W czerwcu br. Fundacja Centrum Fotografii uruchomiła poprzez portal Wspieramkulture.pl akcję crowdfundingową, podczas której zbierała fundusze na wydanie albumu „Andrzej Baturo – 50 lat z fotografią” z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Baturo, znanego i ważnego polskiego fotoreportera i działacza fotograficznego, wybitnego przedstawiciela tzw. czarnego reportażu, specjalizującego się w fotografii socjologicznej.

Andrzej Baturo – 50 lat z fotografią

Publikacja miała zawrzeć przegląd fotografii artysty (fotoreportaże) od lat 50. po lata współczesne.
Dzięki dużemu zainteresowaniu udało się zrealizować cel – co więcej, zebrano nawet 124% wnioskowanej kwoty, dzięki czemu udało się zwiększyć nakład wydrukowanych albumów.
Ostatecznie zostało wydanych 620 egzemplarzy o formacie 288 x 275 mm, 240-stronicowych, w twardej oprawie.
Album oprócz 200 fotografii czarno-białych i kolorowych zawiera autorskie komentarze poprzedzające każdy cykl oraz tekst krytyczny Andrzeja Zygmuntowicza.

W końcu, po nieco przedłużonym oczekiwaniu na druk albumu (spowodowanemu drukami podręczników szkolnych na wrzesień) drukarnia przysłała album pod koniec sierpnia do siedziby Fundacji Centrum Fotografii.


Wszystkie osoby, które wsparły projekt, dostały podziękowanie w postaci wybranych prezentów: kolekcjonerskich zestawów pocztówek, samych wydanych albumów z dedykacją od autora, archiwalnymi katalogami FotoArtFestivalu, kolekcjonerskimi fotografiami Andrzeja Baturo oraz karnetami na FotoArtFestival 2015, który odbędzie się w dniach 16-30 października w Bielsku-Białej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt, nareszcie fani fotografii i błyskotliwego oka Andrzeja Baturo, mogą cieszyć się tym niezwykle wartościowym albumem!

Album ten można obecnie kupić, po uprzednim skontaktowaniu się z koordynatorem sprzedaży – Moniką Zając - office.fcf@gmail.com.

0 komentarzy

Dołącz do dyskusji