partnerzy projektu

  • ZaGrolschKultury ZaGrolschKultury

    Grolsch gorąco popiera! Dołączcie się też do zbiórki - jako podziękowanie mozecie otrzymać również nasze super oryginalne zeszyty z płyty winylowej!

Jeśli jesteś fanem Davida Bowie, a jego twórczość zajmuję wyjątkowe miejsce w Twoim sercu to znaczy, że ta zbiórka jest dla Ciebie! 

Planujemy zgromadzić środki na wykonanie muralu upamiętniającego wizytę Davida Bowie na warszawskim Żoliborzu, która miała miejsce 40 lat temu - w kwietniu 1976 r. Zmarły w tym roku muzyk podróżował wówczas ze Szwajcarii do Moskwy. Owocem tego krótkiego pobytu, podczas którego najprawdopodobniej Bowie wybrał się na krótki spacer do placu Wilsona, gdzie kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, stał się nagrany rok później utwór "Warszawa" - jedna z niewielu kompozycji poświęconych stolicy Polski, stworzonych przez twórców tej rangi. Chcemy, aby mural został odsłonięty w drugiej połowie kwietnia - w rocznicę wizyty artysty w Warszawie.

Autor muralu został wyłoniony w otwartym konkursie. W pierwszym etapie jury, składające się z ekspertów od street artu, przedstawicieli sponsorów i władz dzielnicy, wyłoniło ze zgłoszonych propozycji 2 najlepsze, na które w kolejnym etapie głosowali internauci.

Chcemy, aby mural powstał na ścianie siedmiopiętrowego budynku przy ul. Marii Kazimiery 1. Uzyskaliśmy już zgodę właściciela ściany Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz. Mural będzie współgrał z neonem Bowiego, który równolegle ma powstać w okolicy Dworca Gdańskiego. Neon i mural stworzą nietypową trasę spacerową po Żoliborzu i staną się atrakcją turystyczną na skalę międzynarodową.

Środki zebrane w tej akcji zostaną przeznaczone na: zakup materiałów niezbędnych do zrealizowania muralu, wynajem sprzętu, wynagrodzenie dla projektanta i wykonwaców malowidła oraz produkcję i montaż tabliczki pamiątkowej. 

Naszą inicjatywę wspierają już: Empik, Grolsch, Frugo, Ideamo i AkzoNobel. Paterem jest Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, a partnerem medialnym Co Jest Grane. Aby zrealizować nasz pomysł do konca chcemy uzbierać brakujące środki poprzez tę zbiórkę. Liczymy na Wasze wsparcie!

Muzyka wykorzystana w filmie promocyjnym została wykorzystana dzięki uprzejmości firmy Sony Music Poland. 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji