partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

F.O.U.R.S. – jest formacją muzyczną, założoną w 2010 roku, z inicjatywy dwóch studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Pierwszy raz usłyszano o projekcie przy okazji imprezy towarzyszącej wyprawie "Way Away". Wtedy też powstały pierwsze utwory inspirowane pomysłem podróży dookoła świata.

Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień,
która otwiera przed słuchaczem przestrzeń
pełną światła i emocji w najczystszej postaci,
to trwały eksperyment; doświadczenie łączenia
ze sobą brzmień i gatunków, które sprawiają,
że ta muzyka znajduje miejsce w duszy każdego odbiorcy.

To w pełni autorski projekt muzyczny, złożony obecnie z pięciu artystów, których połączyła wspólna pasja do radości tworzenia muzyki i dzielenia się tym z innymi ludźmi. Ich szerokie zainteresowania oraz osobowość każdego z członków zespołu, wpłynęły na ostateczne brzmienie, styl gry oraz siłę przekazu ich muzyki. Gatunek…? Na to pytanie odpowiadają: „Trezz…”, który bazuje na muzyce jazzowej, jednak czerpie też inspiracje z innych nurtów muzycznych. Drum 'n base i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla
dają niepowtarzalny efekt.

Zespół w marcu 2013 roku rozpoczął stałą współpracę z Piotrem Schmidtem - jednym z najciekawszych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Repertuar grany w kwartecie poszerzony został o nowe kompozycje powstałe przy współpracy z Piotrem. Z tym materiałem zespół koncertuje pod hasłem F.O.U.R.S. Collective.

Skład Zespołu:

Michał Salamon – piano
Piotr Schmidt – trumpet
Staszek Plewniak – sax
Kuba Dworak – bass
Szymon Madej – drums

0 komentarzy

patroni projektu

  • Piwnica pod Baranami Piwnica pod Baranami

    Piwnica pod Baranami z przyjemnością rekomenduje zespół F.O.U.R.S. - grupę młodych, wyjątkowo uzdolnionych muzyków grających jazz na najwyższym poziomie.

  • Krakowska Scena Muzyczna Krakowska Scena Muzyczna

    Dumnie patronujemy nie tylko dlatego, że to Kraków, ale przede wszystkim dlatego, że to dobra muzyka. Dobra krakowska muzyka :) Zapraszamy do dołączenia do akcji i wsłuchania się w twórczość F.O.U.R.S. Collective

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji