partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

KIM JESTEŚMY:
Jesteśmy dwójką młodych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od najmłodszych lat naszą pasją jest teatr i taniec. Naszym wielkim marzeniem jest wyjazd do Chin, aby współpracować z tamtejszymi artystami, stworzyć wspólne dzieło i mamy ku temu okazję! Mamy szansę wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie artystycznym w środkowych Chinach, dzięki któremu będziemy mogli stworzyć spektakl polsko-chiński, który mamy zamiar pokazać polskiej publiczności!

O PROJEKCIE:
Projekt organizowany jest przez chińskie ministerstwo kultury i konserwatorium muzyki w Xi’an w prowincji Shaanxi. Skierowany jest do młodych artystów z Europy Środkowej oraz Chin a jego celem jest stworzenie bazy informacji o metodach pracy artystycznej, zgłębienie wiedzy na temat teatru tańca, tradycji i kultury chińskiej. W ciągu trzytygodniowej wizyty będziemy dzielić się z uczestnikami swoim dorobkiem artystycznym a także poszerzać swój warsztat podczas intensywnych lekcji tańca współczesnego i tradycyjnego, tai chi, improwizacji, śpiewu, który będziemy wykorzystywać w dalszej pracy twórczej w Polsce.
Zostaliśmy oboje wybrani spośród studentów europejskich szkół artystycznych do wyjazdu na ten projekt. Naszym zadaniem jest reprezentowanie Polski i dzielenie się wiedzą na temat tradycji naszego kraju a przede wszystkim kultywowanie polskiej techniki tańca współczesnego, które będą inspiracją we wspólnej pracy. Promowanie polskiej kultury w Chinach będzie nie tylko znakomitą promocją naszego kraju w kręgu artystycznym, ale będzie też ważnym początkiem nawiązania współpracy twórców z Polski i Chin.
Współpraca z tancerzami, choreografami i studentami tańca podczas tego projektu jest istotnym wydarzeniem strategicznym dla rozwoju kultury polskiej. Mamy nie tylko szansę stworzyć nowe formy tańca w Chinach, ale będziemy mogli z łatwością przenieść je na grunt Polski. Nawiążemy dzięki temu kontakty z młodymi artystami i rozpoczniemy współpracę twórczą z Chinami, które są bogatym krajem w tradycje i mają wiele do zaoferowania.
Mamy nadzieję, że dzięki wyjazdowi uda nam się stworzyć wyjątkowy spektakl, ukazujący kulturę i tradycję Chin. Jeśli nam się to uda, chcemy wystawiać spektakl w wielu miejscach w Polsce! Więc jeśli chcesz zobaczyć część chińskiej kultury na żywo, wspomóż nasz wyjazd!

CZYM TO JEST DLA NAS?
Projekt ten jest dla nas ogromną szansą na poznanie bogatej i inspirującej kultury chińskiej oraz stworzenie unikatowego dzieła. Pragniemy, by to spotkanie było ciekawą wymianą naszych wspólnych doświadczeń oraz impulsem do nawiązania współpracy tancerzy z Chin i Polski. Uważamy, że najważniejszym składnikiem sztuki są ludzie, więc taki wyjazd może być ogromną inspiracją dla nas, dzięki której możemy wnieść świeże obserwacje na polską scenę tańca i stworzyć wyjątkowy spektakl. Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie jak i wyzwanie, które możemy zrealizować tylko dzięki WASZEJ POMOCY!

CZEGO POTRZEBUJEMY?
Organizatorzy oraz Ministerstwo Kultury w Chinach zapewniają nam pobyt i uczestnictwo w wykładach i warsztatach, jednak sami musimy zadbać o pozyskanie środków na transport. Bilety na przelot w obie strony kosztują ok. 4000 zł, co dla nas obojga daje łączną kwotę 8000 zł. Jako że jesteśmy studentami, nie dysponujemy takim budżetem, dlatego

liczymy na Wasze wsparcie!

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: www.nck.pl.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji