partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

SZUKAJCIE MNIE PO DRUGIEJ STRONIE.

Celem zbiórki jest wsparcie wydania limitowanej edycji rozbudowanego katalogu wystawy w nakładzie 300 sztuk, który prócz reprodukcji większości prac Łukasza Błażejewskiego zawierał będzie teksty krytyczne oraz magiczny życiorys w formie krótkiego opowiadania. Teksty opublikuje Piotr Seweryn Rosół, literaturoznawca i galerysta związany z Uniwersytetem Warszawskim, Paris-IV-Sorbonne oraz MiTo. Wydawnictwu ma towarzyszyć duża przekrojowa wystawa: „PRINCE NEGATIF. Szukajcie mnie po drugiej stronie”. Podczas wernisażu 31.05.2013 w warszawskim MiTo prócz malarstwa, fotografii, projekcji i dokumentacji, obejrzeć będzie można trzy instalacje. W czasie finisażu wystawy, 15.06.2013, pokazany zostanie performance Łukasza Błażejewskiego „Da capo al fine. Przestrzeń klonowania”, który powstał w Teatrze Nowym w Krakowie. Sto egzemplarzy katalogu zostanie wysłane do miejsc związanych ze sztuką współczesną w całej Polsce oraz za granicą.

Łukasz Błażejewski (1982) scenograf, malarz, projektant, współzałożyciel Teatru Nowego w Krakowie i twórca galerii autorskiej w teatralnym foyer, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dotychczas współpracował m.in. ze Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Dramatycznym i Ateneum w Warszawie, Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Ringlokschuppen w Mülheim. Twórca scenografii i kostiumów do przeszło 30 tytułów. Wystawy indywidualne i zbiorowe w: Głogowie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Kudowie Zdrój, Warszawie, Świnoujściu, Orleanie, Krakowie, Berlinie i Paryżu. Staże w Institut d’Arts Visuels w Orleanie i w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts w Paryżu. Wyróżniony stypendiami prezydenckimi miast: Głogowa, Wrocławia i Kielc.

0 komentarzy

patroni projektu

 • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

  Prince Negatif od tej chwili, gdy go rozpoznałem, jest dla mnie postacią niesamowitą, dziwaczną, niejednoznaczną: egotyczną i pełną empatii, okrutną i spolegliwą zarazem. Wystawa w MiTo jest jego pierwszą retrospektywą, na którą w pełni zasłużył. Prócz warstwy estetycznej, performatywnej i merytorycznej, ma również silny wymiar biograficzny, bez którego z pewnością nigdy by nie powstała. Jest bowiem ostatnim rozdziałem pięcioletniej burzliwej historii łączącej artystę z kuratorem, jej nagłym i nieoczekiwanym zwieńczeniem, zaskakującą pointą, która z pewnością nie daje żadnej odpowiedzi. Wspierając ten projekt wspieracie sztukę i literaturę, w ich tyleż bliskich, co niewspółmiernych relacjach, wspieracie też pewną opowieść, która dopiero teraz, i dzięki Wam może się w pełni urzeczywistnić. Liczę bardziej niż zwykle na Wasze zainteresowanie. Wiem dobrze, że nadejdzie kiedyś dzień, w którym Prince obejmie w posiadanie niejedno królestwo w obszarze naszej wyobraźni. Sewer Szymon MiTo

 • Teatr Nowy w Krakowie Teatr Nowy w Krakowie

  Łukasz Błażejewski. Niepokorny! Nietuzinkowy! Doprowadzający do szału, ale też i zachwytu! W swych pracach i działaniach plastycznych niezwykle prowokujący! Przełamujący niejedno tabu! Jeden z najznakomitszych polskich artystów z rocznika 80. Oprócz własnej działalności, tworzenia dziwnych obiektów (od pudli przez lalki po żywe obiekty klonowania) współpracował jako scenograf przy najciekawszych spektaklach Radka Rychcika, czy Marysi Spiss. Ze mną stworzył ponad 10 spektakli. Niektóre z nich otrzymały prestiżowe nagrody ( tu wystarczy wspomnieć ostatnią: Grand Prix na Festiwalu Prapremier za "Lubiewo" - najlepszą premierę 2012). Jego dzieła wiszą w niejednym krakowskim domu starych arystokratów. Ostatnio coraz częściej wywozi swoje prace do Paryża, bo Francję upodobał w sobie do nieprzytomności! Wspierając go, zatrzymujemy go przy sobie! Dzięki takim jak On- w naszej nowocześnie myślącej Polsce! Piotr Sieklucki Dyrektor generalny Teatru Nowego

Aktualizacje

 • ZAPROSZENIE

  MiTo otwiera dla Was wystawę

  PRINCE NEGATIF/szukajcie mnie po drugiej stronie
  Kurator Sewer Szymon

  Piątek, 31 maja, 21:00 OTWARCIE

  Sobota, 15 czerwca, 21:00 "Da capo al fine. Przestrzeń klonowania"
  (Współpraca koncepcyjna: Magda Żółczyńska; Występują: Prince Negatif i Lady Ma-ga; Światło: Marek Kutnik; Muzyka: Teoniki Rożynek; Dźwięki oddechów: Zbigniew Kozub; Intro film: Edward Umiński)

  Sobota, 15 czerwca, 21:45 Premiera albumu PRINCE NEGATIF/szukajcie mnie po drugiej stronie

  wystawa czynna do 23.06.2013

  Patronat medialny :

  Lounge
  Replika
  Label
  Finelife.pl
  Hedonist
  Queer.pl

  Partnerzy:

  Teatr Nowy w Krakowie
  Wspieram Kulturę
  Artica Edward Umiński

  Mecenat:

  Loudpencil
  Star&Ring
  Kancelaria artystyczna FARO

  Mecenat osób prywatnych:

   

  • Ania i Piotr Biłos
  • Krystyna i Józef Błażejewscy
  • Maria Krauss
  • prof. Joanna Senyszyn
  • Piotr Sieklucki
  • Ewa Wyskoczyl

  https://www.facebook.com/events/193547527461324

 • Przetłumaczy!

  Nie trzeba tłumaczyć, że Dorota Sobstel to wykwalifikowana tłumaczka, doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, ale przede wszystkim gość honorowy projektu. W porozumieniu z Piotrem Sewerynem Rosołem przetłumaczy teksty do katalogu!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji