partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów


SEN NOCY LETNIEJ. Szekspir w Dynowie.

OPIS PROJEKTU:

1. CO ROBIMY? KIEDY?
Sen nocy letniej. Szekspir w Dynowie w reż. Magdy Miklasz to wyjątkowe, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne na Podkarpaciu z dziesięcioletnią tradycją. Przez cały lipiec grupa zaprzyjaźnionych artystów z różnych stron Polski i świata przyjedzie do Dynowa, by wspólnie z mieszkańcami miasteczka przez miesiąc przygotowywać wielki spektakl plenerowy „Sen nocy letniej” W. Szekspira, którego premiera odbędzie się 3 i 4 sierpnia o godz. 20:30 na terenie Stacji Kolejki Wąskotorowej w Dynowie.
W spektaklu bierze udział około 80 osób: aktorzy, tancerze, muzycy, scenografowie, studenci szkół artystycznych, dzieci, młodzież, dorośli mieszkańcy Dynowa i okoliczna zwierzyna.

2. CHARAKTER PRACY
6 lipca – sobota godz. 18:00 na Stacji Kolejki Wąskotorowej w Dynowie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie całej akcji. W zabytkowym magazynie węglowym planujemy pokazy filmów dokumentalnych z poprzednich naszych akcji oraz koncerty zespołów Bocca Della Verita i Stela Squat.
Przez kolejnych kilka tygodni, dzień w dzień będziemy pracować nad spektaklem. Aktorzy będą konstruktorami, krawcami i stolarzami a konstruktorzy, stolarze i krawcy aktorami, a wszystko odbywać się będzie na stacji kolejki wąskotorowej oraz pobliskich łąkach. Próby będą otwarte, dzięki czemu cała akcja stanie się miesięcznym performancem w Dynowie :) Każdy dynowianin, czy turysta może podsłuchiwać i podglądać próby. Po miasteczku będą chodzić elfy, Puk, Oberon i Tytania. Dynów stanie się Atenami a okolice stacji kolejki wąskotorowej Laskiem Ardeńskim.
To co realne zacznie mieszać się z nierealnym.
Chcemy, aby sztuka wlewała się ludziom do domów, na ulice, do sklepów i urzędów, żeby nie ominęła żadnego mieszkańca Dynowa, żadnego przechodnia, żeby nikt nie był obojętny wobec tego spektaklu.

3. SPEKTAKL
„Sen nocy letniej” Szekspira daje ogromne możliwości interpretacyjne. Uniwersalność tego tekstu pozwala na umieszczenie akcji w każdym miejscu na świecie. Dramat ten dotyczy zarówno problemów egzystencjalnych,emocjonalnych jak i społecznych. Człowiek pozornie panujący nad swoim życiem zdany jest na łaskę lub niełaskę świata metafizycznego. Nasz „Sen nocy letniej” będzie opowieścią o współczesnym człowieku: o jego namiętnościach, tęsknotach oraz o przenikaniu się różnych środowisk: oto świat elfów- ludzi niekonwencjonalnych, ponadprzeciętnych, żyjących bardziej duchowo niż cieleśnie zderzać się będzie ze światem rzemieślników – ludzi stojących twardo na ziemi, racjonalnych, prostych, ale także spragnionych sztuki oraz ze światem materialistów, ludzi pozornie rządzących. Te trzy grupy spaja czwórka młodych ludzi, którzy poszukując swojego szczęścia miotają się pomiędzy narzuconymi zasadami a swoimi emocjami, ulegają namiętnościom chwili.

4. ORGANIZATORZY
Inicjatorami wydarzenia są: Magdalena Miklasz (reżyser), Ewa Woźniak (scenograf, kostiumograf), Aneta Pepaś (menadżer),Anna Stela (aktorka, autorka muzyki teatralnej), , Daniel Maziarz (muzyk, lotnik), Tomasz Tereszak (trębacz, nauczyciel, autor muzyki), Paweł Tereszak (wokalista, perkusista, budowlaniec), Wiesław Hadam (majster, konstruktor, złota rączka), Marek Pyś (aktor teatralny, filmowy i bolliwoodzki ), Janusz Miklasz (ojciec, motywator ), Mateusz Mikoś (aktor, wokalista), Maciej i Marcin Szajnik, Agata i Agnieszka Zubilewicz (młodzi gniewni), oraz reszta członków Stowarzyszenia De-Novo.

 

0 komentarzy

patroni projektu

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji