POTRZEBUJEMY FUNDUSZY?

 • Priorytetem jest zakup materiałów potrzebnych do zbudowania finalnej scenografii (na razie pracujemy na scenografii zastępczej) oraz pokrycie kosztów nagrania muzyki i podkładów do piosenek, które są bardzo ważną częścią spektaklu. Koszt scenografii i muzyki to około 1200 zł.
 • Jeżeli uda nam zebrać 1500 zł będziemy również mogli pokryć koszty wyjazdu ze spektaklem na festiwal w Katowicach. 

 

Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc!

 

 

TWÓRCY

Aga Błaszczak (reżyseria) - studentka reżyserii we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Interesuje się głównie sztukami wizualnymi i nowymi mediami, fascynuje ją teatr lalek. Wyreżyserowała ponad 20 filmów krótkometrażowych fabularnych, dokumentalnych i animowanych.


Kornel Sadowski (scenariusz, obsada) - od 2010 aktor i dramaturg katowickiego Teatru Makoma, wcześniej członek Grupy Artystycznych Realizacji Teatralnych GART, gdzie zagrał w spektaklu „Świadkowie, czyli nasza mała stabilizacja”. Jest laureatem Nagrody im. Tadeusza Kantora w 2013 roku, Aktualnie student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu.


Marcin Sosiński (muzyka) – z zawodu aktor i pianista o umiejętnościach kompozytorskich, animacyjnych, filmowych i lalkarskich. Już w 2000 roku w wieku 9-ciu lat zagrał swój życiowy debiut sceniczny na deskach Teatru dramatycznego im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rolami Józia i Aniołka w „Dziadach” w reż. Macieja Sobocińskiego. Od 2012 roku związany z Teatrem Muzycznym „CAPITOL”, gdzie zagrał w sztuce „Jerry Springer – the Opera” w reż. Jana Klaty. Absolwent wrocławskiej PWST.


Helena Hajkowicz (obsada) - studentka PWST we Wrocławiu. Poza teatrem jej pasją jest taniec, który towarzyszy jej odkąd pamięta. Jestem również instruktorką tańca jazzowego. Uwielbia podróżować i piec ciasta.


Joanna Kowalska (obsada) - wieczna osiemnastka z paroletnim stażem. Interesuje się filmem i teatrem. Była studentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Od roku związana z wrocławską grupą "Klinika Lalek". Aktualnie studentka 2 roku PWST we Wrocławiu.


Mikołaj Bańdo (obsada) - studiuje we wrocławskiej PWST. W aktorstwie lubi to, że można się go uczyć od każdego, po prostu obserwując świat. Motywacją do poszukiwań mogą być najprostsze emocje.


Hubert Waljewski (obsada) - urodzony na Mazurach. Aktualnie student II roku PWST we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Jest również absolwentem Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu. Lubi muzykę filmową, śpiewać, tańczyć, a ostatnimi czasy - lalki muppetowe. Uwielbia udowadniać, że niemożliwe staje się możliwe.

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • PREMIERA!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z premiery "Nowego porządku świata"! A już za tydzień, 26 maja zapraszamy do Katowic, gdzie będzie można zobaczyć nasz spektakl! Szczegóły już wkrótce!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji