partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jestem tym, co odcisnęli we mnie inni ludzie. Napisałem w życiu i opublikowałem kilkaset tekstów. "Psalm do św. Sabiny" to dla mnie chyba najważniejszy tekst o jednej z najbliższych mi osób w życiu. Chyba coś musi byc w tym tekście ponadjednostkowego (chociaż tego nie wiem tak na pewno) skoro wydrukowała go w całości "Wieź" w tegorocznym numerze bez zwyczajowego czekania w kolejce. Karol Maliszewski napisał o tym tekście tak:

"Trudno przez łzy jakieś zdania wyrażać, dla mnie to jest wielkie dzieło, niesłychanie celnie bijące w sam nie wiem co, co jest poza słowami, ale słowami bywa poruszane, no to teraz drgnęło potężnie,(...) to ma moc losów ludzkich trafne opisanie, i coś jeszcze “od serca” (co już rozumieć można różnie).(...) Dawno mnie tak nic z literatury za gardło nie złapało. na ludzkim słowie po ludzku nie zatrzymało, wtedy tak naprawdę nie ma słów, mimo że tak ich strasznie wokół dużo. "

Tytułowa św. Sabina to moja prabqabcia ze strony matki, ważna spotać w rodzinie, nazwałem ją świętą bowiem - by użyc roboczej definicji świętości - łączyła w sobie dobroć i siłę. Nie żyje do ponad 25 lat a ciągle żyje między nami w rozmowach, wspomnieniach, powiedzonkach.

Książka będzie zawierała tylko jeden utwór podzielony na 77 strof.

Książka z Waszym wsparciem ma wszelkie szanse ukazać się w tym roku. Wstępne projekty okładek przygotował już Tomek Fronckiewicz, grafik, z którym współpracuję od lat. On też będzie odpowiedzialny za skład i opracowanie graficzne zawartości. 

Koszty druku - wzależności od nakładu i formy edytorskiej to około 2000 złotych netto, 

Reszta to opłata dla za skład, projekty graficzne i wreszcie środki promocje i wysyłkę. Oprócz osób zaangazowanych bezpośrednio w projekt wysyłka obejmie czasopisma literackie, kapituły nagród, krytyków, autorów, łącznie około 150 osób. Około 100 egzemplarzy znajdzie się w sprzedaży detalicznej w wybranych księgarniach. Kolejne 100 sztuk trafi do Stowarzyszenia Zywych Poetów do sprzedaży na cele statutowe przy imprezach i spotkaniach autorskich.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji