partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

W skład grupy Na Górze wchodzą m.in. osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się do nich.
(więcej o zespole niżej)

***

Chcemy dla Was nagrać płytę.

Nie ma być ona komercyjnym produktem fonograficznym, lecz podzieleniem się z Wami spontanicznym zapisem naszej artystycznej działalności.

Nagrywamy ją w warunkach dosłownie podziemnych - na sali, w której mamy próby, mieszczącej się w piwnicach dawnej siedziby komunistycznej PZPR w Pile - i za pomocą prostych środków technicznych. Jakość nagrań możecie usłyszeć w teledysku „Chowam się”, który umieściliśmy w prezentacji video na stronie: wspieramkulture.pl

Zrezygnowaliśmy ze studyjnego nagrywania każdego instrumentu osobno, bo oprócz wysokich kosztów, taki sposób rejestracji uniemożliwia nam uzyskanie ekspresji wspólnego grania na żywo.

Dzięki dotacji z innych projektów zostało już nagranych 5 utworów. Chcemy zarejestrować jeszcze tylko 5.

Nagrania i mastering, a także projekt okładki płyty będą robić nasi Przyjaciele, więc ich koszt jest niewielki.

Tłoczenie płyt i druk okładek zrobimy w małej i do tego niedrogiej firmie, zajmującej się niszowymi, artystycznymi projektami. Wyprodukujemy 500 płyt (jest to minimum opłacalności tłoczenia).

To wszystko pozwala zminimalizować koszt płyty dla Was.

Przekazując nam 25 zł, otrzymacie płytę pocztą (w tej kwocie uwzględniona jest przesyłka).

Oprócz płyty, chcemy wyprodukować t-shirty „Na Górze” – będą dla tych z Was, którzy dofinansują nasz projekt większymi kwotami (płyta z koszulką - 75 zł).

Całość finansowania projektu jest obsługiwany przez Stowarzyszenie Na Górze.

Budżet:

- nagrania, mastering, projekt graficzny okładki i CD: 1000,00

- wytłoczenie 500 płyt i druk okładek - 2285,00
(przy ewentualnej większej sumie Waszych wpłat zwiększymy ilość płyt)

- wykonanie t-shirt’ów – 1000,00

- wysyłka płyt i t-shirt’ów – 610,00
(ewentualna niewykorzystana kwota przechodzi na zwiększenie ilości płyt lub t-shirt’ów)

- opłaty serwisu wspieramkulture.pl (11%) – 605,00

***

Więcej o zespole Na Górze

„Grupa Na Górze pracuje skupiając się przede wszystkim na artystycznej wartości swoich wysiłków, co pozwala wszystkim członkom zespołu na równoprawne funkcjonowanie w przestrzeni twórczej i poza nią.” (festiwal Unsound – Kraków’2013)

Najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków. Z ważniejszych występów warto wymienić koncert w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie (dochód przeznaczony na pomoc dzieciom w Czeczenii oraz uchodźcom z różnych państw), a także na Marszu Równości w Poznaniu (demonstracji przeciwko dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, płeć, ubóstwo, niepełnosprawność), organizowanym przez Skłot Rozbrat.

Strona zespołu i Stowarzyszenia Na Górze - http://nagorze.org

Aktualności - http://www.facebook.com/NaGorze

Teledyski - www.youtube.com/user/GrupaNaGorze

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Pablopavo Pablopavo

  To jest rewelacyjny band! Na żywo petarda i energii wulkan! Wspierajcie chłopaków!

Aktualizacje

 • 3 dni do końca i jest 105%

  Świętujemy! Choć matematycznie jest to niemożliwe, to tutaj tak jest - 105%! Baaardzo sie cieszymy!!!

  Pomimo zebrania już potrzebnej kwoty, nadal można wpłacać pieniądze i potem otrzymać naszą płytę (dzięki tym wpłatom możemy zwiększyć ilość wytłoczonych krążków; tak samo jest z t-shirtami).

  Zatem lećmy dalej! Co tam forsa! Liczy się SZTUKA! (i Kultura oczywiście) ;-)

 • Wielki finisz!

  90% i już tylko kilka dni… Czas na mocną, medialną końcówkę! Wywiady w wielkopolskim i ogólnopolskim radiu oraz koncert w Poznaniu - z gościem, naszym przyjacielem: Tomkiem Budzyńskim z Armii. Zaśpiewa z nami naszą starą piosenkę, która kiedyś uratowała komuś życie (to taka historia do opowiedzenia przy ognisku i herbacie). Nasze nowe utwory, które mamy nadzieję już za kilka dni zacząć nagrywać, też są tak mocne, jak ta piosenka :-)

  "Jeśli" - jedna z prezentacji na górze (!) niniejszej strony

 • Jesteśmy dumni!

  Administratorzy serwisu Wspieram Kulturę uznali, że wykazujemy takie zaangażowanie i zapał w staraniach o promocję naszego przedsięwzięcia, że warto to docenić i… Wyróżnili nas dużym zdjęciem promocyjnym, zamieszczonym na początku głównej strony wszystkich projektów.

  My też doceniamy konkretny, szybki, partnerski kontakt z WK – serwis prowadzi fajna ekipa i warto z nimi współdziałać.

  No i najważniejsza spawa… To wyróżnienie jest także dzięki Wam - poszczególnym osobom wspierającym nas swoimi pieniędzmi – dziękujemy!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji