partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Nazywam się Kuba Ryszkiewicz, jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej, podcasterem - prowadzę podcast 'Powyżej uszu'. Amatorsko piszę scenariusze. Jeden z nich - 'Gra' zwyciężył ubiegłoroczną edycję scriptfiesty. I wtedy się wszystko zaczęło. Zacząłem pisać coraz więcej, poprawiłem swój warsztat, pisanie nabrało kształtu. Efektem tego był pierwszy szkic 'Cel shading'. 

Akcja tego scenariusza osadzona jest w dwudziestoleciu międzywojennym na kresach wschodnich. Wśród źródeł inspiracji zawsze wymieniam filmy Quentina Tarantino, oryginalną trylogię Gwiezdnych Wojen i westerny. I taki właśnie ma być ten komiks. To z jednej strony brutalna historia zemsty, przepełniona magiczną ludowością,  z ma drugiej pokazywać podróż bohatera, jego drogę, zmagania i walkę z silniejszym przeciwnikiem. A to dopiero początek. 

Scenariusz został napisany i kiedy czytałem go po raz setny, zdałem sobie sprawę, że szanse by powstał na jego podstawie film są raczej niewielkie. Przede wszystkim wymagałby on dużego budżetu. Bardzo dużego budżetu. 

I wtedy pojawił się pomysł na komiks. Rozpisałem konkurs na szkic pierwszej strony komiksu i z nadesłanych prac wybrałem tę, która najbardziej odpowiadała mojej wizji. Jej autorka, Marianna Strychowska, przygotuje teraz pierwsze dziesięć stron komiksu, którymi postaram się zainteresować wydawnictwa. 

I stąd moja prośba o pomoc. Gorąco wierzę, że udało mi się napisać ciekawą, mocną, choć trudną historię. Z waszą pomocą, mam nadzieję, doprowadzić do wydania mojego debiutanckiego komiksu. Proszę, wesprzyjcie ten projekt. 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem: komiks 'Cel shading' na portalu wspieramkulture.pl.

 • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

  Projekt Kuby Ryszkiewicza łączący w sobie estetykę komiksu amerykańskiego z rzeczywistością społeczno-polityczną na Kresach lat. 20 to śmiała próba odświeżenia historii w jej najbardziej tajemniczych, barwnych, wielokulturowych, ale i najbardziej brutalnych przejawach. MiTo, ceniące sobie sztukę komiksu na równi z innymi sztukami plastycznymi, literaturą i dizajnem, z niecierpliwością czeka na realizację tego przedsięwzięcia. By do niej doszło, jak zawsze, potrzebne jest wsparcie. Wspierając projekt Kuby stajesz się nie tylko przyszłym odbiorcą, ale i niejako współtwórcą historii, która dotyka Cię głęboko. dr Piotr Seweryn Rosół założyciel MiTo

 • Art Imperium - Portal Kultury Art Imperium - Portal Kultury

  Projekt zapowiada się rewelacyjnie - trzymamy kciuki!!!

Aktualizacje

 • Udało się!!!

  Wielkie dzięki dla wszystkich darczyńców. Jesteście wspaniali!

 • Dodaję pierwszą planszę

  Hej,

   

  Wielkie dzięki za pomoc. Już mało zostało (tak czasu, jak pieniędzy do zebrania). Kto wie, może się uda. Dodaję prawie skończone plansze komiksu.

  KR

 • Dwa rysunki Marianny

  Dodałem jeszcze dwa rysunki Marianny Strychowskiej, żebyście mieli lepszy wgląd w jej możliwości. 

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji