partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

1. O co właściwie chodzi?

Kwartalnik KONTENT jest autonomiczną, niezależną, uniwersalną platformą wymiany myśli między młodymi autorami, umiejscowioną w Internecie - przestrzeni neutralnej światopoglądowo.

Publikujemy wiersze, szkice i noty krytyczne, recenzje, felietony, eseje, fragmenty prozy, opowiadania, listy, drabble, krótkie formy, dykteryjki oraz fraszki, a także tłumaczenia liryki i prozy.

Szczególną uwagę przywiązujemy do poezji jako medium współczesności, okna wpuszczającego światło do świata, w którym żyjemy, a do którego niewielu ma dostęp. Ponadto, każdy wiersz w KONTENCIE opatrzony jest komentarzem krytycznym, który ułatwi zrozumienie utworu początkującemu amatorowi poezji lub dopełni spostrzeżenia wytrawnego czytelnika wierszy. Podobnie każdy fragment prozy - nie zostawiamy czytelnika samemu sobie.

2. Kto już nam zaufał?

Patronem honorowym KONTENTu jest Fundacja Wisławy Szymborskiej (do której należą m.in. Michał Rusinek i Paulina Małochleb). Współpracują z nami także:
Fundacja Kultury Akademickiej
Kulturatka.pl
Bookeriada.pl
miesięczniki „Mały Format
blog miszong.pl
księgarnio-kawiarnia DeRevolutionibus
Wydawnictwo WBPiCAK
A przede wszystkim zaufali nam czytelnicy - na premierze czasopisma, która miała miejsce 6 czerwca 2017 roku w kawiarni Cheder na krakowskim Kazimierzu pojawiło się ponad 100 osób!

3. Kogo publikujemy?

Publikujemy zarówno autorów już znanych i nagradzanych (Tomasz BąkJacek Dehnel, Malgorzata Lebda, Szymon Słomczyński) jak i debiutantów (Piotr Borkowicz, Hanna Wędrychowicz) polskich, jak i zagranicznych: Miloš Doležal, Deborah Landau, Andriej Lubka, Jan Škrob).
Również wśród krytyków piszących dla KONTENTu są nazwiska znane w literackim świecie: Paulina Małochleb, Anna Marchewka, Przemysław Rojek, Jakub Skurtys, Krzysztof Sztafa, jak i takie, które dopiero zaczynają swoją krytyczną przygodę: Magdalena Brodacka, Natalia Koczy, Małgorzata Sury.

4. Jak zostaną wykorzystane środki?

Zebrane środki planujemy przeznaczyć na rozwój czasopisma, przede wszystkim na promocję, prace redakcyjne (jak korekta i skład). Chcielibyśmy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zainwestować w KONTENT tak, aby wyglądał coraz lepiej. Dostarczać Państwu wciąż i wciąż czegoś nowego, co się rozwija i z każdym numerem staje się coraz lepsze.
Kwartalnik wydajemy jako Fundacja KONTENT – udało nam się już zebrać kapitał fundacyjny i ruszyć z działalnością wydawniczą, teraz chcemy ją rozwinąć i rozbudować.

Zapraszamy też na naszą stronę internetową oraz fanpage’a, gdzie można dowiedzieć się więcej o KONTENCIE, naszych partnerach i samej redakcji, a przede wszystkim po prostu go przeczytać!
kontent.net.pl/
facebook.com/kwartalnik.kontent/

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

  • WspieramKulture.pl WspieramKulture.pl

    Polecamy ten projekt!

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji