partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jeśli jesteś fanem Warszawy, a twórczość Leopolda Tyrmanda zajmuje wyjątkowe miejsce w Twoim sercu – to jest zbiórka dla Ciebie!

Zły wraca do Warszawy. Znów widziano go w mieście. Jego sylwetka mignęła kilkakrotnie przechodniom w rejonie placu Trzech Krzyży, rzucając cień na ścianę niedaleko budynku, gdzie ojciec książkowego bohatera spędzał pierwsze powojenne lata, pisząc w niewielkim pokoju swój słynny dziennik. Ci, którzy Złego widzieli, mówią, że nigdy nie zapomną jego oczu, jarzących się na tle muru. Więcej nie potrafili powiedzieć. Pewne jest jedno: skoro Zły pojawia się znów na warszawskich ulicach, najwyraźniej jest potrzebny miastu. Nazbierało się - zbyt wiele spraw i sprawek, aż nadto tajemnic, o których szepczą między sobą nawet poważni obywatele. Dajmy Złemu szansę rozprawienia się z przeciwnikami. Niech zostanie w Warszawie na zawsze!

Po sukcesie ubiegłorocznej zbiorki na mural Davida Bowie, w tym roku Stacja Muranów zbiera środki na wykonanie muralu upamiętniającego legendarnego Złego, bohatera najsłynniejszej powieści Leopolda Tyrmanda. Do jego powrotu można się przyczynić, wpłacając środki w zbiórce crowdfundingowej na portalu WspieramKulture.pl. Mural będzie symbolicznym upamiętnieniem zarówno bohatera jednej z najpopularniejszych powieści o Warszawie - Henryka Nowaka znanego jako Zły, jak również jej autora - Leopolda Tyrmanda. Chcemy, aby mural powstał na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych przy Placu Trzech Krzyży 4/6, a więc w rejonie, gdzie rozegrały się najważniejsze sceny z powieści. Ściana, choć ulokowana nieco na uboczu, wydaje się idealnym miejscem na upamiętnienie warszawskiego superbohatera, którego wizerunek ma szansę stać się jednym z symboli stolicy.

Autorami projektu muralu są artyści od lat związani ze Stacją Muranów - Adam Walas oraz Anna Koźbiel, tworzący na codzień duet Xolor.

Środki zebrane w tej akcji zostaną przeznaczone na: zakup materiałów niezbędnych do zrealizowania muralu, wynajem sprzętu, wynagrodzenie dla projektanta i wykonawców malowidła oraz produkcję i montaż tabliczki pamiątkowej.
Naszą inicjatywę wspiera Grolsch, który zapewnia połowę potrzebnej kwoty. Medialnie i promocyjnie wspierają nas również: AKS Zły, Aszdziennik, Kampus, Kieliszki na Próżnej, Kino Muranów, Okno na Warszawę, Polskamowi.pl, Warexpo Wydawnictwo MG oraz Wydarzysie.pl

Aby zrealizować nasz pomysł do końca, chcemy uzbierać brakujące środki poprzez tę zbiórkę. Liczymy na Wasze wsparcie!

0 komentarzy

patroni projektu

Aktualizacje

  • AKZ Zły wśród partnerów!

    Miło nam poinformować, że do grona naszych partnerów dołączył wyjątkowy klub sportowy AKS Zły, który będzie nas wspierał w prowadzonej zbiórce. Zły musi wrócić do Warszawy!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji