partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

21 marca 2018 w Światowy Dzień Poezji pochowaliśmy w Kluczborku naszego kolegę, przyjaciela, towarzysza wielu podróży i literackich przygód, poetę - Juliusza Gabryela. Julek wydał za życia trzy książki, ale u wydawcy czekała na druk czwarta, a piątą pisał, był w  trakcie, w drodze, nasz kosmita, podróżnik. 

Książki z wierszami często niesprawiedliwie długo czekają na druk, panuje opinia, że nikt ich nie potrzebuje albo mało kto. My, przyjaciele, znajomi, koledzy ze środowiska mamy przekonanie, że poezja Juliusza jest warta upowszechniania. Dlatego chcemy sprawić, żeby Julek był z nami i z Wami, wspierającymi ten projekt poprzez to, co było dla niego tak ważne, dlaczego żył bez reszty, do głębi, do końca - poprzez wiersze. 

Książkę chce wydać Dom Literatury w Łodzi wraz z Oddziałem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Łodzi w serii "Czarne owce, białe kruki", paronat nad zbiórką, promocją, za zgodą rodziny Juliusza objęło Stowarzyszenie Żywych Poetów z Brzegu, z którym Juliusz szczególnie w ostatnich latach życia był mocno związany.

Książka ma szanse ukazać się w tym roku, akurat przed serią festiwali literackich co dałoby szansę organizacji serii spotkań wokół poezji Juliusza.

Juliusz Gabryel (1979-2018)

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • 102%!!!

  Nie minęły dwa tgygodnie od uruchomienia projektu a mamy już 102%. To doprawdy niezwykła historia! Oczywiście kwotę powyżej 100% przeznaczymy na kolejny projekt związany z podtrzymywaniem głosu Julka. Dziękujemy!

 • Po tygodniu jest 55%

  Za takie wsparcie można tylko dziękować. To wielka sprawa. Bardzo dziękujemy!

 • Literacka Polska o Julku

  http://www.literackapolska.pl/ogloszenia/juliusz-gabryel-1979-2018-wybitny-poeta-wspanialy-czlowiek/

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji