partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Celem projektu jest wydanie dwudziestego czwartego numeru czasopisma Arché poświęconego kultowej rock operze - Jesus Christ Superstar

Arché - czasopismo poświęcone genius loci, kulturze przestrzeni i twórczości

Misja

W piśmie akcentujemy pojęcia i zjawiska genius loci, kultury przestrzeni i twórczości ze wszystkich dziedzin i dyscyplin artystycznych. Dążymy do tego by odkryć niedostrzegane w nurtach głównych mediów zjawiska mające nieprzeciętne wartości i znaczenie dla przyszłości. Pismo ma służyć porozumieniu wszystkich zainteresowanych twórczym stosunkiem do rzeczywistości. Szukamy ich na całym świecie dlatego Arche wydawane jest w językach polskim i angielskim.

Opis

Arché powstało jako czasopismo poświęcone twórczości, kulturze i krytyce artystycznej oraz architektonicznej. Pierwszy numer ukazał się w 1988 roku jako wydawnictwo jednorazowe. Arche ukazywało się ciągle, acz nieregularnie od 1990 roku do 2000 roku. Ukazało się 20 numerów, a obecnie od 2011 roku trzy nowe numery. Najnowszy, 24 numer czasopisma ma być poświęcony kultowej rock-operze Andrew Lloyda Webera i Time Rice’a - Jesus Christ Superstar w reżyserii Antoniusza Dietziusa.

O operze

Opera Jesus Christ Superstar jest zwieńczeniem IV sezonu działalności Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego, powstała w porozumieniu z londyńską agencją Really Useful Group Ltd. i Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Kolejna odsłona Jesus Christ Superstar – odbędzie się w niecodziennej scenerii – pofabrycznej hali Golden-Plus w Żyrardowie, w ramach V jubileuszowej edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk 2013 we wrześniu tego roku. Naszą ambicją jest aby zapis tego przedsięwzięcia w postaci nowego numeru Arché był dostępny na festiwalu.

Rock opera w Arche – dlaczego?

Są takie tytuły w repertuarze światowego teatru muzycznego, których nie sposób pominąć, które inspirują do myślenia, wywołują głębokie uczucia a nieraz skrajne emocję. Wielkie dzieło mistrza gatunku sir Andrew Lloyda Webbera z 1970 roku od samego początku wzbudzało sensację i ogromne kontrowersje. Premierom na Broadwayu i w Londynie towarzyszył skandal. Aktualna inscenizacja młodego lecz doświadczonego reżysera skupiła utalentowanych aktorów jeszcze młodszych niż on . Publikowane zdjęcia zostały wykonane w trakcie próby generalnej i ukazują przede wszystkim architekturę relacji międzyludzkich, ujawniającą ich głęboki duchowy fundament wyrażony artystyczny sposób w gestach i w ekspresji ciała człowieka. Współcześnie opowiedziana historia sprzed dwu tysięcy lat staje się aktualna tak jak aktualna jest miłość, zdrada, upadek, przebaczenie, wierność, spisek, poświęcenie, obojętność, bezmyślność, radość, porażka, zwycięstwo, śmierć i życie.

Co w numerze?

Na 44 stronach o formacie A3 opera w obiektywach Katarzyny Piądłowskiej i Piotra Życieńskiego, fotografie czarno-białe, na których postaci wydobywają się dzięki światłu z ciemności lub w niej giną. A ponadto wywiady, relacje, emocje.

Więcej o Arché

Witryna internetowa Arché: www.arche.tosztuka.pl
Arché na Facebooku: www.facebook.com/archeredakcja
Kontakt z redakcją: arche.redakcja@gmail.com

Na co zostaną wydane pieniądze?

Środki finansowe są nam potrzebne na skład i opracowanie graficzne numeru, tłumaczenia tekstów oraz wydruk czasopisma w nakładzie 500 sztuk, opłatę portalu i podatku od darowizny.

Czas zbiórki

24 dni na 24 numer Arché

0 komentarzy

patroni projektu

  • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

    Arché to tyle co początek, źródło, ale i zasada, prawidłowość. I chciałbym bardzo, aby wspieramkulturę stało się źródłem finansowania genialnych projektów redakcji, a projekt ten stał się początkiem ścisłej współpracy Arche z MiTo, i niech to będzie zasadą, niech to będzie prawidłowością. Polecam Wam z pełnym przekonaniem pomysł na nowy numer Arche. Wspierając Arche wspieracie w istocie własny rozwój. Piotr Seweryn Rosół MiTo

Aktualizacje

  • DZIĘKUJEMY!

    SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM CZYTELNIKOM ZA WSPARCIE, MiTO ZA OBJĘCIE AKCJI PATRONATEM, PORTALOWI WSPIERAM KULTURĘ ZA NOWE MOŻLIWOŚCI!!! NOWY NUMER ARCHE JUŻ W PIERWSZEJ POŁOWIE WRZEŚNIA. REDAKCJA ARCHE

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji