16 maja 2015 roku odbył się uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 15-lecia Chóru Camerata Varsovia, zorganizowany dzięki wsparciu Mecenasów wspieramkulturę.pl

Podsumowanie projektu Camerata Varsovia

W rozświetlonej artystycznie ruchomymi reflektorami Katedrze Praskiej w Warszawie wystąpił nie tylko Jubilat a cappella – dzięki Waszemu wsparciu w drugiej części koncertu zabrzmiały wspólnie aż dwa zespoły wokalne w towarzystwie grupy instrumentów. Zgromadzeni tłumnie słuchacze obdarzeni zostali wykonaniem pięknego utworu Johna Ruttera pod tytułem „Mass for Children”, w którym wśród wykonawców oprócz Cameraty Varsovii znalazł się chór dziecięcy Canzonetta Państwowej Szkoły Muzycznej I st nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie i dziesięciu instrumentalistów. W roli solistów usłyszeliśmy Annę Koźlakiewicz (sopran) i Piotra Pierona (bas). A wszystko odbyło się pod dyrekcją niezastąpionej dyrygentki Elżbiety Siczek.

To dzięki Wam udało się zakupić potrzebne materiały nutowe, przetransportować na miejsce koncertu potrzebne instrumenty, wynająć salę i zorganizować oprawę świetlną.

W imieniu Chóru Camerata Varsovia gorąco dziękujemy partnerom i sponsorom koncertu oraz każdemu kto wsparł ten projekt finansowo lub organizacyjnie.

Jeśli nie udało Wam się uczestniczyć w jubileuszowym wydarzeniu, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Cameraty Varsovii, na której znajdziecie zdjęcia z koncertu oraz informacje o następnych występach: www.cameratavarsovia.pl

My życzymy Jubilatowi co najmniej sto lat dalszej udanej działalności artystycznej i kolejnych sukcesów koncertowych!

Wszystkim Mecenasom raz jeszcze kulturalnie DZIĘKUJEMY.

0 komentarzy

Dołącz do dyskusji