partnerzy projektu

Festiwal Musica Privata jest organizowany w Łodzi od 2011 jako oddolne działanie grupy muzyków i melomanów. W 2014 zrealizowaliśmy Festiwal dzięki Waszemu wsparciu na wspieramkulture.pl. Serdecznie dziękujemy i raz jeszcze prosimy o pomoc, która jest niezbędna, aby festiwal zachował swój prywatny charakter, lecz zarazem mógł się rozwijać.

Od początku działalności konsekwentnie dążymy do stworzenia przestrzeni dla artystów, którzy nie boją się podążać za głosem swej intuicji artystycznej i tworzą muzykę bez oglądania się na koniunkturę czy poklask. Chcemy, by nasz festiwal był przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem i okazją do uważnego słuchania dobrej, poszukującej muzyki.

Tegoroczna edycja będzie konsekwentną realizacją i rozwinięciem idei muzyki prywatnej, usłyszymy muzykę swobodnie improwizowaną, muzykę klasyczną i współczesną, folk improwizowany, audioporformance.

Nasz festiwal to bodaj najbardziej prywatny festiwal w Polsce. Odbywa się wyłącznie dzięki naszemu zapałowi, odzewowi publiczności i wsparciu osób prywatnych. Aby mógł się odbyć, potrzebujemy Państwa obecności, zaangażowania i wsparcia. Dlatego serdecznie prosimy o wcześniejsze nabywanie biletów/cegiełek lub cegiełek niebiletowych. Osoby, które nie mogą przybyć na Festiwal, także zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy.

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na gaże artystów. Jako organizatorzy nie pobieramy wynagrodzenia, nawet, gdy pojawiamy się na scenie zarazem jako artyści. Bądźcie z nami i wspierajcie autentyczną kulturę!

Za salę koncertową, podonie jak w roku ubiegłym, będą nam służyć przestrzenie fabrycznych hal Wi-My, których industrialny, „brudny“ charakter oraz fotograficznie zatrzymana w momencie likwidacji przestrzeń idealnie korespondują z odważnymi poszukiwaniami młodych kompozytorów. W tym roku odświeżamy nieco brzmienie, koncert finałowy gości klub Wytwórnia, gdzie bodaj po raz pierwszy zabrzmi muzyka klasyczna.

Podczas trzydniowego festiwalu będzie można między innymi usłyszeć utwory bądź wykononania renomowanych i jeszcze nie (ale już wkrótce) renomowanych artystów: Jerzy Mazzoll i Dźwięk-bud; trio Marcin Masecki, Mikołaj Pałosz, Dagna Sadkowska; utwory Wojka Blecharza, Marty Śniady (wyk. Juliana Siedler), zespół Odpoczno (Marek Kądziela, Piotr Gwadera, Marcin Lorenc); Defibrillator Trio (Sebastian Smolyn, Artur Smolyn, Maxime Hänsenberger); Małgorzata Bogusz (solowy koncert wiolonczelowy); Aleksandra Chciuk i Tomasz Wiracki (5 godzinny audioperformance); Anna Trzewiczek i Michał Sember (performance audio-wizualny); Bachorze (Maciej Maciągowski, Michał Jerzy Biel, Paweł Doskocz); trio Layers (Zofia Ilnicka, Jakub Wosik, Ryszard Lubieniecki). Gość specjalny: Bożenka.

UWAGA – osoby wspierające projekt i planujące przybyć na Festiwal prosimy o podpisanie się i pozostawienie adresu mailowego.

Pełny program i opis wkrótce na:
www.musicaprivata.pl
muzykaprywatna@gmail.com

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

  • Wydawnictwo UŁ Wydawnictwo UŁ

    Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego przyznaje patronat Festiwalowi Musica Privata.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji