partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Spotykamy się od kilku tygodni. Mamy marzenie o koncercie, spektaklu z muzyką elektoniczną. Pracujemy nad polskimi evergreenami w nowych aranżacjach, przeplatanymi tekstami z literatury, z mediów społecznościowych i aplikacji randkowych.

Na oczach widzów chcemy uruchomić, zaprogramować, zdeformować ,przekształcić dobrze znane brzmienia hitów sprzed lat. Chcemy zaśpiewać je głośno, łamiąc towarzyszący temu wstyd. Bo to są piosenki o miłości, gdzie miłość to tarapaty, powywracane stoły, rozdarte drzewa, zakręty, gołębi puch, ciężki jak ołów.

To są piosenki o papierowym księżycu, który spada z nieba, a potem nagle ściemnia się i w tej ciemności, w wąskim przejściu można kogoś spotkać i się na nim uwiesić i pokochać, a zaraz potem cierpieć, gdy odchodzi i tęsknić gdy nie odbiera, a gdy się odezwie, to już go nie chcieć. Na jedną noc stworzymy papierowy księżyc, który o świcie będzie trzeba spalić i pojechać taksówką po parę bzdur i szaleństw, a potem uciekać skoro świt i zamarzyć o Jokohamie…

Żeby zrealizować to marzenie potrzebujemy Waszego wsparcia. Bez tego wsparcia to się nie uda. Zebrane tutaj środki wykorzystamy na opłaty zaiks i praw autorskich, wypożyczenie sprzętu muzycznego i video, wynajem sali prób, elementy scenografii, kostium, konsultacje z trenerem wokalnym oraz promocje (plakat, zaproszenia, nagranie video z koncertu).

Koncert zaplanowany jest na 29.IX.2017 w Wars i Sawa w Nowym Teatrze w Warszawie. Wstęp bezpłatny. Liczymy na Waszą obecność i wsparcie ! Paweł Tomaszewski,Miłosz Wośko, Arek Tworus

Miłosz Wośko - Kompozytor, aranżer i producent muzyczny. W sezonie artystycznym 2014/15 kompozytor - rezydent Filharmonii Szczecińskiej. Jako aranżer orkiestry pracował m.in. z zespołem SBB (SBB Reunion ) oraz Andrzejem Smolikiem (płyty „3” i „4”). Współprodukował debiut Meli Koteluk - „Spadochron” oraz płytę Leskiego „Splot”. Pracował również m.in. z Miką Urbaniak, Markiem Dyjakiem , był członkiem zespołu Afro Kolektyw , a aktualnie koncertuje z Rykardą Parasol i Iwoną Loranc. W 2015 roku założył zespół Nash , z którym wydał płytę „Trik" łączącą formę piosenek spod znaku singer-songwriter z brzmieniem dętych instrumentów orkiestrowych. Tworzy muzykę do animacji , dokumentów, a także audiobooków - między innymi dla radiowej Trójki. Aktualnie w procesie nagrania autorskiego materiału instrumentalnego.

Arek Tworus - Reżyser teatralny. Autor spektakli : „Jaskinia“ w Teatrze Studio w Warszawie, „Sinobrody“ w Starym Teatrze w Krakowie, „Pitbull“ w TR, oraz „Burzy“ w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Paweł Tomaszewski - Aktor filmowy i teatralny. Zagrał w filmach wybitnych reżyserów m.in. Andrzeja Wajdy („Tatarak“, "Wałęsa“), Jerzego Stuhra („Obywatel“), Jana Komasy („Miasto 44“), Grega Zglińskiego („Wymyk“), Larsa Jessen’a („Hochzeitspolka“), Marcina Wrony („Chrzest“), Kasi Adamik ("Amok"), Marysi Sadowskiej ("Sztuka kochania") oraz Macieja Sobieszczańskiego („Zgoda”) Gościnnie występuje w Teatrze Narodowym w „Idiocie” Pawła Miśkiewicza oraz w Teatrze Studio w „Jaskini” Arka Tworusa i „Narkotykach” Oskara Sadowskiego. Zagrał m.in. w przedstawieniach Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego („W imię Jakuba S.”, „Klątwa” oraz serial tv „Artyści”) , Pawła Miśkiewicza („Klub Polski”, „Król Lear”, „Idiota”), Michała Zadary („10 Politycznych Piosenek”), Adama Nalepy („Blaszany bębenek”).

0 komentarzy

patroni projektu

 • mikeurbaniak mikeurbaniak

  Kiedy w jednym miejscu zbiera się trzech utalentowanych wariatów chcących stworzyć teatralno-muzyczny projekt, chcę go natychmiast posłuchać i zobaczyć, bo doświadczenie mnie uczy, że takie niezależne inicjatywy, niesione energią świetnych artystów, są często najsmakowitszymi kąskami. A jeśli czytam, że hity sprzed lat w nowych, zaskakujących aranżacjach ma zaśpiewać jeden z najbardziej charyzmatycznych aktorów młodego pokolenia - siedzę od razu w pierwszym rzędzie. Ale wcześniej wrzucam chłopakom do skarbonki kilka monet, do czego zachęcam także innych. Do zobaczenia na koncercie!

 • Legalna Kultura Legalna Kultura

  Cieszy nas, gdy możemy pomóc zrealizować czyjeś artystyczne marzenia. Bo sami lubimy pomarzyć. Na przykład o tym, by zobaczyć i usłyszeć "Marzy mi się Jokohama" na scenie. Wierzymy, że się uda :)

 • Maciej Ulewicz Maciej Ulewicz

  Paweł Tomaszewski to znakomity aktor teatralny i filmowy, ale także jak się okazało niezwykle utalentowany wokalista czego wielokrotnie byłem świadkiem. "Marzy mi się Jokohama" jest wyśmienitym pomysłem, który musi i powinien zostać zrealizowany.Zestaw utworów oraz połączone talenty twórców już teraz gwarantują niezwykłą hybrydę spektaklu teatralnego i koncertu. Wieszczę nagrodę na najbliższym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i nie tylko.

 • Piotr Rogucki Piotr Rogucki

  Wielka przyjemność i wyróżnienie wspierać projekt artystyczny przyjaciół, którzy pragną kontynuować pracę podjętą w spektaklu "Jaskinia" pomysł realizacji działania na pograniczu stylistyki teatralnej i muzycznej jest bardzo bliski mojemu sercu i poglądom artystycznym. Powodzenia i sukcesów.

Aktualizacje

 • Jokohama w TOK FM

  Warszawa.
  Dzisiaj byłem gościem w 'kulturze osobistej' w TOK FM. Z Martą Burzyńską Perchuć rozmawialiśmy o miłości, czyli o projekcie 'Marzy mi się Jokohama'.
  http://audycje.tokfm.pl/podcast/-Marzy-mi-sie-Jokohama/53379

 • nowy klip z próby
Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji