partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Kochani! Kręcimy film. A właściwie bardzo chcemy. "Tam, gdzie świeci słońce", czyli opowieść o młodych ludziach z małej miejscowości, zamkniętych i zaszufladkowanych przez społeczeństwo, w którym - chcąc nie chcąc - muszą się otaczać. To pierwsza produkcja filmowa, którą młodzież z Teatru Sztuk Wielu bardzo pragnie zrealizować. Mieliśmy kilka marzeń: przygotować wszystkie miejsca do realizacji filmu - to się udało, zebrać profesjonalną ekipę - udało się, zaprosić do współpracy profesjonalnych aktorów, którzy ramię w ramię staną na planie z naszymi młodymi Artystami - to także bez problemu udało nam się zrealizować. Wszyscy w imię krzewienia fajnego polskiego kina, zdecydowali się wziąć udział w tym projekcie, bez mówienia o jakimkolwiek wynagrodzeniu - tak po prostu... i to miłe, nawet bardzo.

Są jednak koszty, których nijak nie da się obejść: wynajem agregatu, profesjonalna postprodukcja filmu, transport czy chociażby wyżywienie tej zgrai dorastających Gamoni:) Uczciwie podchodząc do tematu, wprost piszemy na co po prostu potrzebujemy pieniędzy, tym samym Waszego wsparcia, jakiekolwiek by ono nie było 5zł, 10zł, 100zł,a może po prostu cała suma :) :) Niestety nic dziś nie da się zrobić bez zaplecza finansowego, dlatego licząc na wszystkich tych, którzy rozumieją te przeszkody, mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ostatni element z naszych filmowych marzeń:) 

OPIS FILMU FABULARNEGO "Tam, gdzie świeci słońce"

XXI wiek. Kilkutysięczne małe miasteczko. Kilka sklepów, ryneczek, szkoła, knajpa pod którą zbierają się miejscowi, zabijając wieczorną nudę. Dni toczą się tutaj swoim życiem, a jego tempo pozostawia wiele do życzenia, szczególnie młodym mieszkańcom miasteczka. Do czasu... Kuba jest tuż przed maturą. Wspólnie z dwójką przyjaciół, marzą o zdaniu egzaminu dojrzałości i dostaniu się na upragnione studia w Warszawie. Chcą opuścić zapyziałe, nudne miasto, które nie wzbudza w nich żadnego sentymentu. Spokojny i ułożony Kuba, będzie jednak musiał zmierzyć się z ostatnią - przed wyjazdem - próbą siły. Z miejscową plotką, rzuconą niby przypadkiem w szkole, która jednak w trybie natychmiastowym wyjdzie poza jej mury. Dotrze do sklepów, na ryneczek, będzie przedmiotem rozmów we wspomnianej knajpie i niesamowitą atrakcją przy każdym posiłku u sąsiadów chłopaka. Jej moc nie oszczędzi także rodziców Kuby, nieświadomych, zawstydzonych sytuacją i zszokowanych. Ich wewnętrzna nieakceptacja, nie pozwoli im na rozmowę z synem. Dawni znajomi też jakby nagle stracą zapał w kontakcie ze swoim przyjacielem. Ostatni miesiąc przed maturą, będzie najdłuższym miesiącem w jego życiu i czasem z którym będzie musiał się zmierzyć, aby dostać przepustkę na upragnione studia i jeszcze bardziej wyczekiwaną ucieczkę z miasta. Ucieczkę od zawiści, pomówień i ludzkiej głupoty. Głupoty która bardzo często niszczy wszystkich. „Tam gdzie świeci słońce“ – to wruszająca prawdziwa opowieść o ludzkich słabościach, nietolerancji i pięknych młodzieńczych marzeniach. O potrzebie podglądania, oceniania bez jakiejkolwiek autokrytyki. W filmie u boku profesjonalnych aktorów, wystąpią młodzi artyści Teatru Sztuk Wielu, przygotowywani do swoich ról przez wiele miesięcy. To projekt w którym edukacja kulturalno – społeczna, miesza się z wiedzą z zakresu warsztatu filmowego, a wszystko oparte jest na tak realnym, tak bliskim nas wszystkich scenariuszu. ...bo przecież każdy z nas marzy, by znaleźć się tam, gdzie świeci słońce...

TWÓRCY:

Reżyseria: Piotr Balicki

Zdjęcia: Paweł Szkolik

Montaż: Sebastian Stafecki

Choreograf nadzorujący: Bartłomiej Zaniewicz

Choreograf: Tomasz Kudłacz

Kierownictwo produkcji: Kamila Sikora, Joanna Pitak

Utwór "Bonfire Heart" w wykonaniu Michała Rudasia

Muzyka: Paris Music

Premiera: wrzesień 2014r.

Pokazy specjalne podczas festiwali filmowych.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji