Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję crowdfundingową na rzecz Malta Festival Poznań 2017 pod hasłem: Zostań Ministrem Kultury. Do rozpoczęcia festiwalu pozostały niespełna trzy tygodnia. Do tej pory Festival mógł liczyć na finansowe wsparcie państwowych i samorządowych instytucji. W zeszłym roku podpisana została umowa z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dotację w wysokości 300 tysięcy złotych na organizację tegorocznej edycji. Wicepremier i Minister Kultury, prof. Piotr Gliński osobiście zaakceptował założenia programu i nazwiska kuratorów: Olivera Frljicia i Gorana Injaca. Pomimo tego od kilku miesięcy prof. Piotr Gliński informuje opinię publiczną, że ze względu na osobę kuratora Festiwalu, Olivera Frljicia, wstrzyma przekazanie dotacji przyznanej „Malcie”.

Zostań Ministrem Kultury

Brak kilkuset tysięcy złotych zaplanowanych w budżecie organizacji non-profit – jaką jest Fundacja Malta organizująca Malta Festival Poznań – na etapie zaawansowanych przygotowań do festiwalu jest bardzo odczuwalny.

Malta potrzebuje Waszego wsparcia!

Otrzymane fundusze przekazane zostaną na produkcję działań Generatora Malta na placu Wolności w Poznaniu.

W ramach podziękowań Twórcy projektu Zostań Ministrem Kultury przewidzieli dla Was prezenty, m.in.: festiwalowe gadżety, publikacje Fundacji Malta, płyty z autografami od Sinéad O’Connor, Damona Albarna czy Nelly Furtado, możliwość rezerwacji słuchawek na silent disco czy sesję foto na festiwalu.

Weźmy kulturę w nasze ręce i wspierajmy Festival Malta. 

Zostań Ministrem Kultury i wspieraj projekt TUTAJ

0 komentarzy

Dołącz do dyskusji